Skocz do zawartości

[E36/8] Z3 Coupé by Chilli


Chilli WonderBoy

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące później...

Dawno się nic nie działo, ale...

Udało się kupić element, którego szukałem kilka lat.

Oryginalna czarna, skórzana deska do Z3. Chciałem oryginał, bo obawiam się, że ciężko było by uszyć podobną jakość. Wiele oryginałów ze względu na lata nie nadawała się do instalacji, skóry wysuszone na wiór, popękane i bardzo często porozklejane od deski.

Tu trafiłem coś, co mnie satysfakcjonuje. Teraz trochę środków do nawilżenia skóry, dodatkowo podklejam wszystkie brzegi aby ograniczyć ich ewentualne przyszłe odklejanie.

Kolejny puzelek wpadł po latach

49574608041_aa87f41f94_k.jpg49574100628_27e42683a0_k.jpg49574100853_dbd812305a_k.jpg49574101013_bc274dbe18_k.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z kilkoma tapicerami i twierdzą, że deska musi być przystosowana pod skórę i to nie jest taka zwykła. Musi mieć miejsce żeby można było skórę położyć, bo jak będziesz próbował zwykłą deskę obszyć to to nie będzie wyglądać. Dlatego gratulacje dorwania niezłej sztuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, qbak napisał:

Rozmawiałem z kilkoma tapicerami i twierdzą, że deska musi być przystosowana pod skórę i to nie jest taka zwykła. Musi mieć miejsce żeby można było skórę położyć, bo jak będziesz próbował zwykłą deskę obszyć to to nie będzie wyglądać. Dlatego gratulacje dorwania niezłej sztuki

Powiem Ci szczerze, że widziałem wile obszytych desek/foteli i rzadko jakość jest bliska oryginału. Zawsze coś jest nie tak, a to źle leży materiał, a to szwy uciekają i nie trzymają lini. Nie chciałem wiec tego robić w ten sposób, liczyłem, że w końcu kupię oryginał. Udało się.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...
Dnia 24.04.2020 o 10:21, goryl napisał:

faktycznie :-D...pamiętam w moim pierwszym e30 w 1998 roku jednym z modów było właśnie usunięcie znaczków ...takie były czasy :mrgreen:

To BMW w takim stanie było kupione 17 lat temu w DE, tak zostało. Gdyby to było moje auto, powrócił by oryginał. Swoją droga fajna wersja Individual.  Cala zielona także w środku. Wszystko ciemno zielone, deska, dywany, fotele...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.04.2020 o 09:38, goryl napisał:

to są moje ulubione "bezrantowe" felgi ...tutaj pasują idealnie ...cały samochód jest spójny i piękny ... gdyby był mój miałby czarne nerki :-D

Były czarne, ale dążenie do OEM+ i pościg za oryginałem...

27392471347_dcb665a2bf_k.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pora na trochę inny temat, Z3 z V8. Myślę, że finalnie założę tu osobny temat z budowy krok po kroku.

Silnik to M62, jak niektórzy wiedzą są gotowe zestawy do SWAP tego V8 jednak przez budowę miski oleju oraz pompy oleju ten silnik, sam silnik ląduję bardzo z przodu samochodu, co nie do końca dobrze wpływa na prowadzenie. Padła więc decyzja o innej drodze. Silnik M62 dostał pompę oraz miskę oleju z N62 (but olejowy po przeciwnej stronie silnika). Wymusiło to kilka przeróbek, głównie w obrębie pompy, koła zębatego napędzającego łańcuchem pompę i jeszcze kilku dodatkowych modyfikacji.

Cieszy mnie, ze miska będzie aluminiowa, oryginalna BMW zamiast spawanej stalowej :-) 

Zobaczymy jak pójdzie dalej, na tą chwilę jestem dobrej myśli.

49853649273_bbdd80af08_k.jpg

49854527612_6a3d28a3bc_k.jpg

49854221941_1e509619ac_k.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Zielona zaliczyła przegląd, ledwo...

...ledwo wjechała :smile: dalej było już bez zaskoczeń.

50022573686_f0f1974a69_k.jpg

 

a srebrna dostała serduszko, a przynajmniej zostało zamontowane na specjalnie dla niej zbudowanych łapach 

 

50022832032_198e77a45a_k.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...