Skocz do zawartości

[E39] 528iA Touring Jahnzol


Jahnzol

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

2A4Hu.jpg2A4GR.jpg2A4GB.jpg2A4GQ.jpg Nadszedł chyba ten moment żeby odgrzać trochę temat mojego gruza. 

Od ostatniej aktualizacji bawiłem się głównie w poprawki typu regeneracja i przeróbka przednich lamp, rozbudowa ori navi itd. 

Sezon się skończył więc zaczął się czas bardziej widocznych zmian. Zamontowałem w końcu chomikowane od dłuższego czasu lusterka od M5, wpadła też nowa rolka. ACT LX po przeróbce na kanapkę 9x18 przód i 10,5x18 tył. Fotki są robocze bo czeka mnie jeszcze zabawa opony / spas i do sezonu całokształt jeszcze ulegnie zmianie :)

Swoją drogą posiada ktoś fotki 205/45 R18 na 9J? Internety milczą na ten temat :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jednak sie zdecydowałeś. Jaki dystans dorzuciłeś? Wygląda dobrze, ale jednak brakuje szerokości z przodu, żeby naciągnąć coś szerszego. Ja u siebie miałem zakładać 215/40 oraz 245/35. Opona 205/45 jest rzadko dostępna wiec naciągów nie znajdziesz chyba ze w 16" możesz podejrzeć na Tyrestretch.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, beny130488 napisał:

I jednak sie zdecydowałeś. Jaki dystans dorzuciłeś? Wygląda dobrze, ale jednak brakuje szerokości z przodu, żeby naciągnąć coś szerszego. Ja u siebie miałem zakładać 215/40 oraz 245/35. Opona 205/45 jest rzadko dostępna wiec naciągów nie znajdziesz chyba ze w 16" możesz podejrzeć na Tyrestretch.pl

Aktualnie z przodu 20mm, a tył 15mm. Z tylu docelowo już siedzą 235/40 R18 ale dystans trzeba będzie wrzucić 10mm bo trze cały czas. Co do przodu to aktualna opona 225/40 jest zdecydowanie za szeroka żeby osiągnąć spas porównywalny z tyłem więc myślę, że 205/45 załatwi sprawę i wystawienie dystansem o dodatkowe 10-15mm. Jasne, że szerokości trochę brakuje ale póki co tak musi zostać i w grę wchodzą tylko kombinacje opona - dystans. Gdzie tam, tyrestretch przewertowane i nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kleszcz napisał:

Nie myślałeś o 19?Z lusterkami fajny mod. Lusterka ori? 

19" były poprzednio i średnio satysfakcjonowała mnie wysokość auta, do błotnika było git ale pod autem za duży przeciąg jeszcze stąd decyzja o przejściu na cal mniej :) Lustra oryginalne, szukam jeszcze lewego fotochromu sprawnego bo u mnie jest szkło zwykle wstawione w ramkę oryginalnego wkładu.

1 godzinę temu, beny130488 napisał:

Tu masz podglad na 205/45 z tym że 16" ale mniej wiecej widać jak to bedzie wyglądać dlatego przemysl moja propozycje. Lepiej sie to ułoży. 

https://tyrestretch.com/results.php?RimWidth=9.0&TyreWidth=205&Aspect=45&TyreDia=&TyreMan=&RimMan=&Credit=

Rantów rzecz jasna szukam, może akurat coś wpadnie ale przejście na 205/45 było by zabezpieczeniem póki ich nie znajdę, a opony zawsze można sprzedać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, MAREK GERMAN napisał:

opona 205 w e39 to juz grubo, nie dawaj takiej opony do tak ciężkiej budy, poza tym będzie to komicznie wyglądać!

 

pozdro

Powiem Ci że mam dokładnie takie same obawy i gdyby nie to już zamówił bym opony :/ Za 205 przemawia fakt ze powinny ułożyć się tak samo jak tylne 235, myślałem też o 215/40 ale tu z kolei będzie różnica w obwodzie koła, a 215/45 jest z kolei trochę za wysoka. Chyba pozostaje szukać chociaż 0,5 cala szerszych rantów na przód...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jahnzol Gratki zacnego Touringa. ja osobiście mam słabość do tego nadwozia, sam miałem e61 i również było na Stylingu 95 - cholera to koło pasuje chyba do każdej budy.
Odpowiednio idziesz z tematem, oby tak dalej. co do obecnego setupu kwestia opon i dobrego spasu jak piszesz i będzie sztosik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.12.2017 o 14:08, Michał740 napisał:

@Jahnzol Gratki zacnego Touringa. ja osobiście mam słabość do tego nadwozia, sam miałem e61 i również było na Stylingu 95 - cholera to koło pasuje chyba do każdej budy.
Odpowiednio idziesz z tematem, oby tak dalej. co do obecnego setupu kwestia opon i dobrego spasu jak piszesz i będzie sztosik.

Dziekuje :) 

S95 pasuje do wszystkiego po za E65 z którego pochodzi :P

Fisiek jeszcze trochę przede mną, opony to raz ale jeszcze trochę z wizuala do ogarnięcia jak i zmian, na pewno dokladka zderzaka leci out. 

Tak O.T. To fajna fotkę znalazłem na starym setupie :)http://funkyimg.com/i/2Anxy.jpg2Anxy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, goryl napisał:

tak szczerze mówiąc to na "słońcach" póki co wyglądała wg mnie lepiej:-P

Się spasuje, zacznie wygladac :P Trzeba iść do przodu, a s95 jest mocno oklepane w e39 i jednak jedno kawałkowe :D Muszę założyć w końcu tego shadowline hochglanz który już 2 lata leży, maskę bez tynku która leży rok, contoursitze które leżą jakieś 2.5 roku, opony sensowne na te koła założyć albo dołożyć rantu do przodu i dystansem to spasować żeby miało to ręce i nogi. Bynajmniej myśle ze jakieś pozytywne jebniecie będzie jak zrealizuje to co na mnie czeka :) Tymbardziej ze auto raczej niebawem będzie kończyło swój niefabryczny żywot i wróci do serii bo rozglądam się za inna bazą na germańskie mody :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać że s95 było bardziej fotogeniczne ale już się zwyczajnie znudziło, a dwa to jestem zdania ze 19" w e39 to za duże koło o czym sam się przekonałem. Fotki na ACT są robocze i jeszcze sporo brakuje do finalnego efektu ale niemniej jestem pewien ze jak skończę i osiągnę ten efekt który planuje to nikt już nie zatęskni za słoneczkami na tym aucie 8) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dawid82 napisał:

Za duże ??Zobacz sobie jak wyglądała e39 na 19 Karamby. 

Nie stwierdziłem że 19" wyglada źle w e39, tylko niestety w moim przypadku mam manię na spas koła z błotnikiem co wiąże się z tym ze bardziej nie opuszczę już w dół, a jednak na 19" u mnie pod autem był za duży "przeciąg" stąd montaż dokładki która była trochę pójściem na skróty wiec teraz dokladka leci out, a auto opuszczę niżej do zadowalającego mnie poziomu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... to nie do końca jest z tym przeciągiem tak jak mówisz , na zdjęciu poniżej moja alpina na 18 i mroczqa e39 na 19 stce...  w obydwóch nie było przeciągu a mroczkowa wygląda jakby była niżej jak patrzy się na koło a po linii zderzaka czy patrząc na odległość zderzaka od asfaltu wysokość jest taka sama :)

10334683_DSC08946.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...