Skocz do zawartości

[E36] 325i Cabrio by Pjay


Pjay

Rekomendowane odpowiedzi

niestety nie masz racji

sama chłodnica klimy nie rozwiąże problemu brakuje istotnego elementu - sam zobacz

 

d119ab9f41c8.jpg

 

ramki dotyczą przycisków el szyb

 

nerka po lift - a auto to przed czy po lift?

 

skoro wiesz że jest tyle rzeczy do zrobienia to może 2,5k wydane na koło lepiej było wydać na uzupełnienie detali

co do tej dziury to faktycznie masz rację, a jeżeli chodzi o ramki przycisków, już gdzieś był temat, że ktoś je założył to poleciała fala hejtu, że od razu do tego dywaniki aluminiowe założyć, dla mnie też to wygląda tandetnie, więc nie widzę tego po prostu, a same klamki już owszem. Drewno nie jest kompletne, jeszcze dopowiem, ale będzie. Auto generalnie przed lift, ale wszystko założone z poliftu.

Może i lepiej, ale po prostu wolę mieć w miare wyglądający samochód i go powoli doprowadzać do odpowiendniego stanu, niż postawić w garażu i składać go przez 3 lata, aż będzie w idealnym stanie, ale to tylko moje zdanie, nie każdy tak musi przecież robić. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Udało się kupić serducho z taśmą w dobrej cenie oraz lustro fotochrom, także kierownica idzie do tapicera na dniach, a co do samochodu to plan jest zmienić plastiki we wenętrzu na czarne, wraz z dywanem oraz deska z poduszką pasażera  :mrgreen: 

 

uzmxot8ejbea.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

Samochód przez większość sezonu nie jeździł, z powodu problemów z silnikiem, które ciągną się do teraz, ale miejmy nadzieje, że na nastepny sezon uda się to ogarnąć. 

Kilka zdjęć z imprez na które udało mi się dojechać:

Rozpoczęcie sezonu w Krasnymstawie, gdzie cabrio zdobyło 2 miejsce w kategorii auto zlotu  :mrgreen:

dwvwddumij4v.jpg

Oraz majówka z Low Lublin 

xmlg8gk3tyd0.jpg

j997cb2b7jgh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorwałem także kratkę zderzaka, wcześniej była jakaś agro siatka  :lol:

jelpr6ixa3el.jpg

ep7azyk297gp.jpg

wybaczcie, że samochód jest brudny ale stał kilka dni pod gołą chmurką z powodu chwilowego braku miejsca w garażu. (kratka będzie w kolorze samochodu w najbliższym czasie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje tutaj okrutnie dokładki zderzaka przedniego.

I mam pytanie dużo roboty żeby zrobić podświetlenie nóg oraz podłączyć lusterko fotochromatyczne? I jeszcze dodam że podoba mi się to drewno w środku. :)

Dokładka będzie, po prostu poprzednia juz była zmasakrowana przez mój podjazd do garażu i lepiej już tak wyglada haha  :mrgreen:  Jeżeli chodzi o podświetlenie nóg to najgorzej wyciąć otwory na lampki, samo podpiecie i przeprowadzenie przewodów zajęło mi z lutowaniem 30 min. A co do fotochromu to plus z lampki, masa tak samo no i sygnałowy ze wstecznego. Są jeszcze od czujnika zamka centralnego, ale jeszcze nie kupiłem macierzy pod pilot więc mam niepodpięte. Mi również dlatego planuje dokupić jeszcze to czego brakuje czyli drewnianej konsoli i "rączki" ręcznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładeczka już na swoim miejscu, dodatkowo udało się jeszcze zdobyć halogen hella, który muszę jeszcze przyciemnić i podmienię z tym chińskim zamiennikiem, który strasznie raził w oko swoim wyglądem  :mrgreen: (dla sprostowania jeden mam helli drugi jest inny)

u4p4ag3hu251.jpg

3tszr075e6sn.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś o problemach z silnikiem.Ci się dzieje?

Tak, jest problem z przegrzewaniem się z niewiadomego powodu (silnika nigdy nie zagotowałem, ale potrafi temperatura skoczyć) plus gubi kompresje na trzecim garze przez zawory, także wniosek jest taki, że napewno głowica do roboty i znaleźć problem z przegrzewaniem się.

 

przycisk lędźwi wg mnie powinien być w drugą stronę

Tak był zamontowany w dawcy, ale wydaje mi się, że nie bo wtedy patrząc się na niego byłby do góry nogami moim zdaniem, ale gdybyś znalazł zdjęcie u kogoś tego przycisku to daj znać.

 

Popraw lewy kierunek bo wystaje poza zarys auta. Zderzak przedni też niespasowany.

Kierunki są nie spasowane przez grill, będę go wymieniał w najbliższym czasie, a zderzak jest podłapany tylko na 2 spinki  :mrgreen: dlatego nie jest spasowany. Jest założony tylko aby nie zabierał miejsca w garażu, a samochód i tak na ten moment nie jeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pjay sprawdz na rozgrzanym silniku czy przy wyzszych obrotach słychać syczenie z korka z wyrównawczego,sprawdzałes czy masz masło w zbiorniczku wyrównawczym lub na korku,pozdro

Sprawdzałem, nie słychać, ani nie ma masła w oleju ani w chłodnicy, dlatego to jest dobre pytanie co jej się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się zakupić kilka drobnostek dzisiaj:

-listwy zdobne co prawda używane ale skoro i tak docelowo będą z m3 to po co kupować nowe  :mrgreen: (dla porównania, u góry jest stara)

-korek wlewu paliwa, mój miał poparciałą uszczelkę i brak naklejki.(jeżeli ktoś się orientuje czy w aso kupię takową naklejkę oraz inne informacyjne proszę o info bo nie mogę znaleźć)

-siłowniki tylnej klapy, nowe aczkolwiek stare  :mrgreen: Poprzednie zamienniki po kilku miesiącach trzymały tylko przy opuszczaniu klapy, a trafiły się używane oryginały za grosze w stanie można powiedzieć jak nowe  :roll:

-klucz do świec oryginalny BMW, brakuje jeszcze ampula, jednego płaskiego klucza i "szczypiec"

-Podsufitka do soft topu w stanie idealnym(będzie założona przy wkładaniu nowej szyby do dachu.

6q7my5v80owo.jpg

ksgl1i8pq41l.jpg

7fggsb9n2eqn.jpg

gj6z5ujoxfxn.jpg

6lybd6i7p6r5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie słychać syczenia to zmień korek bo powinno być słychać syczenie,a jeżeli nie masz białego nalotu w zbiorniczku wyrównawczym lub na korku to fakt ze przegrzewa sie silnik stwierdziłes bo sie sugerowałes wskaznikiem temperatury?zagrzej auto i sam sprawdz temperature płynu,może czujnik świnie Ci robi,pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie słychać syczenia to zmień korek bo powinno być słychać syczenie,a jeżeli nie masz białego nalotu w zbiorniczku wyrównawczym lub na korku to fakt ze przegrzewa sie silnik stwierdziłes bo sie sugerowałes wskaznikiem temperatury?zagrzej auto i sam sprawdz temperature płynu,może czujnik świnie Ci robi,pozdro

Akurat co do przegrzewania się to akurat sprawdzałem, temperaturę pokazuje poprawną, ale ja bardziej myślę, że problem tkwił w instalacji gazowej której się pozbyłem, bo zapowietrzał się układ równierz z niewiadomych powodów a wszystko szczelne, jedyne miejsce gdzie mogło łapać powietrze to właśnie parownik. Ale co do korka to chyba kupię nowy skoro powinno syczeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...