Skocz do zawartości

[E38] 730i v8 Czarna by Elmagico


Elmagico

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, auto ze mną prawie dwa lata. Mega dużo czasu poświęcone i kasy w ten projekt, 7er użytkowane sporadycznie 6 tyg w roku.Staram się doprowadzić wizualnie i mechanicznie do jak najlepszego stanu.

Plany na następy sezon to:

Wymiana pompy wspomagania

Regeneracja maglownicy

opony pod naciąg

ustawienie negatywu przód/tył

przeróbka lamp na Black hella/usuniecie ringów

usuniecie badziewnej foli z szyb

Mile widziane wasze sugestie i podpowiedzi w dalszych modyfikacjach 7er

Rozkodowany Nr Vin:

Data for vehicle identification number: WBAGF21030DF75256

 

Model description: 730I

 

Market: Europa

 

Type: GF21

 

E-Code: E38

 

Chassis: Limousine

 

Steering: links

 

Doors: 4

 

Engine: M60/1 - 3,00l (160kW)

 

Drive: Heckantrieb

 

Transmission: automatisch

 

Body Color: Oxfordgruen Metallic (324)

 

Upholstery: Standardleder/beige E36 Sandbeige E (N6SN)

 

Production date: 17.05.1995

 

Assembled in: Dingolfing

Code Sonderausstattung Optional Equipment

 

S302A Alarmanlage Alarm system

 

S415A Sonnenschutzrollo hinten Sun-blind, rear

 

S423A Fussmatten Velours Floor mats, velours

 

S428A Warndreieck und Verbandstasche Warning triangle and first aid kit

 

S438A Edelholzausführung Fine wood trim

 

S494A Sitzheizung Fahrer/Beifahrer Seat heating driver/passenger

 

S510A Leuchtweitenregulierung Headlight aim control

 

S534A Klimaautomatik Automatic air conditioning

 

S629A Autotelefon D-Netz mit Kartenleser vorne Car telephone (GSM) w card reader, front

 

S672A CD-Wechsler 6-fach CD changer for 6 CDs

 

S676A HiFi Lautsprechersystem HiFi speaker system

 

S806A Dritte Bremsleuchte Third stoplamp

 

L811A Länderausführung Belgien National version Belgium

 

S818A Batteriehauptschalter Battery master switch

 

S877A Entfall Ãœberkreuzbedienung Delete cross-pattern operation

Ze zmian wizualnych jakie auto przeszło to:

ŚRODEK:

  • Kiera serducho M
  • Navi 16:9 Eonon D5124F
  • Deska w skórze
  • Odnowa tapicerki i podłogi
  • spinki

Z ZEWĄTRZ :

  • Lakier(progi,podłoga)Cosmo łączone z sapphire.
  • Lampy pomarancz kryształ
  • Pełen Shadowline
  • Blenda Us
  • znaczki Carbon (koła,maska,klapa,kiera)

MECHANICZNIE:

  • Gwint ISC RACING (32 stopniowa regulacja twardosci ,regulaja wysokosci i progresywnosci,lozyska pillowball,camber plate)
  • Dystans
  • pompa wody
  • paski, rolki, napinacze
  • łączniki stabilizatorow
  • wahacze
  • tuleje pływające
  • filtry, oleje.
Bmw zaraz po zakupie:

20gf728.jpg

2mpeo3c.jpg

inzhtv.jpg

4kgui1.jpg

2nusvi0.jpg

Na pierwszy odstrzał poszła stara kiera zastąpiona serduchem

212fiwn.jpg

2r6ckqu.jpg

332yvlg.jpg

e8vm91.jpg

Kolejna modyfikacja był shadow Line

9tg5yh.jpg

2gtyst5.jpg

27zcm0i.jpg

8vueqx.jpg

Pozniej wpadło radio 16:9 Firmy Eonon:Model D5124F

i1k8c3.jpg

34e6jon.jpg

14jawbb.jpg

65dhr4.jpg

14mrme9.jpg

Montaż:Radia+Odnowa Tapicerki i podłogi:

ka2phk.jpg

oumvep.jpg

2lu6lpf.jpg

Blenda Us tył,emblematy,lampy kryształ Tył

2us8owm.jpg

4t5wk3.jpg

t8xlit.jpg

Gwint

2aeqvdh.jpg

Tak 7er wyglada na dzien dzisiejszy :

29mvv3t.jpg

wchgd2.jpg

jip548.jpg

 

 

uvpqd.jpg

2zi0bb7.jpg

hv740o.jpg

161et0z.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto ładne ale wbijasz na syndykat na S95 i chcesz być w PRE GERMAN? Żeby to był piątek albo sobota to bym pomyślał, że popiłeś  :mrgreen: Auto mi się podoba ale ja bym zmienił lampy na biały kierunek, navi na ori. Wtedy jest idealnym dla mnie daily.

 

PS.

Tak to ja kliknąłem w głosowaniu na NIE  :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto ładne ale wbijasz na syndykat na S95 i chcesz być w PRE GERMAN? Żeby to był piątek albo sobota to bym pomyślał, że popiłeś  :mrgreen: Auto mi się podoba ale ja bym zmienił lampy na biały kierunek, navi na ori. Wtedy jest idealnym dla mnie daily.

 

PS.

