Skocz do zawartości

[E36/8] Z3 Coupé by Chilli


Chilli WonderBoy

Rekomendowane odpowiedzi

Długo szukałem na rynku wtórnym, poddałem się. Dzięki BMW koneser zakupiłem nowe lusterka z wersji Z3M. Różnica jest ogromna, to dobry wybór, co widać na 2 zdjęciu. Oczywiści lusterka zakupione z oryginalnymi wkładami BMW.

42052596891_d626da61ca_b.jpg

42052596441_d30a999df9_b.jpg

Dodatkowo wciąż walczę z tylnym hamulcem, który musi pasować do przodu, ale to nie łatwa praca, dużo problemów by to ogarnąć. Najłatwiej kupić było by tylne wahacze od Z3M, już prawie się udało mimo nienormalnej ceny, ale sprzedawca okazał się niesłownym ciulem. Pasujemy więc pod adapter...

40244817220_62663e96d7_k.jpg

Natomiast z przodu wpadły poduszki asymetryczne Lemforder z wersji E36 M3, będziemy zmieniać KWS oraz Camber

42052596081_ad1979bac7_k.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Trochę szlachetnej stali dla poprawy rodowodu, zdecydowanie poprawił się dźwięk :-)

Zestaw to duński Schmiedmann dedykowany do M54 wraz z kolektorami (baranami), który wraz z już posiadanym Eisenmann hałasuje już po ulicach mojego miasta. Dzięki HTT za instalację.

 42262667461_8bcbf7a0cc_k.jpg

28388649888_f8372a082f_k.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji powrotu od Kamila z HTT zahaczyłem o miasto Łódź gdzie kupiłem sobie komplet takich BBS

40456211250_98f2c4e1ec_k.jpg

Zawsze mi się bardzo podobały i chciałem je mieć. Mimo, iż nie zastąpią LM na stałe, być może przyszły sezon będzie na RSII lub będą na zimówki :grin:

 

Dodatkowo wróciłem na ten sezon do oryginalnych, czerwonych dekielków BBS "3D" z złotym logo i powiem Wam, że żadne zamiennik nie mają nawet podejścia do oryginalnego dekielka "3D" od BBS

41541420174_7bbb79944f_b.jpg

oraz przebudowałem same felgi. LM zostały rozkręcone, a następnie skręcone rotorem od wewnątrz ranto-bębna. Niektóre fabryczne LM wychodziły w takiej konfiguracji i są do tego gotowe. Mają także spasowanie które powoduje, iż sam zabieg jest bezpieczniejszy niż spacer w sandałach :-) Plusem tego rozwiązania jest 0,5" więcej rantu z wyraźnym jego łamaniem oraz polerowane czoło które wcześniej zakrywał rotor. Jest szerzej, wiecej błysku, więcej rantu kosztam +et15 ale się jakoś zmieściło co widać poniżej.

27392471347_dcb665a2bf_k.jpg

 

Samochód dbany-chuchany więc i od czasu do czasu pielęgnowany, co prawda to jeszcze nie przygotowanie na GF 2018 ale jakaś tam namiastka i czysty relax, który mi zapewnia praca przy tym aucie.

41361112525_a9defdb46c_k.jpg

a przy okazji dodam jeszcze, iż ogarnąłem stare zdjęcia, które się nie wczytywały i teraz także archiwum tego tematu może być przyjemne do przejrzenia. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Rafael napisał:

LM nie wychodzil normalnie w takiej wersji?

zmiana na plus :)

Zależy jaki model BBS LM. Masz rację, były one fabrycznie skręcane tak i tak.

Rotor ma przygotowany frez z jednej i drugiej stony, więc wszystko ładnie pasuje.

Fabrycznie jednak ten model (LM124, LM125) były skręcone od zewnątrz. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 15.06.2018 o 21:23, aniolki napisał:

dlaczego ona jeszcze nie dostała odznaki..........jest grubo fajnie się prezentowała

Dostała nagrodę w 2017, w tym roku nie było spektakularnych zmian, więc nieuprawnione było by wyróżnienie przy tylu dobrych, nowych projektach.

Co do odznaki "elite" jest ona przeznaczona dla wybitnych projektów do których najwyraźniej się jeszcze nie zaliczymy, ale jest o co walczyć :-)

Nagrody to zawsze kontrowersyjny temat, zwłaszcza gdy jest ich dużo mniej niż chętnych, to zawsze będzie subiektywna ocena jury, a ja nie zamierzam komentować ich decyzji, nie jestem do tego uprawniony. Zapewne uznali zgodnie z swoim wrażeniem, a to są ich zasady gry, ja mogę tylko uszanować ich decyzję i oczywiście mocno pogratulować docenionym projektom! 

Mogę tylko dodać oklepane: "To mój projekt i robię go dla siebie" i w tym wypadku faktycznie tak jest, nie celuję w serca innych, choć uznanie łechcze próżność, przyznaje!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zauważyłem, że jednak zostałem doceniony i awansowałem do POLISH DEFINITION, co bardzo mnie ucieszyło.

Z tej okazji wrzucam jedno z moich ulubionych ostatnio zdjęć wykonanych przy okazji powrotu z GF 2018

28024409417_c1dd4770c6_o.jpg

Zdjęcie od Envis Works 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.06.2018 o 23:00, feli007 napisał:

Gratuluję PD! Piękna jest ta Zetka, jak przed festem podjechałeś do nas na myjkę, to szczęka mi opadła z wrażenia :D Pozdrawiam

No to będzie wzajemna wymiana grzeczności, bo Twój Baur robi mi straszną zazdrość, piękny jest!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...