Skocz do zawartości

[e36] Lord Lukasz - 4,4 V8 qp


Lord Lukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Powrót do przeszlości czyli kolejna niespodzianka od zycia :) 328qp z którym sie rozstałem 2 lata temu wrociła do mnie :) Auto miałem kiedyś 2 lata i włożyłem gigantyczną ilość pracy, teraz mam zamiar włożyć drugi tyle i będzie może fajnie :)

 

Bazowo oryginalne 325i z roku 1992

 

- swap zrobiłem na m52b28 kompletny ze skrzynią + szpera 3.15

- hamulce 2.8 na wierconych tarczach zimmermann

- zawieszenie gwint TA

- Pakietowo, progi do kompletu w drodze

- czarny sufit, czarne sporty skóra

- cały środek poliftowy przełożony od 328

- shortshift

 

Felgi od darka :) dożucił poprzedni właściciel i pomalował całą i to było by tyle pozytywnych spraw jakie zrobił w aucie.

 

 

Auto mam 2 tyg. i na wstępie poszły sprawy mechaniczne

 

- nowe kompletne sprzęgło Sachs

- nowe łożysko do kół z tyłu

- wróciły oryginalne katalizatory bo gdzieś sie zgubiły przez 2 lata, wydech teraz oryginał 328 od początku do końca.

 

Czasowo jestem ograniczony i nie moge całych dni spędzać przy e36 jak kiedyś ale etapowo wraca do życia ;)

 

Robią sie progi M Pakietowe, czeka na montaż nowe podszybie z ASO, w następnej kolejności zmiana foteli lub obszycie od nowa, i być może duże hamulce od e46 330i. Plan jest też na m54b30 ale jak wyjdzie czas pokaze.

 

f0329ead5847e5c2med.jpg

 

4d33fff6908e7d59med.jpg

 

I taka niespodzianka, tapicer dostał misje zrobić serducho o grubości kiery m-pakietowej w e46, taki o to efekt wyszedł, czekam na opinie bo jak narazie są podzielone :)

 

503b7901ed2c06c1med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

M54 na pokładzie, delikatna kosmetyka jeszcze pod maską, ogólnie radość duża, 2.8 nie było złe ale różnica naprawdę odczówalna.

 

Silnik od e46, 2004r, przebieg 115 tys, swap zrobiony na oryginalnym wydechu od m52b28, skrzynia e46 330i, sprzęgło m52b28, szpera 3.15 została od 2.8.

 

Przy okazji malowanie komory, nowe podszybie, nowe szkła do lampy, nowa dokładka zderzaka.

 

f3b1bcd9a3ef6ac1gen.jpg

 

375aefc165523156gen.jpg

 

ec335dfd40889943gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mała sesja na bogato... silnik wchłonął dużo czasu i środków więc chwilowo z modami postój.... pakietowe progi czekają na montaż.... chciał bym jeszcze w tym sezonie zdążyć jakieś kółko wrzucić ciekawsze, narazie znalazł sie człowiek co wypolerował ranty w darkach mimo że w internecie napisali że sie nie da :)

 

 

d1jpg_ssnrhpp.jpg

 

 

 

d2jpg_ssnrhhq.jpg

 

 

 

 

d3jpg_ssnrhrw.jpg

 

 

 

 

 

 

d5jpg_ssnrheh.jpg

 

 

 

 

 

d4jpg_ssnrhxn.jpg

 

 

 

 

 

d6jpg_ssnrhxa.jpg

 

 

 

 

d8jpg_ssnrhnx.jpg

 

 

 

 

 

d7jpg_ssnrhnw.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Kiloff z gleba zawsze ciężko dla tych ktorzy jezdza na codzien autem tym bardziej że wogule nie przewidziałem że m54 ma większą miske i w porównaniu do m52 nie chowa sie za sankami tylko lekko wystaje poniżej i błyskawicznie trzeba było sobie przypomnieć czasy e30 z m20 gdzie też miska była najniższym punktem...

 

Co do darków to typ ogarnął temat ale jak by nie patrzeć nie są zrobione z idealnie czystego stopu tak jak rany w skręcanych więc idealnego lustra nie da sie zrobić.

 

Tymczasem jak by sie ktoś wahał czy odwiedzić bieszczady w tym roku to warto...

 

6a061e780e0a041b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn może co do tych Darków (jeżeli chodzi o oryginał) to coś wtrącę (jest okazja:D). Od razu powiem by nie było, że włożyłem kij w mrowisko bo nie o to mi chodzi. Mrowisko mi się podoba :)

Darki (prawdziwe dariusze) Są zrobione z dobrego amelinium, aczkolwiek nie jest to amelinium które da się idealnie wypolerować jak rant. Praktycznie każda felgę 1TLG nie da się wypolerować tak jak rant. Zawsze ten poler/aluminium będzie ciemniejszy (amelnium)  to nie wina polerowania tylko koloru (by było łatwiej pojąć) amelinium. Poniżej wstawiam pacjenta którego z czystej ciekawości sobie sam wypolerowałem i wkręciłem śruby. Miałem naprawdę sporo felg i do samego amelinium nie można się przyczepić ale jeżeli chodzi o wykonanie czyli szczegóły, kształty rotora, ranty, to widać że to nie to. I szkoda, że takie felgi są w obiegu. Tylko i wyłącznie za wygląd. 

Żeby nie było, felg już nie mam, za to jest prawilna 3tlg, która cieczy miche za każdym razem jak z znienacka nią zobaczę  :)

 

received_1030355723654165.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...