Skocz do zawartości

[E36] 325i Cabrio by Pjay


Pjay

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Chciałbym przedstawić wam mojego bezdasznika, którego posiadam już od ponad Roku  :mrgreen:

Najpierw wybór padł na e36 coupe, ale po obejrzeniu kilku egzemplarzy trafiło się cabrio w okolicy. Po oględzinach, podjąłem decyzje i stałem się posiadaczem tego dupowozu  

Samochód jest z 93 roku, ale pierwsza rejestracja jest w 98  :roll:

Poniżej wrzucam rozkodowany VIN:

Vehicle Identification Number WBABJ51060JC41170

Type BJ51 Model 325i - EUR

Development Code E36 ©

Chassis CABRIO

Steering LL

Doors 2

Engine M50

Displacement 2.50

Power 141

Drivetrain HECK

Transmission MECH

Color Mauritiusblau Metallic - 287

Upholstery Anthrazit Sport - 0518

Production Plant REGENSBURG

Production Date 1993-05-10

 

Opcje:

240 Leather Steering Wheel Lederlenkrad

290 Bmw Lm-raeder 7jx15,225/55r15v Bmw Lm-raeder 7jx15,225/55r15v

314 Heated Windscreen Washer Nozzles Frontscheibenwaschduesen Beheizt

380 Hardtop Preparation Hardtop-vorbereitung

388 Softtop Black Verdeck Schwarz

395 Roll-bar Protection System Ueberrollschutzsystem

398 Softtop Operation, Electro-hydraulic Verdeckbetaetigung Elektro-hydr.

423 Floor Mats, Velour Fussmatten In Velours

428 Warning Triangle Warndreieck

464 Skibag Skisack

481 Sport Seats F Driver/front Passenger Sportsitze Fuer Fahrer/beifahrer

494 Seat Heating F Driver/front Passenger Sitzheizung Fuer Fahrer/beifahrer

498 Headrests In Rear, Mechanic. Adjustable Kopfstuetzen Im Fond

510 Headlight Beam-throw Contr. F Low Beam Leuchtweitenregelung Abblendlicht

554 On-board Computer Bordcomputer

661 Bmw Bav. Cass. Iii Bmw Bav. Cass. Iii

676 Hifi Loudspeaker System Hifi Lautsprechersystem

690 Cassette Holder Cassettenhalterung

801 Germany Version Deutschland-ausfuehrung

848 Enlarged Wiring Harness Erweiterter Kabelbaum

A teraz kilka zdjęć jeszcze poprzedniego właściciela, ale najlepiej przedstawiających jej wygląd z dnia zakupu  :mrgreen:

1dtowqu7xogd.jpg

zlnrvqwl89l9.jpg

Czyli krótko mówiąc, cięte springi, felgi bbs bugatti a pozatym seria  

 

Po krótkim czasie zaczęło się coś dziać, a mianowicie wpadł gwint Ta Śmietnix  

No i od razu przy jego zakładaniu, wymiana:

-Przewodów hamulcowych (wszystkich)

-Nowe tarcze tył

-klocki hamulcowe

-łożyska przednich kół

-sworznie wahaczy

-tuleje wahaczy

-drążki kierownicze

-kompletne sprzęgło

-uszczelka pod pokrywą zaworów

-dyfer 2.93 (siedziało 4.44  :?: )

-nowa podpora wału, oraz gumowy łącznik.

 

 

0r0dpdo78355.jpg

v782nm9l8s65.jpg

nd8kxopzofme.jpg

No i siadło tak jak wyżej, później wpadły felgi Ronala 4x 8,5J na et 13 (modelu nawet nie pamiętam haha) na przelatanie kilku miesięcy, ale zeszło się z tym cały sezon. :mrgreen:

i24lk2urjd7m.jpg

 

I tak przez cały sezon praktycznie się nic nie zmieniało z powodu braku czasu i kasy.

