Skocz do zawartości

[E36] cabrio 328i - zamiast "karkówki" sznycel od vmasher'a


vmasher

Rekomendowane odpowiedzi

ja nie podejmuję tematy silnika, ponieważ to pyerdolenie bez sensu, a cabrio to nie wyścigówka

 

zresztą co to za porównywanie diesla do benzyniaka i seata do BMW (niech sobie ma nawet 500kunia ten seat, a i tak wg mnie to bedzie tanie gó*no z grupy VAG)

 

Może i 2.8 szału nie robi, ale kaleką nie jest

 

Nadal uważam, że do przejażdżek cabrio 2.0 R6 wystarcza w zupełności, ale jak fabryka dała 2.8 to niech tak będzie :P

 

Chociaż coraz bardziej rozmyślam włożenie M52TUB28 dlatego że jest świeższy, żywszy i ładniej pod maską wygląda :-)

 

pożyjemy zobaczymy

 

narazie muszę znaleźć trochę czasu dla cabrio i powkładać masę nazbieranych przez zimę gadżetów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem 4 lata 2,0 w cabrio też mówiłem jak przedmówcy ale potem jak wpadło pierwsze i drugie 3,0 to wiem że już nigdy nie kupie nic słabszego niż 2,8-3,0 w kabriolecie :P  Zresztą 200-250KM w ciężkim kabriolecie to żaden pocisk a tylko dynamiczny samochód. 150KM i mniej tj dobre dla mocno roztargnionej kobiety ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kujon nie mówię że nie masz racji, ale...

 

pojeździłem sezon cabrio i doszedłem do wniosku że to nie jest auto do zapyerdalania, tylko do czerpania przyjemności z jazdy z otwartym dachem :P

 

2.8 dobrze sobie radzi, ale faktem jest że porównując np. z lżejszą coupe lub sedanem szału nie ma/du** nie urywa (jakoś jedzie) :)

 

Także zależy jak kto na to patrzy - ja nadal uważam, że na niedzielne wyjazdy na sumę i oranżadę pod remize w sąsiedniej wsi 2.0 R6 jest wystarczające do bezdasznika ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kujon nie mówię że nie masz racji, ale...

 

pojeździłem sezon cabrio i doszedłem do wniosku że to nie jest auto do zapyerdalania, tylko do czerpania przyjemności z jazdy z otwartym dachem :P

 

2.8 dobrze sobie radzi, ale faktem jest że porównując np. z lżejszą coupe lub sedanem szału nie ma/du** nie urywa (jakoś jedzie) :)

 

Także zależy jak kto na to patrzy - ja nadal uważam, że na niedzielne wyjazdy na sumę i oranżadę pod remize w sąsiedniej wsi 2.0 R6 jest wystarczające do bezdasznika ;)

Wiadomo, mocy nigdy nie za dużo, ale faktycznie jest coś w tym, cabrio ma zupełnie inny charakter i również uważam, że r6 starczy nawet najsłabsze do bujany, ale z drugiej strony otwarty dach 300 km i więcej + dobry wydech musi robić robotę , ale trzeba lubić co się ma, bo zawsze jest "ale"  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vmasher, ja do bezdasznika wsadzilem barany z katami schmidtmana i puchę koncową foxa i powiem Ci ze nigdy nie wróciłbym do serii. Nawet mi to przez myśl nie przeszło. Przy jezdzie w "normalnym" zakresie obrotów wydech sobie delikatnie pomrukuje, ale przy odkręceniu gazu na gębie od razu pokazuje się banan :drive: :drive:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz na garażu E34 z baranami, calym wydechem z kwasu z katami + końcowy jakiś FOX i drze się to niemiłosiernie

 

Stwierdzam, że do zapierdalania E30 spoko, ale do okazyjnych przejażdżek cabrio nie i juz. Moze robię się stary, ale...

 

Dawid jakby to było V8 to wydech pięknie podkreśla motor, ale do R6 bez dachu seryjny wydech jest dla mnie najlepszym rozwiązaniem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik już poskładany - może dzisiaj będzie odpał i docieranie

 

wszystko nowe, oprócz tłoków bo były ładne, sztywne z idealą powłoką teflonową

 

2017-03-23%2011.50.02_zpsdrekt2jo.jpg

 

tak mogłem da estetyki wymienić napinacz i pompę na nowe - ale pompa ma niecały 1000km, a napinacz jest 100% sprawny, więc jest :D

 

 

 

aż jestem ciekawy jak to wszystko będzie pracować :)

 

teraz pora brać się za hamulce i resztę zgromadzonych gratów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

siemanko 

silnik poskładany, już 300km za nami - może do końca roku uda mi się go dotrzeć  :mrgreen: 

17834200_1850829901844982_90127120380112
17761022_1850830385178267_37700206891900
17855628_1873417559585079_28227975367306

zaczęliśmy już sezon, więc przyszła pora rozbierać auto dalej  :roll: 

20170410_194721_zpseapihitl.jpg

wpada trochę doposażenia i nowych kabli oraz od razu dywan wymieniam na ładny, gdyż mój miał dziurę pod fotelem  :? 

odświeżone elementy zawiasu i rozpórka 

20170407_144353_zpssxtgonfy.jpg


no i jak wszyscy wstawiają takie "mega"  :mrgreen: mody to i ja wstawiam - nowe podszybie, dyfuzor zderzaka i oczywiście Nankangi  :roll:  :twisted: 

20170407_144350_zps9f5amf6y.jpg
20170407_144411_zpsqme0rvhi.jpg
20170410_143723_zpshu1v25u1.jpg

oczywiście zdjęcia opon i nowych gratów wkleiłem dla beki, bo ostatnio rozpyerdala mnie wklejanie takich głupot w galeriach  piwo  :twisted: 

ba specjalnie kupiłem opony żeby wkleić w galerię  8) grube mody na sezon 2k17  :drive:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...