Skocz do zawartości

[E23] 732i by maciantx


maciantx

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, zarejestrowałem się na syndykacie dopiero teraz, mimo iż niektóre projekty "znam" od dawna, a German uważam za jeden z fajnieszych styli. Temat ten będzie dotyczył mojego E23 z 81 roku, które od dłuższego czasu staram się dopieszczać i doprowadzać do jak najlepszego stanu.

Samochód przywieziony z Włoch od pierwszego właściciela, gdzie przez ostatnie lata stał w garażu. Przebieg wydaje się autentyczny(130000), a stan samochodu zadziwiająco dobry. Tak wyglądał zaraz po przyjeździe do Polski:

6173d5afa1be3926med.jpg

21320903dae4d761med.jpg

db4c6de62da754cbmed.jpg

 

Jak widać prawa strona troszkę ucierpiała w transporcie, a to za sprawą jakiegoś idioty, który auto na lorę ładował wózkiem widłowym... szkoda gadać. 

Początek przygody to oczywiście aso i wszelkie gumy, uszczelniacze, drążki i inne pierdoły, bez których strach byłoby wyjechać z garażu. Blacha całkowicie wolna od rudej, lecz niestety kilka miejsc wymagało po polerce zrobienia delikatnej wpyłki czy psiknięcia bezbarwnym. Drzwi niestety nie uchroniły się przed szpachlą, bo znalezienie tego elementu bez korozji na rynku wtórnym graniczy z cudem. Niemniej jednak jak rzucą mi się gdzieś w oczy, to na pewno kupię. Wnętrze nic specjalnego, ale miejsca w ciul:

bbdec529a13f932bmed.jpg

a013faf823f097ffmed.jpg

 

Od początku moja wizja samochodu opierała się na niezbyt krzykliwym, a stylowym podejściem do tematu przeróbek czyli z grubsza- w dół i dobre koło. Z racji tego, że na rynku dostępność gwintów do e23 jest praktycznie zerowa, zdecydowałem się wysłać oryginalne kolumny do Niemiec i tam w firmie lowtec zrobione zostało kompletne zawieszenie. Kure#sko twarde. Oczywiście jest to trochę uciążliwe, ale samochodem ostatnio jeżdżę baaardzo rzadko, a wszelkie airridy olewam.

 

Pierwsze koło, które się pojawiło to BBS RC 17', wiem że nie jest to jakaś super rolka, ale nie od razu Rzym zbudowano. Zresztą co ja się tu będę rozpisywał na temat kosztów części, akcesoriów i czasu odnawiania takiego samochodu jak patrząc po projektach ja w tym temacie jeszcze raczkuje  :wink:

Po ogarnięciu tych wszystkich większych i mniejszych spraw w końcu zaczęła się jazda:

 

2f7d1e73cab7c88bmed.jpg

9db60053485732cdmed.jpg

cdd306fb2d4a392dmed.jpg

457315a9dd4c8d44med.jpg

2d7d7365faaf92a7med.jpg

 

W planach mam przede wszystkim odnowienie chromów, skręcenie przodu, tył może odrobine też, dystans i w przyszłośći inne koło(najlepiej oklepany rs). Poza tym w garażu mam jeszcze kilka głupot: 

039f6f1119995355med.jpg

 

 

Pg1 od M5, które idzie na sprzedaż. Niby nie ta epoka, ale nie zaszkodzi zobaczyć jak to siądzie(o ile upchnę)

9a61f6eac19850dfmed.jpg

 

To by było na tyle :) Oczywiście wszystko jest w toku, więc nie skreślajcie jej na wstępie  :mrgreen:

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze widzę że jesteś z Dąbrowy?? Jak masz czas to wpadnij się pokazać w niedziele do Pszczyny na zlota - http://hotelstyl70.pl/blog/2016/07/21/v-zlot-samochodow-z-lat-70-i-nie-tylko-zakonczenie-sezonu/  Na pewno będą 4 rekiny (2xE24 i 2xE21) i może uda się jeszcze kogoś ściągnąć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...