Tak to ja kliknąłem w głosowaniu na NIE  :-P

Czyli twoim zdaniem bez 3tlg sie nie obejdzie? Szanuje twoja opinie na temat mojej 7er ale moim skromnym zdaniem lampy z pomarańczowymi kierunkami to najlepszy wybór do ciemnego nadwozia  :) Co do navigacji to ORI to totalna porażka Eonon nie dość ,ze wygląda praktycznie jak Ori to funkcjonalnością Bije na głowę.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem auto Grabola:) Ringi wylecą bo też mi się nie podbają,pomarańcze zostają bo wyglądają najlepiej z możliwej konfiguracji.Dzięki za wasze opinie ale daje sobie rękę uciąć,że gdyby tu siedziała taka sama Rolka jak u Grabola to opinie byłyby bardziej przychylne.Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długie wieczory, długie tygodnie, miesiące i lata przed Tobą, ale najważniejsze by z głową bo zakup chińskich znaczków pasuje ale do dziecinnej zabawki... ;)

By zrobić dobrze serie 7 musisz sie troche postarać bo granica miedzy kiczem a profi jest bardzo cienka...

Listwy w czarnym połysku na duzy plus, a teraz uważam, ze czas na ori lampy z przedlifta na tył, pozbyć sie wieś kołeczek z reflektorów i założenie nakładek progowych z polifta duzo poprawi wizualnie przy Twoim aucie!

3tlg uważam, ze nie jest wyznacznikiem GS, ale znalezienie szerokich 19" (12j+) do tej budy z 1tlg będzie raczej trudne...

Czekam na pozytywny rozwój sytuacji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem auto Grabola:) Ringi wylecą bo też mi się nie podbają,pomarańcze zostają bo wyglądają najlepiej z możliwej konfiguracji.Dzięki za wasze opinie ale daje sobie rękę uciąć,że gdyby tu siedziała taka sama Rolka jak u Grabola to opinie byłyby bardziej przychylne.Pozdro

Założę się, ze gdybys stworzył podobną felgę jak ja miałem w swojej ex to wiele małych wizualnych niedociągnięć w Twoim aucie nie miałaby miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no czytam i nie wierzę PD???

po 15 zdjęciach z czego zdjęcie z Oringami w lampach do Torunia pasuje idealnie

ta stacja multi - może bić na głowę bo to inne lata produkcji co za tym idzie inne były standardy w tamtych czasach więc nie możesz porównywać ich do siebie. Porównaj zestaw z Hopla czy MB lub VW z 1995r i napisz kto kogo bije na głowę.

emblematy karbo-coś tam mogłeś odpuścić albo dać czarno białe, lampy tylne -

ale są też i + (wnętrze, gwint)

 

Generalnie to przeglądałeś inne galerie w PD? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijcie czytac opis auta to może któryś z was jakimś cudem dojdzie,że te nieszczęsne ringi wylecą przy najbliższej okazji.Nie rozumiem dlaczego tak czepiacie się tych tylnych lamp skoro są z wersji poliftowej a nie ala lexus?lampy od wersji przedliftowej w pomaranczy są okropne. Nie interesuje mnie ,ze navi to nie ori a standardy z tamtych lat mam w du*** i nie ma zasady ,ze jak coś jest ori to już jest lepsze,nie dążę do tego by auto było zgodne z vinem:) A radio nie dość,ze wygląda świetnie z całością to i jest funkcjonalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ringach faktycznie wspomniałeś, i jest to oczywiście na plus. Co do tylnych lamp to faktycznie poliftowe kryształki mogą Ci sie bardziej podobać, lecz po co "kocić" to auto jezeli reszta jest i tak przedliftowa. Moim zdaniem przedliftowe lampy po pełnej renowacji/polerce wyglądają bardzo fajnie!

Wielu z nas będzie sie czepiać takich szczegółów jak i rownież monitora ktory nie pasuje do e38 ponieważ jest wyprofilowany pod e39.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci nie każe robić wszystkiego zgodnie z vinem, A Ty się już gotujesz. To jest forum i każdy może wyrazić swoje zdanie. A to że nie każdy czyta opis, to się chyba też tyczy Ciebie, bo zakładając ankietę, pewnie nawet nie przeczytałeś regulaminu PD.

Poprawiłem się, przeczytałem regulamin,usunałem ankietę i bez spiny :) postaram sie ogarnąć temat w kierunku Gs i wtedy zobaczymy na daną chwile będę modził z koncowymi tlumikami bo mam wizję na przelot i ogarnięcie od strony kosmetycznej typu porządna polerka na mokro i zabezpieczenie lakieru na zimę.Jako,ze w temacie kosmetycznym mam średnie doświadczenie to może zaproponujecie mi jakieś dobre specyfiki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polerki na mokro to chyba nie trzeba robić. Dziś dobra korekta 3 etapy z 3M powinna Ci w zupełności wystarczyć. Jak już będziesz pewien, że nie ma kółek po polerce to dobry wosk np Swissvax (polecam Concorso) albo dobra Ceramika. Ale jak sam nie masz doświadczenia z polerką to lepiej poproś kogoś kto to ogarnia dobrze. Po co dwa razy robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ringach faktycznie wspomniałeś, i jest to oczywiście na plus. Co do tylnych lamp to faktycznie poliftowe kryształki mogą Ci sie bardziej podobać, lecz po co "kocić" to auto jezeli reszta jest i tak przedliftowa. Moim zdaniem przedliftowe lampy po pełnej renowacji/polerce wyglądają bardzo fajnie!

Wielu z nas będzie sie czepiać takich szczegółów jak i rownież monitora ktory nie pasuje do e38 ponieważ jest wyprofilowany pod e39.

Ringi wylecą przy bliższym urlopie w Pl.Moim okiem lampy i navi pasują wiec zostanie na daną chwile tak jak jest.Teraz chce się skupić na ogarnięciu pełnego przelotu na tlumikach koncowych i zabezpieczeniu karoserii na okres zimowy i zakupie przednich foteli w wersji kontursitze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...