Skocz do zawartości

[e36] Lord Lukasz - 4,4 V8 qp


Lord Lukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Nie liczę pln wydanych na auto ale tak ogólnie zakup silnika + rozebranie go i uszczelnienie około 7k, zestaw do e36 czyli miska łapy kolektory, przeróbka wału 3k, skrzynia OE v8  5B + custom koło jednomasowe i sprzęgło 3,7k, wydech 2,2k. I drobiazgi typu nowa chłodnica , filtr, przeniesienie stab do tylu, oleje płyny około 1k tak wiec nie mając 16-17k nie da się tego zrobić dobrze... i ta kwota to z opcja samodzielnego ogarnięcia tematu

 

wiadomo można druta zrobić jak większość czyli wrzucić silnik taki jaki będzie, można dać adapter i skrzynie z m50, można tez połączyć to z wydechem z 2.8, wyniesie taki swap max 12k

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę sądzisz ze komora w tym aucie jest nie do końca dobrze ? Widziałeś kiedyś OE komorę w początkowych rocznikach e36, pod każdym uchwytem jest fabrycznie niedomalowana...

Pozatym lakiernictwo to jedyny temat którego sam nie ogarniam wiec musiałem zlecić to komuś i do tego musiało to być zrobione u mnie w warsztacie bo nie było opcji transportu gdziekolwiek, piecem wjeżdżałem do budy chyba z 4 razy i mimo ze bardzo się starałem tu czy tam się lekko zadrapał :) pooglądałem na gf każda komorę która była otwarta i naprawdę nie sądzę ze wyszło zle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak widzialem Ori komory mam nawet dwie przy chacie , chodzi mi o to że jeśli była w połysku to mogłeś ja spolerowac bo syfkow było dużo i od razu to się rzucało w oczy, myślę że to temat do ogarniecia to tyle , 

Co do lakierników to zrozumiem Cię bo potrafią zrobić dobrze i też zj***c po całości ehhh

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z tych co biorą do siebie to co inni piszą wiec popracuje nad tym :) bo jeszcze pare drobiazgów mam do ogarnięcia, muszę jakiś dolot sensowny zbudować , upchać kompresor od klimy i ogólnie 3 lata się zbieram żeby raz a dobrze budę pomalować ale z powyższych powodów jeszcze nic z tego nie wyszło bo nie znalazłem odpowiedniej osoby ale jak dotrwam do jesieni z tym autem to już muszę to koniecznie ogarnąć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Mała aktualizacja,  V8 narazie sprawuje się zadziwiająco bezproblemowo, dolot ogarnięty , narazie kosztem klimy bo rura poprowadzona w miejscu gdzie miał być osuszacz.... czujnik temp zasysanej zamontowany obok filtra i temp w odlocie cały czas taka jaka aktualnie na zewnątrz.

wymieniony komplet cewek oraz testy wosku Zymol concurs który powala na kolana :)

356032-D2-5-C33-4-C91-9-EA8-78555-E3-A35

39-BFC825-1-D02-4-BB2-9307-C664138-FAE86

478-BCEB2-195-D-48-B4-9-D13-A9047849-B0-

69925-E1-C-6-F08-4-BF5-A248-2818-ED04-CD

9-B79-B127-DA59-4554-B544-ABB2-EC42-F1-B

B7-D6819-C-FA63-4406-A2-D5-390-A7-E6-C52

C50-A3-C68-F3-A5-4-E82-A759-4-C84-E657-C

D10576-CF-2711-4-CDE-840-F-7683-A58-D495

DAFFDD0-C-1112-4699-BBB3-E3-EACC49613-D.

E420-FB29-885-F-4942-81-F7-70-BF92-AD983

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest rocznik 1992, nie miał fabrycznie kierunków , wiem ze teraz nastał nowy trend i wyznacznikiem zajebistosci jest zgodność z vinem ale ja osobiście nie mam obsesji na ten temat, silnik nie jest zgodny z vinem :) środek polift , front tez :)  Na ten moment zgodny z vinem jest napewno kolor :) 

I najważniejsza kwestia która kwalifikuje auto do kategori ulepów czyli m pakiet dokładany nie z vinu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy to raczej nastala moda na wytlumaczanie sie z braku konsekwencji w tym co sie robi. Te viny to sobie kazdy moze darowac. Ale to jest BMW i jednak wiedza na dzien dzisiejszy i mozliwosci jednak pozwalaja aby auto robic w danym kirunku a nie lepic. Osoboscie nic do Twojego auta nie mam jest spoko, troche kasy wlozone i git aczkolwiek na taki naklad finansowy koneserzy gatunku zwracaja na takie rzeczy uwage jak to ze cos do siebie nie pasuje. Poprostu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...