Skocz do zawartości

[E39] 528iA Touring Jahnzol


Jahnzol

Rekomendowane odpowiedzi

2Aqfm.jpg2Aqfk.jpg

Z tej perspektywy widać ze "przeciąg" pod spodem trochę był. I choć by skały sra*y bez schowania kół głębiej niżej bym nie zszedł, no może 0,5 centa jeszcze by się udało ale wtedy koła by ocierały a tu było tak ustawione na styk ze pare razy się zdażyło ze coś minimalnie przytarło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Rudy Hiszpan' napisał:

Świetne koło,  jak na budżetowy monoblok moim zdaniem jedno z najlepszych do E39 i moja fura na tym kole moim zdaniem wyglądała najlepiej. Fajnie siedzi.

 

Co z tamtymi 3tlg?

Fotki na s95 archiwalne, sprzedane do Lublina :) 3tlg na aucie aktualnie i póki co to się nie zmieni, pozostaje tylko dopracować setup żeby robił WOW :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przykładzie tej niebieskiej widać to co napisali przedmówcy czyli to, że naprawdę styling 95 w e39 dobrze spasowany robi robotę a to co dodatkowo cieszy nie trzeba wydawać 10 koła papieru, które można przeznaczyć na inne bajery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, --=CZARNY=-- napisał:

18" by wyglądało musi być szerokie co najmniej 10 i 11-11,5 inaczej ginie 19" źle nie wygląda ale gleby dużej niestety sie nie zrobi...

brwiako ładuj na forum fajne auto masz :)

 

zrobi się dużą glebe na 19stce ... kwestia naciągu i negatywu... :)

10338957_8e686965d50841c6gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Żeby nie było że zimno to się opieprzam z tematem :) 

Kierownica kupiona jako obdartus pod obszywanie (średnica 375mm z E36), została delikatnie pogrubiona ("uroki" posiadania auta z 04/1998 - stara taśma pod kierownicę gdzie kierownice były cieńsze niż po 09/1998), lekko powiększone bicepsy i obszyta skórą ze strukturą jak na poduszce. 

Pozdejmowałem dekory (rozklejenie środkowego wokół biegów w wersji z plastikowymi dekorami masakra), poleciały do malowania w kolor listew shadowline hochglanz (które przy pierwszych cieplejszych dniach wlecą na auto), dekory powinny być w przyszłym tygodniu.

Kompletuje plastiki do wnętrza które nosiły ślady użytkowania.

Na dniach kupione już daaawno temu kontursitze jadą do odnowienia.

W przyszłym tygodniu rozkręcam rolki i rotory lecą do malowania :) 

2BxKv.jpg

P.S. Od przycisków multifunkcji odbiło się światło, nie są starte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Od ostatniego postu w auto poszło parę $$$ Oscyluje już wokół tego co chciałem osiągnąć, na fotach mocno roboczych jeszcze bez kilku elementów które już są na miejscu. Przeszedłem pozytywnie selekcje na GF, ale niestety kilka niedoróbek w aucie które strasznie mi przeszkadzają i dodatkowo moja dzisiejsza kontuzja która uziemila mnie na pewien czas w domu ostatecznie zburzyły wizje udziału :/ Wrzucam parę fot tego gruza w wersji oscylującej koło docelowej, oczywiście nie będę próżnował i pcham temat dalej :)

2Han3.jpg2Han2.jpg2HamY.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, goryl napisał:

zastanawiałem się czy rotor tego koła( bo tenże  jest średniej urody :)  ) w kolor ma sens i mam odpowiedź :  jak dla mnie świetny ruch !!  przydałoby się foto od przodu i od tyłu , napisz proszę jaki jest teraz setup kół , może przyciemnić szyby ?

Tez mi się wydaje ze chrom shadow odmienił diametralnie te rolki, setup samego koła się nie zmienił 9 i 10,5J 18", zmieniły się za to opony 215/40 przód i 245/35 tył. Przy okazji zszedłem przodem o 1cm w dół, z tylu niestety jest problem bo została sama sprężyna bez podkładki regulacyjnej, a mimo wszystko jeszcze mi trochę za wysoko. Temat do ogarnięcia w najbliższym czasie. Dystanse to 20mm przód i 7mm tył. Na ciemne szyby nie ma opcji, mam oryginalnie podwójne szyby które w słońcu świetnie wyglądają mieniąc się delikatnym lustrem i żal było by mi je przyciemnić :) 

Z postępów auto przeszło mały remont blacharsko - lakierniczy, wleciał shadowline w połysku zamiast matowego, wreszcie zamontowane środkowe lustro od M5, dopracowalem elementy środka, swap hamulców na 324mm po regeneracji (zaciski i jarzma na srebrno, przylgnie tarcz i dystanse na czarny mat), trochę wymian eksploatacyjnych, rolowanie przednich błotników i jeszcze trochę by się nazbierało. 

Niestety nie zdążyły się zrobić jeszcze kontursitze z e38 (oczywiście zgromadziłem już masę nowych oryginalnych elementów do nich wiec jak w końcu będą to liczę na stan podchodzący pod fabrycznie nowe). 

Wzgledem stanu ze zdjęć wrócił spoiler ze sport pakietu, pojawiły się krótkie nadkola (4,2cm od ziemi :P ) no i fotel pasażera jest już na swoim miejscu (co by Gwiazda znowu z tylu nie siedziała jak na foto :P ). 

Jak uda mi się odzyskać sprawność fizyczną żeby wsiąść za kierownice na pewno będzie strzelona jakaś sesja z prawdziwego zdarzenia, a nie telefonem po ciemku na myjni :) 

2Hb8K.jpg2Hb8H.jpg2Hb8J.jpg2Hb8L.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Jahnzol napisał:

Wzgledem stanu ze zdjęć wrócił spoiler ze sport pakietu, pojawiły się krótkie nadkola (4,2cm od ziemi :P )

...k.rwa z tymi nadkolami ! w czwartek moja pójdzie bardziej w dół i jedyne o co się obawiam to właśnie jak nisko będą te chore nadkola ...podaj proszę jeszcze et felg :)...co do szyb : rozumiem sytuację  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, grabol napisał:

Przód wydaje się byc zbyt nisko, rotor niezbyt pasujący do bryly auta ale za to brawo za dobry spas! 

Przód według mnie jest idealnie, tył jeszcze zejdzie minimalnie w dół :) Rotor jest dość nietypowy ale na żywo fajnie się zgrywa, z obecności 20 letnich felg czyli odpowiednika rocznikowego auta wyniknęło jeszcze wyrzucenie dokładki i led markerów z ringów żeby dobrze się to zgrało :) Spas to zawsze mój priorytet :) 

8 minut temu, goryl napisał:

...k.rwa z tymi nadkolami ! w czwartek moja pójdzie bardziej w dół i jedyne o co się obawiam to właśnie jak nisko będą te chore nadkola ...podaj proszę jeszcze et felg :)...co do szyb : rozumiem sytuację  :)

Zamienniki z florimexu co by spać spokojnie, a nie mieć wizji urwania kawałka plastiku który w aso ponad 900zl. Do dziś trwały testy drogowe przy normalnym jeżdżeniu zamiast daily te 4,2cm jest wystarczające bo ani razu nie przetarłem :)  ET 7 przód i 18 tył 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej co do nadkola, tej części co wystaje to ja sobie poradziłem bo kiedyś też zachaczylem i urwałem całe nadkole plastikowe razem z wlotem...także po tym poprostu skróciłem je na wysokości zderzaka!problem z głowy

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...