Skocz do zawartości

[e46] Compact 2.5 Ti.


maras91x

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym wam przedstawić mojego Compota z 2003 roku z silnikiem m54b25.

 

Zakup tego auta był banalny, szukałem długi czas e34 ale hmm rynek mnie zjadł :P , chciałem czegoś, czego nie widuje sie często na drogach, a zarazem małego przecinaka i tak to się znalazł.

 

W dniach zakupu nie wyglądał za ciekawie. przyciemnione szyby, borbety 17 z za dużymi oponami, czy przydomowe audio, urzekło mnie w nim silnik, i na mój rzut oka brak większej kolizji. 

 

 

1d0Dhhh.jpg

 

7bNdPV8.jpg

 

Oczywiście na pierwszy strzał wyleciały ciemne szyby oraz wleciały koła 18 styling 174. Nerki przemalowałem na czarno, przydymiłem boczne kierunkowskazy, oraz zrobiłem postoje w przednich kierunkowskazach.

 

B66w41d.jpg

 

fnaddS2.jpg

 

Oczywiście po niedługim czasie wjechał gwint MTS w wersji Gold - od razu wyciągnięte helpery.

 

aOOQuVF.jpg

 

Felgi styling 174 nie były moim marzeniem, zawsze chciałem czegoś z rantem i tak wpadło koło Keskin KT1 17' przód 8,5 ET35 tył 10 ET30 z oponami przód 205/40/17, tył 215/40/17, oczywiście doszły dystanse żeby jako tako to wygladało. Zmieniłem również przednie kierunkowskazy na takie z pomarańczowymi środkami oraz obkleiłem na żółto halogeny. 

 

Efekt chyba nie najgorszy:

 

gJRTQy7.jpg

 

MIsVrnT.jpg

 

8cJZ8ip.jpg

 

MXRjYEP.jpg

 

pVEc7aI.jpg

 

Udało sie zahaczyć nawet jeden Event - Style'D 2k16.

 

cJRdROG.jpg

 

Obecnie autko czeka za innymi ciekawymi ciekawymi kołami, Keskiny zostały sprzedane, zostały zmienione lusterka na oryginalne.

 

Do Germana daleko mu jeszcze ale najważniejsze, że jest pomysł.

 

Plany zapewne iść jeszcze w dół + koło, myślę również za przeróbką przednich lamp na black hella i hmm M-Pak ?? Kto wie.

 

Tak poza tym autko w ciekawej konfiguracji:

 

-m54b25

-6 biegowy manual

-czarny sufit

-kierownica M-Pakiet

-gałka zmiany biegów M

-listwy drzwiowe M

-nakładki na pedały Hamman

-fotele Sportsize

 

Mam nadzieje że ktoś to przeczytał do końca.

 

Proszę o komentarze te pozytywne jak i negatywne, nie boje sie krytyki.

 

Ps do moderatorów jeśli temat wygląda źle lub jest z nim coś nie tak proszę go usunąć.

 

Pozdrawiam Gruby :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę od razu podcinać skrzydeł ale te keskiny to... może lepiej podsumuje to zdjęcie obok calibry... bo tam one pasują:

cJRdROG.jpg

 

17" widać, że za mało. Ja wiem, że koszt firmowych 18" a 17" keskin to niebo a ziemia ale jak to by powiedział Karmowski:

ALBO 100% ALBO NIC!

 

Także przeglądaj galerię... Polecam galerię MAREK_GERMAN i walczy bo to moja ulubiona buda  :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za przyjecie do galerii , zawsze jakoś to motywacja :)

 

Keskiny zostały sprzedane, po pierwsze 17 za mała, po drugie czarny rotor i tak je optycznie zmniejszał, zresztą pasują one ale bardziej do jakiejś e30.

 

Ogólnie ciężko trafić teraz z fajnymi kołami, już nie mówię o cenie, ale ogólnie o przedmiotach, nie ma w czym wybierać.

 

Oczywiście mam zamiar sie wzorować na aucie MAREK_GERMAN jak i Maaatt te autka są tak miodzio że aż głowa boli :)

 

Nie ukrywam że sporo czasu na Style'D przesiadywałem przy Compocie MAREK_GERMAN jak to wygląda na żywo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze ÅukaszKokot ta buda jest nie doceniana ale nie tylko jest tak z e46 ale również z e36 ale jak widać po niektórych projektach z tego forum jak i nie tylko to jak ktoś ma dobre podejście to nawet z tej budy potrafią wychodzić dobre projekty i mam nadzieje że z tym autem będzie również podobnie także czekam na dalszy rozwój sytuacji oraz modów ;) Powodzenia doprowadzenia auta do swojego wymarzonego stanu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciagle nie doceniana buda BMW jaka jest compact e46,według mnie jest bardziej funkcjonalna niż sedan jezeli służy do codziennej jazdy

wracajac do tematu modów,napisz jak lata sie na tym nowym mts'ie w wersji gold?tył dalej jest miekki(pływa)?pozdro

 

 

MTS gold spoko u mnie puki co daja rade jakie ty masz odczucia ? compakcik spoko malo tego wiec fajnie zawsze cos innego :D

Witam. 

