Skocz do zawartości

[E30] 325i Baur TC by Feli


feli007

Rekomendowane odpowiedzi

ale chyba jeszcze nie wszystko pokazałeś co nazbierałes do baura ;) ;P

Spokojnie, nie wszystko od razu... 

Najpierw musi dotrzec paczka zza wielkiej wody :D

 

fotki się nie wyświetlają 

Od dzisiaj juz dzialaja, to chyba zalezy od humoru administratorow fotosika :P

 

Dopiero dzis znalazlem w "internetach" - GF'14

 

10492479_853786487983920_716130253917783

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

taka cisza w temacie, wiec ruszam...

 

wymienilem rzeczy, ktore razily we wnetrzu:

1. dywaniki na zamowienie

 

a407b59ad00b2ed2.jpg

 

2. Nastepnie kierownica MT1 380mm ustapila miejsca mniejszej MT2 370mm

 

488d32a558e5437c.jpg

teraz wnetrze prezentuje sie schludniej i przede wszystkim po mojej mysli :D
 

ec20f60249ad93ca.jpg

 

we wnetrzu nadal pozostaje kilka drobiazgow do wymiany, ale kolejne mody nie beda we wnetrzu baura :P

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

wrzucam kilka zdjec z rozpoczecia sezonu w mojej okolicy:

 

1534973_1107460635965999_7138312055899981934561_1031465186927030_394289976827621

 

12322786_1032308336842715_14027150967827

 

856994_1032308360176046_1744617172919313

 

Mimo ze jakies tam obnizenie jest, caly czas realizuje plan (napisany na poczatku) germanizacji baura, wiec wpadly:

nofffka gwincior "Ta-Tech"

3fac37def911d0c0.jpg

 

oraz do zestawu dorzucili mi Dariusze w 17", bo dostali napiwek za gwint :D

afff1aa5e1e88beb.jpg

 

i tak pozostaje pytanie 16" czy 17" ? :D

be2de63c955ce35fgen.jpg

 

Nawet nie wiem czy zdaze te fanty teraz na auto wrzucic, poniewaz na pierwszym planie mam swoj slub, do ktorego musze szykowac detailing auta, a nie rozgrzebac na czesci :P

Swoja droga podziekowania dla Mariuszd2000 - Mariusz i tak Cie czeka rozkrecanie tych plastikowych srubek Dariuszy :D
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, kto bogatemu zabroni mieć dwa kompl rs :P

a może zrobimy z tych 17 custom na 18? :D

odezwal sie biedny :P:D mysle ze 18 to juz by byla przesada do malej budy E30... ale spokojnie, jeszcze bedziesz walczyc z tymi kolami :D

 

he he no niezle przyloz 17 cali i wtedy bedziemy oceniac ale i tak bezie tu brakowalo szerokosci czyli ranciwa

 

pozdro

spokojnie, pisalem ze prace nie pojda w szybkim tempie przez wesele, ale nie napisalem tez, ze obecne szerokosci finalnie znajda sie na aucie :P

mam plany na szersze ranty, ale na to przyjdzie czas :)

swoja droga, mozecie pisac z doswiadczenia, jakie ranty jestem w stanie "upchac" pod ori nadkola - tylko tyl ma wewn. rant sklepany

jakby co sa to ori RS 331 et35 (17x8") - 1" rant / 0,5" rotor / 6,5" beben

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 4 miesiące później...

Witam po długiej przerwie, 
od ostatniego czasu za wiele się nie zmieniło...

Pod koniec kwietnia mój baur zawiózł nas do ślubu, wiec do kwietnia tylko detailing :D 

cf370bec4b3ba980.jpg

 

Po najważniejszej ceremonii sprzedałem 16-stki ze zdjęć.

Następnie, ze spokojem mogłem wziąć się za gwint...

 

f207194e85a113c4.jpg

 

wstępne ustawianie gwintu na pożyczonych felgach :D

 

a4e27e683666837egen.jpg

 

Finalne ustawienia gwintu i tak będą pod moje koła, ale pewnie dopiero w kolejnym sezonie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy później...

Witam po długiej przerwie!
 

