Skocz do zawartości

[E36] Replika M3 PTG


Polit

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, 

 

zakładam kolejny temat na Syndi i po raz kolejny nie będzie o aucie w stylu GS. Będzie za to o moim po***anym marzeniu, które sobie powolutku buduję. 99% prac robię sam, co jest nie lada wyzwaniem, bo najzwyczajniej w świecie przed tym autem nigdy nie miałem w ręku szlifierki czy spawarki. Założenie jest proste - auto ma w miarę możliwości przypominać E36 M3 PTG tyle, że bardziej zglebione. Baza to E36 z M50B25 bez vanosa, które wcześniej służyło do upalania, więc blachy miała zjechane, ale zdrowe. W tym sezonie chciałbym żeby auto zaczęło jeździć. Na sezon 2017 chcę dziada uturbić. 

 

004.jpg

 

005.jpg

 

006.jpg

 

007.jpg

 

008.jpg

 

W Polsce jest kilka firm robiących laminatowe body GTR, ale wszystkie stylistycznie sporo różnią się od oryginału. Najbliższe ori jest body Abmaxa. 

 

009.jpg

 

010.jpg

 

011.jpg

 

Na tym etapie auto miało już ogarniętą mechanikę, zawieszenie i hamulce, założone i wstępnie spasowane body. Słowem - pochłonęło już trochę kasy, a wyglądało jak nieudany eksperyment genetyczny. Znajomi którzy oglądali auto uśmiechali się z politowaniem, a ja miałem ochotę wycofać się z pomysłu i sprzedać wszystko w cholerę. 

 

012.jpg

 

Wszystko zaczęło trochę wyglądać po założeniu kół. Z uwagi na cięcie kosztów zdecydowałem się na szeroką stal. Tylne nadkola są potężne, spokojnie można w nich upchać felgę 14-14,5J. Z przodu 12,5J wchodzi jak w masło. Niestety jest problem z oponami. Chciałem bardzo szerokie kapcie o niskim profilu, a takich w 17" nikt nie produkuje. Żeby 14x17 wyglądało dobrze musiałbym założyć oponę 355/25r17. Oczywiście nie ma czegoś takiego. Dlatego z bólem serca zamówiłem 11 cali na przód i 12 na tył, do tego łatwo dostępne opony 265/40 i 285/40.

 

013.jpg
 
014.jpg
 
015.jpg
 
016.jpg
 
017.jpg
 
018.jpg
 
Z przodu pojawił się problem ze skrętem:
 
019.jpg
 
Dalsze składnie gratów:
 
020.jpg
 
021.jpg
 
022.jpg
 
023.jpg
 
Z racji, że w tym sezonie auto ma tylko wyglądać, a trakcja i właściwości jezdne są na dalszym planie, postanowiłem pokombinować z naciągami. Wleciały opony 235/40 i 265/35:
 
024.jpg
 
025.jpg
 
026.jpg

 

Dla zobrazowania szerokości auta - na zdjęciach powyżej są dystanse 30 i 40mm. Z przodu muszę dołożyć jeszcze więcej, z tyłu jak założę regulowane wahacze i zrobię kąty to 40-stka też będzie za mała :)

 

Zdjęć wnętrza na razie nie mam. Tylna kanapa razem z półką została zastąpiona płytą mdf obitą materiałem. Na razie mam jeden kubeł - bimarco hammer z za***istymi i kompletnie niepraktycznymi uszami. Zostało zrobić klatkę, dokupić pasy i poskładać wszystko. 

 

Dajcie znać co myślicie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spasowanie maski i błotników będzie jakoś poprawiane? bo widać na tym zdjęciu niedoskonałości. 

 

Błotniki są ładnie spasowane, akurat na zdjęciu nie są przykręcone. Nad maską muszę trochę podumać, bo na górze i po bokach ładnie leży, a na wysokości znaczka strasznie odstaje. Podobnie zderzak pod lampą od strony kierowcy jest zapadnięty. Wszystko jest do ogarnięcia, jak na laminaty i tak uważam, że fajnie udało się to wszystko złożyć. 

 

Fajnie zaczyna to wyglądać, napewno na plus tylne skrzydło, gdyż w orginale jest paskudne. Klatka jest obowiązkowa do pełni szcześcia i w czerwonym kolorze ;)

 

Niestety skrzydło wyszło za małe do tak masywnej budy. Póki co ogarniam 25cm przedłużenia żeby je wydłużyć, jak nie wyjdzie to fajnie to będę szukać większego. Klatka będzie na 99% w czarnym połysku. Stwierdziłem, że to auto nie musi niczego udowadniać i klatka nie musi bić po oczach jaskrawym kolorem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...