Skocz do zawartości
dejw

[E39] 530i by Dejw21

Polecane posty

Witam serdecznie,

już kilka lat jestem na syndykacie ale nigdy nie miałem śmiałości zakładać galeri z racji wysokiego poziomu aut jakie tu są, ale w końcu się przełamałem i chciałem przedstawić mój obecny nabytek.

Jest to już piąte auto ze śmigłem na masce, przygoda zaczęła się od e34 520i sedan, potem wpadło oszałamiające mocą e36 316i sedan :) jednak to były głównie auta w stanie fabrycznym.

Chęć wprowadzania modyfikacji zaczęła się jednak dopiero od e36 coupe, które przywiozłem z niemiec jako totalny golas. Auto miałem ponad 3 lata i wprowadziłem wiele zmian z czego jestem do dzisiaj bardzo zadowolony.

Porownanie.jpg

Następnie z racji że rodzina się powiększyła trzeba było kupić coś większego i wpadło e46 w turasie.

Auto dostało gwint i kilka modyfikacji.

1.jpg

Obecnie wpadło e39 530i z końcówki 2001 roku w mpakiecie i myślę z fajnym wyposażeniu.

19.jpg

20.jpg

23.jpg

28.jpg

Auto otrzymało 3 częściowe felgi OZ Galileo w rozmiarze 19 cali i wszystkie 9,5 cala szerokości.

Tak to siadło na aucie

5.jpg

8.jpg

11.jpg

Na przodzie doszła kontrowersyjna dokładka zderzaka oraz mała modyfikacja wydechu a mianowicie przepustnica sterowana zdalnie z pilota.

48.jpg

Co do felg to niebawem zostaną całkowicie odnowione i mam dylemat czy rotor zostawić w srebrny czy dać np w złoty.

Mile widziane będą wasze sugestie. Chciałbym także zejść autem z dół i tutaj też moje pytanie czy iść w w gwint czy dać same springi tak żeby to jakoś ładnie spasować. Co możecie polecić.

Oto małe VT

47.jpg

Ja bym poszedł w srebro jeśli chodzi o felgi.

A jeśli chodzi o zawieszenie to ja raczej ładował bym gwint ale niech ktoś inny się wypowie co bardziej się zna na temacie.

Następnie z racji że rodzina się powiększyła trzeba było kupić coś większego i wpadło e46 w sedanie.

Auto dostało gwint i kilka modyfikacji.

1.jpg

Fajne to e46 w sedanie  :mrgreen: A wracając do tematu to e39 ma idealne zestawienie dla mnie wnętrza i silnika. Zazdroszczę bo szukam od dłuższego czasu takiej 530 i trafić manuala z dużym navi i takim wypasem to cud... Już nie mówię o tym, że jak się znajdzie to jest w cenie biednej e60.

Fajne to e46 w sedanie  :mrgreen: A wracając do tematu to e39 ma idealne zestawienie dla mnie wnętrza i silnika. Zazdroszczę bo szukam od dłuższego czasu takiej 530 i trafić manuala z dużym navi i takim wypasem to cud... Już nie mówię o tym, że jak się znajdzie to jest w cenie biednej e60.

No dokładnie znalezienie czegoś w ładnym stanie i z dobrym wyposażeniem to ciężka sprawa.

Sam szukałem prawie pół roku aż trafiła się niedaleko Berlina obecna 5er. Szybka decyzja akurat znajomy był niedaleko i mi ją zaklepał tego samego dnia, a rano już po nią jechałem.

Co do felg to w tym tygodniu będę wiedzieć czy są dostępne większe ranty na tył coś w szerokościach 4 cali. 

A jak nic nie będzie to pójdą na sprzedaż, i będę szukać coś w 18 od zawsze choruję na AC Schnitzer to już mi zostało z e36 :)

Auto chyba juz widziałem na 5er :) Moja dokładka przy s95 i skręconym gwincie nie wytrzymała śpiącego policjanta wiec wylądowała w koszu :P Kolor ma potencjał :)

Dokladka jak napisałeś kontrowersyjna i ja osobiście bym ją wywalił tak jak i koła. Natomiast sama e39 jest piękna w takim kolorze i w takim zestawieniu! ;) Na samych springach ciężko będzie Ci fajny spas zrobić wiec zainwestuj w coś dobrego. Powodzenia! :)

Podoba mnie sie. ja widze tu 3tlg i bedzie kozak ;)

Te co mam też są 3TLG  8)

3tlg.JPG

Dzisiaj mały update kierownica poszła do obszycia, chociaż nie wyglądała źle ale będzie ładniej.

Jutro powinna być gotowa.

Przedstawileś nam bardzo fajne auto ktore ma potencjał lecz po tych paru zdjęciach widać że nie jednolite szyby drażnią, a wzór rotora włóż jakiejs hondzie, poniewaz totalnie nie pasuje do niemieckiej marki ;)

Faktycznie auto prawie bliźniacze  :-P ładna sztuka ale zgodzę się z resztą, że to koło średnio tu pasuje  :roll: także powodzenia w modach bo będę obserwował  :wink:  

Z racji zbliżającej się wiosny czas na nowe frykaski.
Obecne OZ mi już się przejadły i idą na sprzedaż ale w ich miejsce wpadły inne OZ tym razem Mito przód 8.5 rant 3 i tył 10 rant 3.5.

OZ1.jpg

OZ2.jpg

Rotory prawdopodobnie polecą w srebro ale jeszcze muszę je przymierzyć no i czas zamówić fajny gwint do tego.
Jakie oponki byście polecili pod ten setup. 

Rotor idzie w srebrny kolor tak samo do poprawki bęben i rant do polery.

Co prawda została mi jedna do rozkręcenia ale chyba nie wytrzymam i przymierzę jutro.

Nowe oponki zamówione Nankangi 205/40 i 225/40 tak jak na poniższym setupie tylko tam jest 9 i 10 cali.

OZ_Mito.jpg

Gwint już upatrzyłem prawdopodobnie wleci D2Racing.

Zapewne 18''. W przypadku takich szerokości felg moim zdaniem to najlepsza opcja doboru opon, bo przy szerszych juz nie będzie tak fajnych naciagów i spasów. Dlatego według mnie do E39 na przód min. 9.5''

Felgi to 18 oponki wczoraj już dojechały także zobaczymy co z tego wyjdzie najwyżej będę zmieniać. Niższego profilu nie chcę bo mam dokładkę z przodu i jak wsadzę gwint i zjadę to będzie praktycznie leżeć na ziemi.

Tutaj dokładnie taki sam zestaw jak ja mam i te same oponki.

55812_0.jpg

Teraz mam sieczkę w głowie to jeżeli tam te 225/40 na przód to co na tył żeby to równo zgrać 235/40 czy  245/35?

Tutaj to 205/40 na przodzie moim zdaniem dobrze siadło.

55812_4.jpg

Tutaj znowu 225/40 co prawda na 9 calach też fajnie.

34790_1.jpg

A tył 11 cali i opona 255/35

34790_0.jpg