Nie mam za dużego porównania z wcześniejszą wersją MTS, ale według mnie jest dość twardo, po wyciągnięciu helperów zrobił się delikatny pin pong. Mam jedynie porównanie do Ta Technixa u brata w e46 kombi, i jego zawieszenie jest zdecydowanie bardziej miękkie , ale może być to spowodowane już którymś kilometrem przebytym po naszych drogach, moje auto na MTS zrobiło 2 tyś km i tak naprawdę świeżo co sie ułożyło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu regulacje spod spreżyn też wywaliłes?pytałem bardziej o tył jak sie zachowuje w tym gwincie,pozdro

 

Regulacje mam skręconą na maska i wywaliłem te podkładki dystansujące. Sprężyny są niby "Eibach" ale ile w tym prawdy :P Na pewno są twardsze od Ta Technix jeśli da Tobie to jakieś porównanie.

 

Tak ogólnie na przyszłość jak wywalę całą regulacje i zostawię samą sprężynę to ona nie wyjedzie mi z wahacza ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o takie info juz cos daje,a powiedz Mi jak masz regulacje całkiem skrecona miałes tz dobicie amora do konca? i jak latałes na keskinach te 10J et 30 przycierałom

 

regulacje jak wywalisz nie ma prawa sprezyna wyskoczyc,pozdro

 

Wiesz co była jeszcze minimalna praca amortyzatora także chyba nie było najgorzej. Co do obcierania to na keskinach z ET 30 + dystans 7mm nic mi nie obcierało ale nie jechałem w większej ilości osób niż 3 na pokładzie, no i nie ukrywam że było jeszcze sporo miejsca by koła wyszły na zewnątrz oraz żeby auto poszło jeszcze troszkę w dół. Compact z tego co zauważyłem ma bardziej powypychane nadkola od sedana/kombi dlatego można śmiało wkłdać koła z niskim ET.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Żeby nie było że nic sie nie dzieje. Kupiłem inne koło. czas w końcu na coś skręcanego, wybór padł na ACT SX. Dość długo wisiały na olx, w końcu sie zlitowałem i tak o to zagościły w Compocie. 

 

EOu0c2z.jpg

 

Parametry felg nie są za ciekawe bo szerokość tylko 8,5 cala ale zawsze jest to jakaś baza :)

 

Tak wygląda na Compocie:

 

DX1LdMt.jpg

 

sXQ0FcL.jpg

 

6Zla8gU.jpg

 

6GK0Cj7.jpg

 

wH8JM8M.jpg

 

Nie obyło się bez dystansów, przód 7mm (mogło być 10mm) tył 20mm (obciera jak cholera mogło być 17mm) i tak nie będę inwestował w dystanse, zmienię ranty na ciut szersze. 

 

Nie jestem za bardzo w temacie może mi pomożecie gdzie można kupić ranty w miarę rozsądnej cenie (wiem że tanio nie będzie) i w jaki sposób są uszczelnione koła w miejscach łączenia rant/rotor/bęben ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One sa w 18"?ile ory wynosiło et felg?

co do uszczelnienia mozesz zastosowac klei do szyb,a jezeli juz myslisz o przeróbce felg proponuje przerobic rotor aby go wcisnac po miedz rant i beben i tym zabiegiem odsłonisz powierzchnie rantu i koła sie szersze zrobia

 

Tak są to 18, ET ponoć 13 ale jak to w praktyce jest to nie wiem ponieważ z tym ET powinny być mocniej wypchnięte.

 

W sumie to z tą przeróbką nie był by głupi pomysł, muszę zmierzyć szerokość rotoru, może będzie idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Marku za informacje, zawsze warto wiedzieć do kogo uderzyć :)

 

Za jakiś czas gdy autko pójdzie w sen zimowy kółka zostaną rozebrane i zacznie się działanie.

 

 

Marek mam jeszcze jedno pytanko do Ciebie, jak przerobiłeś światła drogowe ?? (fotki się nie wyświetlają w Twoim temacie a pamiętam jeszcze za czasów forum BMW Klub Poznań, że przerabiałeś te lampy i były fotki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...

Witam. Minęło około pół roku od ostatniego posta tak naprawdę nic się nie zmieniło, w sumie doszła tylko rozpórka kielichów staffa,

 

Bardziej pochłonął mnie serwis bieżący samochodu czyli nowe: wahacze meyle, uszczelnienie miski, odma, regeneracja alternatora + wszystkie rolki i paski oraz pompa wody, do tego wiadomo kompletny serwis olejowo filtrowy + świeczki.

 

Ostatnie miesiące bardziej przysiedziałem przy moim drugim autku "maluszku" disco polowcu hah.

 

zAOstmj.jpg

 

 

Co do Compota hmm rozważam sprzedaż, cały czas chodzi mi po głowie E34 dlatego zwlekam z większymi modami, tak to wygląda:

 

CDWtG7U.jpg

 

HBkXCwY.jpg

 

n4rU3qp.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...