Skocz do zawartości

[e46] Hubert M3 Cabrio


Hubert

Rekomendowane odpowiedzi

Manual nigdy nie będzie tak szybki jak SMG. Nie bez powodu teraz prawie wszystkie nowe sportowe auta maja skrzynie automatyczne, dwusprzęgłowe, półautomatyczne, z łopatkami. O manualu powoli można zapomnieć są to auta do sportu gdzie często liczy się czas a tutaj manual najgorzej wypada. W E36 M3 skrzynie SMG to był trochę niewypał i lubiły się psuć no ale to był pierwszy SMG. W e46 już tego problemu nie ma. Manual jedynie jest lepszy do palenia kapcia ale nie po to te auta zostały wyprodukowane. Na Nurburgring nikt nie jeździ palić kapcia.

 

Co do E46 to mój ulubieniec jeśli chodzi o lakier :) Ciekaw jestem co za projekt z tego wyjdzie.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 W E36 M3 skrzynie SMG to był trochę niewypał i lubiły się psuć no ale to był pierwszy SMG. W e46 już tego problemu nie ma

Uuu i tu się mylisz bo w e46 też nie cieszą się mega trwałością. Znajomy zmieniał skrzynię 2 razy i za 3cim wrzucił manuala ale może to dlatego że on zbyt brutalnie wykorzystuje M3

 

 

Co do E46 to mój ulubieniec jeśli chodzi o lakier :) Ciekaw jestem co za projekt z tego wyjdzie.

 

To sprzedaj mi swoje M3 e36 i szukaj e46 M3 :wink:

 

 

 

Też jestem Ciekaw czy Hubert zrobi TOP SERIE czy germańca.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuu i tu się mylisz bo w e46 też nie cieszą się mega trwałością. Znajomy zmieniał skrzynię 2 razy i za 3cim wrzucił manuala ale może to dlatego że on zbyt brutalnie wykorzystuje M3

 

 

To sprzedaj mi swoje M3 e36 i szukaj e46 M3 :wink:

 

 

 

Też jestem Ciekaw czy Hubert zrobi TOP SERIE czy germańca.....

 

Nie no zdarza się... wiadomo, ale jest dużo mniej awaryjna niż w E36 tam to była masakra...

Nie chce E46 mogę jedynie się zamienić na M3 E30 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Prace nad M3 trwają. Doprowadzamy auto do stanu idealnego w zakresie mechaniki bo w zasadzie każda część w aucie która wzbudza jakiekolwiek wątpliwości jest wymieniana.

Póki co wyjechał cały motor z auta żeby dokładnie go przejrzeć, wszystko sprawdzic, pouszczelniac itd.

 

281wlq9.jpg

 

2mzxi88.jpg

 

Wymieniony łańcuch pompy oleju razem z zębatką, napinaczem oraz ślizgiem. Åańcuch wymieniony bardziej profilaktycznie do kompletu z panewkami oraz przy okazji przejrzenia rozrządu oraz ślizgów. Vanosy nie ruszane, chodziły bardzo kulturalnie. Całość rozrządu- nie ma się do czego przyczepić, slizgi jak nowe.

 

64dn34.jpg

 

Sprzęgło również wymienione na nowe w komplecie z dwumasą.

Ogólnie wymienione wszystkie rolki, paski, uszczelka miski, uszczelka porywy głowicy, świece, uszczelniacz wału, odma, poduszki silnika, itd.

 

dnbxb6.jpg

 

2ijhlso.jpg

 

6xzojt.jpg

 

b4ageh.jpg

 

10n52r7.jpg

 

10ojjiu.jpg

 

Więcej fotek będę sukcesywnie wstawiał razem z postępem prac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to wiem ale nie lepiej dać wkładkę? Jest to w oryginalnej puszce a tak trzeba robić przegrodę albo dać dolot w zderzak.

 

Dokładnie wolałbym dać wkładkę KN.

 

Co do reszty, to dobra robota. Każde ///M powinno się zaczynać właśnie od takich modów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa uszczelka pokrywy zaworór z aso komplet z podkładkami pod śruby dociskającymi pokrywę.

 

28a22dc.jpg

 

291nfra.jpg

 

Jeżeli chodzi o panewki to widać tutaj przebieg 102k który jak najbardziej wydaje się być realny sądząc po zużyciu panewek.

 

r9ewjl.jpg

 

Ułożone- od lewej 1 cyliner pierwsza panewka górna.

 

mc4qdz.jpg

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie k&n daje super dźwięk i jeśli jest dedykowany to już nawet nie ma mowy o utracie mocy. W prawie każdym moim aucie gościł kit k&n, w obecnym dupowozie mam wkładkę k&n bo wszyscy tak gderaja na stożki i szczerze był to błąd bo trzeba było zamawiać KIT choćby dla dźwięku.

Co do autka gratuluję. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Cisza , cisza a tu się dużo dzieje :P

 

Emka została cała polakierowana , splitery i dyfuzor carbon . Założone zostały czarne nerki , kierunki i boczne nerki . 

 

IMG_1098_zpsghi1yetf.jpg

 

IMG_1100_zpseexsvibu.jpg

 

IMG_1099_zpsmahh2yrk.jpg

 

IMG_1100_zpseexsvibu.jpg

 

IMG_1104_zpsu7ktmuuv.jpg

 

Niedługo założe gwint i docelowe koło :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...