Skocz do zawartości

[E36] cabrio 3.0 by kalina


kalina86

Rekomendowane odpowiedzi

Rok produkcji: 1994

Silnik oryginalny: M43

Silnik obecnie: M54B30 z e46 2003r

Skrzynia: ZF, manual z e46 2003r

Zawieszenie: przód gwint KW, tył gwint MTS

Koła: były Keskin KT1, Dare RS, obecnie Styling 32 8J i 9J

Wnętrze: były Vadery, obecnie elektryczne sportsitze z E46, boczki z M3, Hi Fi, dołożony klimatronik

Lakier: Cosmosschwarz metallic

 

chciałbym zaprezentować moje e36 cabrio, które kupiłem ponad miesiąc temu.

Jakiś czas temu postanowiłem kupić e36 cabrio z 2.5 lub 2.8 gdzie ten silnik byłby ori, które miałoby mi służyć jako 2 auto na weekendy a w zimę stałoby sobie w ciepłym garażu. Obejrzałem 1 sztukę w  Warszawie w stanie jak się okazało opłakanym, wykonałem kilka telefonów, gdzie po uzyskaniu od właścicieli VINu okazywało się, że auto wyjechało z fabryki w całkowicie innej specyfikacji niż była obecnie.

W pewnym momencie postanowiłem zmienić front, na allegro pojawiła się moja sztuka. Udało się kupić za bardzo dobrze pieniądze.

Auto nie jest idealne, jest parę rzeczy do naprawy, co staram się cały czas robić. Poprzedni właściciel moim zdaniem patologicznie obniżył bmkę. Były cambery z tyłu, amorki z E30 itd. Na szczęście to już przeszłość

Zdjęcia słabe, robione telefonem dzisiaj, z racji pogody auto nie umyte

 

41539b55b888676emed.jpg

ce54f452609290camed.jpg

d35956f7c980481dmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś w aucie wymieniony olej na Valvoline Syn Power 5W30, uszczelniony silnik (podstawa filtra oleju i wąż od Vanosa), amortyzatory maski.

Wpadło też radio Kenwood pasujące do podświetlenia zegarów

 

Planuję wymianę hamulców na przód E46 3.0 i tył E46 325. Czy na tył wystarczy jak kupię zaciski i jarzma?? Tarcze i klocki chcę nowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy później...

czas na aktuala:

 

w okresie jesienno zimowym udało się usunąć wiele niedoróbek oraz przeprowadzić kilka modów, m.in. zainstalowano nowe większe hamulce, przewody hamulcowe z tyłu oraz co dla mnie najważniejsze wskrzesiłem dach, w końcu otwiera się i zamyka za naciśnięciem guzika. Co do dachu to w tym tygodniu odwiedziłem firmę TapWid, gdzie został uszyty nowy dach + szyba.

Chciałbym bardzo podziękować PoliniSpeed za pomoc merytoryczną oraz części, które od niego kupuję. Zdaję sobie sprawę, że moje telefony z zapytaniami mogą być czasem irytujące 8)

Wymienione zostało kilka uszkodzonych plastików, listewek we wnętrzu, na montaż czeka już komplet do przekładki na klimatronik.

Zdaję sobie sprawę, że nie jest to idealna bmka, co widać na zdjęciach, ale będę wydaje mi się, że zmiany idą w dobrym kierunku. Dalej będę starał się ją poprawiać. Na pewno muszę popracować na dachem, bo jak widać, coś wymaga regulacji, klapa nie zamyka się idealnie do końca, irytują mnie również listwy boczne, ponieważ poprzedni właściciel przykleił je na klej do szyb i np. listwa na drzwiach kierowcy odstaje na końcu.......

 

4lolllade54i_t.jpg

 

rwti5xgzak6l_t.jpg

 

wo6p1jnnp14c_t.jpg

 

46ccrq2m4wwl_t.jpg

 

jjnw91rj6ova_t.jpg

 

640vfi6m7yz4_t.jpg

 

amq3tsy2x9fg_t.jpg

 

mgnjqcx959hy_t.jpg

 

fqfmlxcc3l50_t.jpg

 

unnhd4y3ycce_t.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 1 miesiąc później...

Buciek, tak jestem z Płocka.

 

Nie każdy ma czas Panowie na wymyślne galerie. Całe auto było pokazane w 1 poście. Zdjęcia wygasły, postaram się odświeżyć wieczorem

 

Oczekujesz oklasków a nic nie widać na tych zdjęciach. Trudno się opierać na samym opisie jak efektu nie widać.

Mój następny post w moim temacie będzie brzmiał: "Założyłem Turbo do M30, auto za***rdala. Pozdro"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...