Skocz do zawartości

[E34] Krigerous 535i


Krigerous

Rekomendowane odpowiedzi

Od czasów gdy M30 gdy wybuchały wiele się zmieniło (a swoją drogą co w nich wybuchało wg Ciebie bo różne są historie)

Boost 1,2-1,5 na początek, o ukręconych skrzyniach raczej nie słyszałem albo niewiele, a dużo zależało o wyjściowym stanie tej skrzyni przed uturbieniem poza tym sprzęgła były "kipeskie". Ja znam kilka projektów które żyją do dziś i są dość mocno używane, ja nie mam zamiaru jakoś specjalnie mocno eksploatować tego samochodu więc liczę na jego długowieczność. Swoją drogą już pojawiają się plany zakucia dołu.

Kciuki się przydadzą zawsze ;)

Pozdro

Zainteresowałeś mnie tym komentarzem o 500+ u mnie w temacie, dlatego zerknąłem do Ciebie :)

 

W jaki boost celujesz, żeby dobić do okolic 535KM?

 

Przy tej mocy będę trzymał kciuki, żeby motor nie wybuchł :) a jak nie motor to biedna skrzynia, żeby jej zęby nie powypadały.

Parę lat temu była moda na turbienie M30, chyba żaden projekt nie przetrwał zbyt długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Auto jeździ, żyje, dotarte, 2 tygodniowy przestój nie ma mnie w kraju. Byłoby już wystrojone ale lamik nie miał czasu ja też nie mogłem w tygodniu do niego jechać, więc jeszcze chwila. Myślę że do dwóch tygodni będą wyniki i jakiś film. Pozdro z Estonii z wyspy Saaremaa 14f4e145287ced99d4747b122631a3c3.jpg

 

Wysłane z mojego F3211 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dawna obserwowałem czym jeździsz i doglądałem rozwój germańskiej motoryzacji, począwszy od E30 do E31, nawet się pewnie nie domyślasz że kiedyś byłeś u mnie w mieszkaniu (co prawda w sprawach służbowych), i byliśmy sąsiadami z osiedla ;) Szkoda że tak stanowczo porzuciłeś to zamiłowanie

taki transformer w okolicach a ja go jeszcze nie widziałem w realu ..... trzeba to zmienić ! :-P ... grubas ! ( te kolory w podwoziu niepotrzebne , ale na szczęście mało widoczne :)  )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było pustych postów, musiałem dokładniej owinąć kolektor ;) i dołożyć czujnik i zegar EGT bo nie było wcześniej.ZsXoTAY.jpg

 

20 metrów bandaża dało radę, auto nie jest jeszcze strojone i mam zbyt dużo paliwa w wydechu, stąd te kolory.

InnZB0e.jpg

 

Osiedle Batalionów chłopskich/Sucharskiego, chyba że u Ciebie też się to zmieniło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące później...

Odgrzewam aby temat nie umarł całkowicie, chwilowy przestój w pracach spowodowany jest zmianą miejsca zamieszkania, przemieszczeniem 4 aut i całego dobytku pochłonął mnie nieco. Jeśli chodzi o 535i stoi jak na razie w niezmienionej formie tzn. nadal mapa na dotarcie i odcinka przy 4tys obr i choć kilometry już przejechane są małe kłopociki ze sprzęgłem bo prawdopodobnie nie odkleja drugiej tarczy z powodu za krótkiego wysprzęglika (sprzęgło z M50) poza tym kilka drobnych wycieków płynów różnego rodzaju. Nie mam niestety jeszcze żadnych liczb którymi mógłbym się wam pochwalić, ale niebawem ruszam z pracami :)

Jedno jest pewne, dźwięk auta powoduje gęsią skórę na każdej części ciała

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Wczesnowiosenna sesja zdjęciowa auta zebrane do kupy, prawie wszystkie (brak tu jeszcze E30 2d), umyte i przepalone pająki rozgonione. Po świętach ruszam z pracami nad Turbo. Wiem że na foto jeszcze jest brak spasu po świętach obniżę. qSmB0p3.jpgXzz2kMC.jpg+Cc8MOls.jpg4mJUvwM.jpg6AXKhJc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Dnia 12.04.2018 o 18:06, Rudy Hiszpan' napisał:

będą shadowy? :P

Chyba jedynie na czarnej jeśli masz na myśli shadowline. Może ewentualnie na zielonej.

wnszg9D.jpglt10C1u.jpgLFZMSZJ.jpgS2EMdVo.jpg

ELv4lV3.jpg

6QhZ8yO.jpg

Na chwilę obecną tak to wygląda. Nie nadążam z myciem aut wszystkich po kolei więc zbyt czysto nie jest ;)

Niestety nic się jeszcze nie dzieje w temacie sprzęgła brak czasu i miejsca na tą operację aktualnie :( Musi czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rudy Hiszpan' napisał:

Ale to auto robi robotę, patrzę na listwy USA i one wyglądają na nówki. Listwy przy szybie wjadą i wygląda na to, że wizualnie finish, co?

Wszystkie czarne listwy na aucie są nowe niemalowane, obrysówki też. Z tą listwą szyby ... heh... prawdopodobnie będę musiał znów zamówić nową ale nie wiem czemu przez rok jej cena podniosła się dwukrotnie :/ szukałem alternatywy w jakiejś używanej ale nie da się jej zdjąć bez uszkodzeń :( Trzeba będzie wybulić ponad 5 stówek 

Wizualnie jest kilka drobnostek do poprawy jak np dopasowanie progów i listew na rantach drzwi, uszczelki zderzaków które wiecznie spadają, wydech muszę przerobić bo ostatnio zaorałem i się cały skrzywił poza tym w środku jest jeszcze kilka defektów do poprawy. Generalnie zaczyna mnie drażnić prześwitujący intercooler chyba go delikatnie przymaluje choć wiem że się nie powinno. No i komora silnika jeszcze wymaga paru prac. Na koniec detailing generalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rudy Hiszpan' napisał:

Ale to auto robi robotę, patrzę na listwy USA i one wyglądają na nówki. Listwy przy szybie wjadą i wygląda na to, że wizualnie finish, co?

A na dodatek z tą listwą szyby sprawa wygląda tak że muszę wyjąć szybę żeby zmienić zje*ane spinki które tej listwy nie trzymają należycie, i z tego pewnie powodu nie jest to jeszcze zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...