Skocz do zawartości

[E36/8] Z3 Coupé by Chilli


Chilli WonderBoy

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 23.11.2018 o 11:28, Bartas napisał:

1M? Rozumiem, że chodzi o swapa...

Latałem taką jakiś czas temu i napęd jest naprawdę fajny, ale heble jak to w seriach nie dają rady np. przy jedzie torowej. 2-3 kółka po Poznaniu i koniec hamowania :lol:

Nie SWAP, po prostu kupiłem do "kolekcji" 1M :-) postaram się ją wrzucić do nowego tematu gdy będzie na to gotowa, by tu nie spamować.  

31218637217_61e70bf43e_o.jpg

Jeśli chodzi o hamulce to jest w całości M3 E9X, ciężko mi na tą chwile powiedzieć czy słabe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 3 tygodnie później...
Dnia 20.01.2019 o 13:49, Krzychu70 napisał:

Od kilku lat widuję te przepiękne Z3 w Częstochowie. To że wygląda świetnie na zdjęciach to każdy widzi. Ale jaką robi to robotę podczas jazdy to nie jesteście w stanie sobie wyobrazić. Kiedy jakieś wspólne nagrywki? :D

Zawszę chętnie o ile pogoda to umożliwia, śmiało możemy się ustawiać, ja jestem na TAK, tym bardziej, że chyba nie wiele takich ustawek w naszym mieście?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
  • 5 tygodni później...

Niektórych z Was pytałem w Chotowej o V8 do e36. Chciałem dopytać który z M62 lub o alternatywy pod kontem łatwości instalacji w E36 (w szczególe E36/8) i jest, stało się.

Po powrocie z GF19 wybrałem się po motor, padło na "ryzykowne" M62tuB44 wraz z manualną skrzynią 6. Zobaczymy co wyjdzie.

Wiem, że temat 4.4 w E36 był przerabiany wiele razy, stąd prośba o pomoc. Może ktoś z Was ma link do obszernego tematu tego typu lub może mnie pokierować, gdzie się doktoryzować w tej sprawie, z co serdecznie dziękuję. 

48005746691_45471ec764_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 2 miesiące później...
Mam nadzieję, że mogę tu Was zapytać o kwestię techniczną.
Idzie zima, rusza projekt Z3 z pokrywą V8 i skrzynią M5, 6 biegów, w związku z zmianami konstrukcyjnymi będę musiał dorobić wał do tego pojazdu.
Macie jakieś rady, namiary i uwagi, aby nie spier**lić tego?
Wszystkie rady mile widziane :-) 
 
48831115812_0d20118a21_k.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor napewno się pojawi, bo dla mnie czarny-biały-srebrny to nie kolor :-) Będzie to coś z palety Z3, na dziś dzień Imola Red, Laguna Seca Blue lub Phonix Yellow, no ale kolor to raczej już na finale...

Ciekawa i zagadkowa jest buda kupiona w Belgi z przebiegiem jak poniżej, w dodatku auto nigdy nie było zarejestrowane bądź ubezpieczone, a w kartotekach ASO BMW ostatni raz widziano je w chwili opuszczenia salonu przy sprzedaży w Belgi. Z tego co wiem należało do Belgijskiego arystokraty do zabawy na torze do pierwszej kolizji, potem leżakowało jak w dniu wypadku przez prawie 18 lat.

48832716746_6f20b31cfb_k.jpg

Gdybym kupił je w pełni kompletne, odrestaurował bym, a tak będzie coś ciekawego, mam nadzieję :-) 

Silnik to niestety zwykłe V8 4.4 Vanos, może wystarczy jakoś ;-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...