Niżej kilka zdjęć z sezonu:

g8skudywmndc.jpg

jiz9jtv11bo3.jpgc3b4b5lfrrie.jpg

Później była ostatnia jesienna jazda i szukanie nowej Rolki do bezdasznika  

W międzyczasie zacząłem dokupywać brakujące elementy:

-Osłona mechanizmu zapięcia soft topu.

phg9o3m8q08k.jpg

 

-Wygłuszenie przednich głośników:

yv0ngh5lijdf.jpg

No i w końcu udało się znaleźć felgę na nowy sezon, a mianowicie Hamann hm1  :mrgreen: 8,5J et13 i 10J et20

Felgi potrzebowały poprawki polerki, więc zacząłem to ogarniać od razu po kupnie 

jpkb5psggqy9.jpg

epes2g8afc4o.jpg

No i jak to wygląda na samochodzie (zdjęcia pokazują aktualny stan  )

o66jzx6vbs89.jpg

Dalsze plany?

-kierownica serducho (możliwe, że z multifunkcją)

-cambery

-obszycie podłokietnika, bo trochę już sie zestarzał :mrgreen:

-nowa szyba w soft topie

-wydech końcowy (jeszcze sie nie zdecydowałem jaki.)

-uzupełnienie braków, typu brakujące tunele do chłodzenia tarcz(25%)

-skręcić gwint bo to co jest na ostatnim zdjęciu to jest nieporozumienie, tak samo jak zmiana tylnych opon. :lol:

-Vadery oczywiście 

-felga taka sama jak wszystkie

-dołożenie podświetlenia nóg

-uzupełnienie brakujących wykończeń(90%)

-dołożenie pompowanych lędźwi

-powrót do orginalnego radia, tylko pytanie jakiego dokładnie

-dołożenie PDC

-Polakierowanie samochodu na nowo

 

No i oczywiście dalsze modyfikacje w kierunku German  :-D

 

 

Na pewno o czymś zapomniałem, ale myślę, że przedstawiłem z grubsza samochód, tak więc przyjmuję na klatę hejty, oraz wasze sugestie co do modyfikacji  :P Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne podejscie. Niebtyljo modzisz alebi od technicznej strony dbasz o auto. Temat bedę obserwował bo moze być niezły kebsik.

Uzupelnij najpierw braki tak hak piszesz bo one najbardziej dają po oczach

Dzięki za wsparcie psychiczne, bo szykowałem sie od razu na negatywne komentarze  :mrgreen:

Strona techniczna musi być dopracowana, bo nie wyglądem się jeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno mi w sumie tylko nie podpasowało w mechanice. Czemu dałeś dyfer 2.93 do M50B25? 2.93 wychodzi w M52B28, chociaż i tam stwierdzam, że jest może i ciut za długi.

Tak na prawdę to kwestia jak kto woli.a poza tym trafił się właśnie 2.93 w bdb stanie, to lepiej bylo go wziac niz jakieś huczące 3.40  itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wywalił tą naklejkę z przedniej szyby oraz dokupił brakującą szeroką listwę na drzwiach chyba że już uzupełniłeś.

I masz może więcej zdjęć środka?

I czekam na dalszy rozwój projektu :):D

No ta naklejka chwilowo musi pozostać niestety  :mrgreen: co do listwy to właśnie, mam zamiar zamówić, od razu z kilkoma brakującymi rzeczami. Mam, mam 

z0glhioaxhpx.jpg

l0jty26j7411.jpg

Aktualnie jest inna kierownica, ale tak to z wnętrza jest to samo  :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy masz ten środek ale chyba przydało by mu się odświeżenie.

I mam jeszcze jedno pytanie na poprzednich fotkach zauważyłem że nie masz też listew przy drzwiach wewnątrz je też będziesz dokupywał? Czy po prostu coś robiłeś i nie były założone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy masz ten środek ale chyba przydało by mu się odświeżenie.

I mam jeszcze jedno pytanie na poprzednich fotkach zauważyłem że nie masz też listew przy drzwiach wewnątrz je też będziesz dokupywał? Czy po prostu coś robiłeś i nie były założone?

Już to ogarnąłem, po prostu zdjęcia są dosyć stare  :-) Co do tych listew to są na miejscu, tylko mam dosyć nieogarniętych znajomych i każde wysiadanie z samochodu kończyło się wyrwaną listwą.

