Skocz do zawartości

[E36] - Rosa 316iT


Gabriel Rosa

Rekomendowane odpowiedzi

Rosa, pod takim nickiem zakładałem swój pierwszy post w którym pokazałem [E36] - Rosa 318Ci. W nim napisałem, że "Ci" kupione było całkowicie z przypadku, zależało mi na tym, aby dokupić drugie E36 w kolorze Orientblau Metallic 317 (Leder Casual/hellgrau - P7TH) ... Chciałem je dokupić do mojego [E36] - Rosa 316iT, które przedstawiam poniżej.
 
Krótko z Vinu:
Automatic Stability Control+traction
Through-load System
Centre Armrest In Rear
Headlight Beam-throw Contr. F Low Beam
Speedometer With Kilometer Reading
Airbag For Front Passenger
Steering Column Adjustment Mechanical
Sports Leather Steering Wheel
Side Airbag Driver/frt Passenger
Lt/aly Wheels Bmw Styling Ii
Remote Control For Central Locking
Roof Rail
Window Lifts, Electric
Luggage Compartment Net
Floor Mats, Velour
Warning Triangle
Interior Rr Vw Mirror W Aut Anti-d
Smokers Package
Skibag
Armrest, Front
Sport Seats F Driver/front Passenger
Seat Heating F Driver/front Passenger
Headrests In Rear, Mechanic. Adjustable
Foglights
Automatic Air Recirculation Control(auc)
Automatic Air Conditioning
Radio Bmw Reverse Rds
Exclusive Edition
White Direction Indicator Lights
Germany Version
Main Battery Switch
Europe/dealer Directory
German / On-board Documentation
Exclusiv Package
 
Pierwsza fotka jeszcze z dnia zakupu.
 
Auto po zakupie dostało wiele nowych elementów, głównie eksploatacyjnych, z modyfikacji wykonane były:
- powrót do pomarańczowych kierunków, lampy z oryginału - według mojej oceny lepiej pasują do koloru nadwozia
- gwintowane zawieszenie AP-Sportfahrwerke
- dołożenie felg styling 69 dedykowanych do E38 (przód 8 cali ET 20 205/40 / tył 9,5 cali ET25 225/35)
- zmiana felg styling 69 na styling 32 dedykowany do E38 (przód 8 cali ET 20 205/40 / tył 9 cali ET22 225/35)
- radio Clarion w miejsce "wyrwanego" :( fabrycznego - Clarion ma identyczne do fabrycznego podświetlenie, być może kiedyś trafi fabryczne, jeżeli uda się gdzieś trafić ładną sztukę :)
 
Trochę może na przekór, ale w trakcie zimy auto przeszło poprawki i zabezpieczenie powłoki lakierniczej (ostatnie 4 zdjęcia), niestety z pro sesją czekamy na lato i normalne koła, nie mówiąc już o normalnej "wysokości" auta :P.
 
W planach na przyszłość prostowanie detali, poprawka wnętrza. Na pewno będzie niżej, ale bez "szaleństw". Chciałbym zachować auto jak najbardziej zgodne z VINem - Top Serie, ale coraz bardziej kusi nisko, niżej, german :P.
 
Jak pewnie zauważyliście, iT i Ci są do siebie bardzo, bardzo podobne oczywiście poza rodzajem nadwozia, cały czas chodzi mi po głowie, żeby je wyprowadzić na 1:1 pod kątem wyposażenia / wyglądu, z drugiej strony podoba mi się iT bez m-paka na zewnątrz i to, że są podobne, a jednak różne - jakieś opinie w tym temacie ? :)
 
 
Wszelkie uwagi i komentarze mile widziane :). Pozdrawiam ROSA

 

qodj08.jpg

168tlwz.jpg

23lb3q.jpg

2rng56h.jpg

96zywx.jpg

qz3kte.jpg

16kt9qf.jpg

33v2c9i.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc po tym jak działasz z kabrioletem, jestem raczej spokojny i lipy być nie powinno ;)

Nie kombinuj tylko z żadnymi kolorowymi paskami na nerkach :lol:

 

P.S.

