Skocz do zawartości

[E39] 530i by Dejw21


dejw

Ankieta do PD.  

48 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy to BMW nadaje się do działu Polish Definition?

    • TAK
      47
    • NIE
      1

Ankieta została zamknięta

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 2021.01.14 o 19:00

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

już kilka lat jestem na syndykacie ale nigdy nie miałem śmiałości zakładać galeri z racji wysokiego poziomu aut jakie tu są, ale w końcu się przełamałem i chciałem przedstawić mój obecny nabytek.

Jest to już piąte auto ze śmigłem na masce, przygoda zaczęła się od e34 520i sedan, potem wpadło oszałamiające mocą e36 316i sedan :) jednak to były głównie auta w stanie fabrycznym.

Chęć wprowadzania modyfikacji zaczęła się jednak dopiero od e36 coupe, które przywiozłem z niemiec jako totalny golas. Auto miałem ponad 3 lata i wprowadziłem wiele zmian z czego jestem do dzisiaj bardzo zadowolony.

Porownanie.jpg

Następnie z racji że rodzina się powiększyła trzeba było kupić coś większego i wpadło e46 w turasie.

Auto dostało gwint i kilka modyfikacji.

1.jpg

 

Obecnie wpadło e39 530i z końcówki 2001 roku w mpakiecie i myślę z fajnym wyposażeniu.

19.jpg

20.jpg

20.jpg

23.jpg

28.jpg

Auto otrzymało 3 częściowe felgi OZ Galileo w rozmiarze 19 cali i wszystkie 9,5 cala szerokości.

Tak to siadło na aucie

5.jpg

8.jpg

11.jpg

Na przodzie doszła kontrowersyjna dokładka zderzaka oraz mała modyfikacja wydechu a mianowicie przepustnica sterowana zdalnie z pilota.

48.jpg

 

Co do felg to niebawem zostaną całkowicie odnowione i mam dylemat czy rotor zostawić w srebrny czy dać np w złoty.

Mile widziane będą wasze sugestie. Chciałbym także zejść autem z dół i tutaj też moje pytanie czy iść w w gwint czy dać same springi tak żeby to jakoś ładnie spasować. Co możecie polecić.

Oto małe VT

47.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następnie z racji że rodzina się powiększyła trzeba było kupić coś większego i wpadło e46 w sedanie.

Auto dostało gwint i kilka modyfikacji.

1.jpg

 

Fajne to e46 w sedanie  :mrgreen: A wracając do tematu to e39 ma idealne zestawienie dla mnie wnętrza i silnika. Zazdroszczę bo szukam od dłuższego czasu takiej 530 i trafić manuala z dużym navi i takim wypasem to cud... Już nie mówię o tym, że jak się znajdzie to jest w cenie biednej e60.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne to e46 w sedanie  :mrgreen: A wracając do tematu to e39 ma idealne zestawienie dla mnie wnętrza i silnika. Zazdroszczę bo szukam od dłuższego czasu takiej 530 i trafić manuala z dużym navi i takim wypasem to cud... Już nie mówię o tym, że jak się znajdzie to jest w cenie biednej e60.

 

No dokładnie znalezienie czegoś w ładnym stanie i z dobrym wyposażeniem to ciężka sprawa.

Sam szukałem prawie pół roku aż trafiła się niedaleko Berlina obecna 5er. Szybka decyzja akurat znajomy był niedaleko i mi ją zaklepał tego samego dnia, a rano już po nią jechałem.

Co do felg to w tym tygodniu będę wiedzieć czy są dostępne większe ranty na tył coś w szerokościach 4 cali. 

A jak nic nie będzie to pójdą na sprzedaż, i będę szukać coś w 18 od zawsze choruję na AC Schnitzer to już mi zostało z e36 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladka jak napisałeś kontrowersyjna i ja osobiście bym ją wywalił tak jak i koła. Natomiast sama e39 jest piękna w takim kolorze i w takim zestawieniu! ;) Na samych springach ciężko będzie Ci fajny spas zrobić wiec zainwestuj w coś dobrego. Powodzenia! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawileś nam bardzo fajne auto ktore ma potencjał lecz po tych paru zdjęciach widać że nie jednolite szyby drażnią, a wzór rotora włóż jakiejs hondzie, poniewaz totalnie nie pasuje do niemieckiej marki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 1 rok później...

Z racji zbliżającej się wiosny czas na nowe frykaski.
Obecne OZ mi już się przejadły i idą na sprzedaż ale w ich miejsce wpadły inne OZ tym razem Mito przód 8.5 rant 3 i tył 10 rant 3.5.

OZ1.jpg

OZ2.jpg

Rotory prawdopodobnie polecą w srebro ale jeszcze muszę je przymierzyć no i czas zamówić fajny gwint do tego.
Jakie oponki byście polecili pod ten setup. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotor idzie w srebrny kolor tak samo do poprawki bęben i rant do polery.

Co prawda została mi jedna do rozkręcenia ale chyba nie wytrzymam i przymierzę jutro.

Nowe oponki zamówione Nankangi 205/40 i 225/40 tak jak na poniższym setupie tylko tam jest 9 i 10 cali.

OZ_Mito.jpg

Gwint już upatrzyłem prawdopodobnie wleci D2Racing.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi to 18 oponki wczoraj już dojechały także zobaczymy co z tego wyjdzie najwyżej będę zmieniać. Niższego profilu nie chcę bo mam dokładkę z przodu i jak wsadzę gwint i zjadę to będzie praktycznie leżeć na ziemi.

Tutaj dokładnie taki sam zestaw jak ja mam i te same oponki.

55812_0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam sieczkę w głowie to jeżeli tam te 225/40 na przód to co na tył żeby to równo zgrać 235/40 czy  245/35?

Tutaj to 205/40 na przodzie moim zdaniem dobrze siadło.

55812_4.jpg

Tutaj znowu 225/40 co prawda na 9 calach też fajnie.

34790_1.jpg

A tył 11 cali i opona 255/35

34790_0.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...