 

Kolor fajny . Felga ok . Idziesz w dobra stronę ale tej naklejki i środka to nie mogę przełknąć. ... ;) pomysl o tym ....

Co do naklejki to już wyżej się wypowiadałem, a co nie tak jest ze środkiem? Rozwiń to trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli ze znajome źle się wyraziłem. Jak się sprawuje? Tam jakiś stroker podobno siedzi? Czy tylko tak się poprzednie mu właścicielowi wydawało przez ten dyFer?

No troszkę trzeba było dopieścić ją, ale tak to nie było żadnych kłopotów jeszcze z nią generalnie. A co do tego strokera to cholera wie, dla mnie to ma małe znaczenie  :-D ale z ciekawości skoczę na hamownie i sprawdzę jak będę miał wolną chwilkę bo rozbierać silnika specjalnie nie będę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te pustki w zderzaku to po by się stroker nie przegrzał ? ;) może warto by było trochę dopasować elementy blacharskie do kupy :P

To, że są pustki to wiem, dlatego napisałem w planach poskładać to czego brakuje, tak samo jak plastikowych nadkoli, które ucierpiały niestety na za wysokich oponach  :) przód troche nie spasowany jest, ale to się ogarnie też, w swoim czasie, nie wszystko na raz  :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

jak dla mnie to tu jest duuuże zamieszanie żadnej spójności

w środku

- fotele z czarnymi wstawkami (individual) ni jak pasują do szarości na boczkach 

- klamki z chrom pakietu a ramki wokół szyb ?

- drzewo miejscami też nie kompletne 

- co to za Toruńskie dywaniki?

8a382d1b7704.jpg

 

- listwy szare z progów to ukradli czy jak?

 

zewnątrz

- lewy błotnik inny odcień - lewy kierunek na jednej z fot wygląda jak by zaraz miał wyskoczyć

- piszesz o dokupieniu wlotów powietrza na tarcze

0b5c2ccadfca.jpg

a ta dziura przed chłodnicą tak zostanie?

- nerka murzyńska w przed lifcie (to moje zdanie) out

 

o gwincie nie ma co dyskutować każdy wie jak jest ale na tym forum wymaga się czegoś więcej niż samego kręcenia lagą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewny czy przeczytałeś wszystko w tym temacie, czy palnąłeś po prostu tak aby tylko było. O co mi chodzi? czepiłeś się wnętrza, dobra rozumiem, nie musi się wszystkim podobać, maskownice głośników będę wymieniał na szare, to nie jest mój wymysł z tymi czarnymi, ramki szyb? w cabrio? pierwsze słyszę, że ten samochód ma ramki wokół szyb. Dywaniki, owszem Toruńskie  :mrgreen:, chwilowo lepsze takie niż aluminiowe rodem z Fast & Furious. Listwy szare, jakbyś przeczytał komentarze, wiedziałbyś, że są już założone. Co do nerki nie rozumiem co miałeś na myśli, bo nerka jest poliftowa. Co do dziury przy chłodnicy leży w garażu już gotowy zestaw od klimy, którego brak tworzy właśnie taką dziurę, a dodatkowo brak nadkoli, które są już założone. No i na koniec co do innego odcieniu błotnika, jest tyle rzeczy do zrobienia w tym samochodzie, chyba nie zrobię wszystkiego na raz? plan jest polakierować cały samochód na nowo, ale to w swoim czasie. PS. Czy każdy projekt na tym forum był budowany w 2 dni? czy kilka lat? bo mi się wydaje, że to drugie więc chyba mam jeszcze czas, żeby to wszystko poprawić i uzupełnić, pozdrawiam  :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie masz racji

sama chłodnica klimy nie rozwiąże problemu brakuje istotnego elementu - sam zobacz

 

d119ab9f41c8.jpg

 

ramki dotyczą przycisków el szyb

 

nerka po lift - a auto to przed czy po lift?

 

skoro wiesz że jest tyle rzeczy do zrobienia to może 2,5k wydane na koło lepiej było wydać na uzupełnienie detali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...