Przenoszę do Top Serii, jeśli jednak uderzysz w stronę Germana to wtedy jeszcze raz się przeniesie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc po tym jak działasz z kabrioletem, jestem raczej spokojny i lipy być nie powinno ;)

Nie kombinuj tylko z żadnymi kolorowymi paskami na nerkach :lol:

 

P.S.

Przenoszę do Top Serii, jeśli jednak uderzysz w stronę Germana to wtedy jeszcze raz się przeniesie ;)

Witam,

 

Dziękować za akcept galerii. W temacie nerek, malować w satynę tak jak listwy boczne przy szybach na drzwiach ? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny turas, ogólnie dobre auta maja ci handlarze z Buska? Bo chyba od nich brałeś, a miałem raz się wybierać do nich po auto. 

 

P.S. Zawsze myślałem, że Ci to jest coupe a iC to jest cabrio.

 

Ogólnie komisu nie polecam, ale to jedno udało się wyrwać sensowne - bezkolizyjne, jakieś detale do poprawki są zawsze. Odnośnie oznaczeń, to masz tak, że "Ci" to jest i coupe i convertible. "iT" to touring zaś "ti" to compact w E46, a "tii" to już tylko kwestia marzeń :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mówię o nie przyklejaniu tych wiejskich pasków em-pałera na szczebelki, bo w poprzednim Twoim temacie chyba był wątek poruszany. Nerkę do tego koloru lakieru śmiało możesz dać w tą czarną satynę.

No dokładnie tak chce zrobić, czarna satyna dokładnie taka sama jak mam na listwach przy szybach w touringu. Dokładnie tak samo mam malowane lusterka w sensie te aluminiowe stelaże - czarna satyna :). Czyli nereczka też powinno się ładnie komponować ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki mały offtopic. Dziś z moim przyjacielem odbieraliśmy jego auto po korekcie i detalingu (lampy jeszcze w procesie czyszczenia), w trzech słowach, Inidividual, pełen mpak na zewnątrz i wewnątrz 2.3 motor, szpera - wszystko zgodne z VIN, a to do tego w kolorze Romantic Rot - ile osób uważa, że koniecznie trzeba położyć to na gwintach, dobrej feldze i założyć tutaj swoją własną galerię ... 

 

egz9xf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ponieważ całość budują detale, po korekcie lakieru zadbałem o odświeżenie lusterek. Zostały rozebrane do poszczególnych elementów, wszystkie elementy plastikowe wymienione na nowe z oryginału, szkielety wypiaskowane i polakierowane w czarną satynę, osłony nowe, polakierowane, silniki wyczyszczone, przesmarowane, każdy kabelek, każdy pin wszystko sprawdzone, wymienione uszczelki i zaślepki :) Albo grubo, albo wcale, zdjęcie przed, w trakcie i efekt końcowy. Do tego założone nowe szkła.

 

2enawox.jpg

 

102jypk.jpg

 

bg8axk.jpg

 

156fhy0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z pozdrowieniami dla kolegi :)

 

[...]
Åukasz Gamek: No źle nie jest
Ja: ale tył za nisko
Ja: będzie tarło jak to mówią łososie
Ja: muszę delikatnie unieść
...
Åukasz Gamek: Nie przód za wysoko
[...]
 
Dziś się udało uchwycić trochę detali:
 
2hzltu.jpg
2a3ija.jpg
2ibkk5i.jpg
 
I moje ulubione z dzisiejszej sesji:
 
dxjnm0.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Trochę czasu się zbierałem, ale głównie zbierałem $$$. Jak pewnie zauważyliście do tej pory nie pokazywałem wnętrza, bo i nie było się czym chwalić :), ale niedługo się to zmieni (jupi). Wpadnie nowa M-kowa kierownica, nowy "leniuch", nowe mieszki, M-kowa gałka i rączka ręcznego, ale przede wszystkim auto jedzie na detaling wnętrza !!!. Już niedługo mój "daily" będzie miał "piekielnie" czyste szare skórki i wyprane wszystko co się da :). Póki co poszła do garażu odpocząć i męczę na co dzień Ci. Wjechanie na "wiaderku" do garażu bezcenne :D

 

1zfn48k.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...