To że nie wrzucałem zdjęć, nie znaczy że nic się nie działo...

Więc od początku.

Po wstępnych przymiarkach gwintu na pożyczonych felgach, okazało się że, sprężyny do gwintu mam długie, ale jest możliwość wymiany na krótsze. Telefon do p. Klemensa z jdm i sprawa załatwiona. Przód otrzymałem 135/10 zamiast 160/10, a tył 115/9 zamiast 140/10 (dla przypomnienia: gwint ISC RACING) 

Fotkę zrobiłem tylko tylnych sprężyn dla porównania
ba87149fb1c446da.jpg

 

Następnie zacząłem rozkręcać RSy, ciężko szło, ponieważ nigdy wcześniej nie były rozkręcane, nawet przezroczysta farba na rantach i śrubkach była :D 
439445d5315ef66c.jpg

 

Kolejnym krokiem było zamówienie rantów (2" i 3"), po odbiorze paczki nie mogłem się doczekać efektu finalnego.

e583e92f20e12e72.jpg

 

Śrubki zawiozłem do chromowania, a skręcania w całość już nie chciałem się podjąć, ponieważ i tak nawiert na 4x100 oraz odrestaurowanie (malowanie i polerka) zostawiłem profesjonaliście, czyli znanemu z forum Mariuszd2000. Odwalił kawał dobrej roboty, za co jeszcze raz dziękuję.

W międzyczasie kupiłem nowe wentylki do rantów skręcanych.

 

Następnie zakupiłem nowe opony:
przód - Falken ZE 914, o rozmiarze 195/40 R17

tył - Falken FK 452, o rozmiarze 225/35 R17

nie wrzucam zdjęć opon, bo ostatnio z tego była szydera na forum :P 

 

Ostatnim etapem było dotoczenie dystansów na przód na zamówienie - 15mm (na zamównienie, ponieważ potrzebowałem dystansów z kołnierzem),

a także kupiłem dłuższe szpilki, które złapały felgę, dystans, oraz pozostała odpowiednia ilość zwoi, żeby wkręcić w piastę.

 

teraz przedstawiam Wam, moją E30 Baur TC wraz z BBS RS nr 331 - 17 x 9/10

edf9d9c494f04676.jpg

 

5bac69258962a643.jpg

 

6f58c766c30f88bb.jpg

 

0311a6cec66d81d7.jpg

 

58c3d595616e213f.jpg

 

24e24390661b2831.jpg

 

Już coraz bardziej spełnia się mój plan germanizacji baura :D Od razu piszę, żeby nie było... To że wrzucam zdjęcia umytego baura na RSach, nie oznaczą że jest on super, hiper, przepiękny i zaje***ty. Nadal posiada wiele mankamentów, jak np. 29-letni dach, oraz wiele innych, z których zdaję sobie sprawę i mam zamiar z czasem to wszystko wymienić.

Jeszcze nie wiem, czy pozostawić tak obniżony przód, ponieważ podczas jazdy po nierównym terenie przy max skręcie potrafi opona dotknąć nadkola.

Na płaskiej powierzchni, jak skręcam na max zostaje mi ok. 4mm przerwy, pomiędzy oponą, a nadkolem. Pojeżdżę i sie okaże co dalej, Twardość gwintu mam na połowie skali, wiec może uratuję sytuację po skręceniu na maxa. Jeśli to nic nie da, pewnie podniosę, o ok 5-10mm :D

Pokrótce opisałem Wam kilka zmian, jakie nastąpiły w baurze.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre auto o felgach się nawet nie wypowiadam bo to są kozaki straszne.

Ale jedynie do czego bym się przyczepił to do wnętrza a dokładnie o tylne boczki trochę one słabo wyglądają jak dla mnie całe obszyte skórą i mogłeś chociaż oparcie na ręce zostawić czarne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre auto o felgach się nawet nie wypowiadam bo to są kozaki straszne.

Ale jedynie do czego bym się przyczepił to do wnętrza a dokładnie o tylne boczki trochę one słabo wyglądają jak dla mnie całe obszyte skórą i mogłeś chociaż oparcie na ręce zostawić czarne.

 

Dzięki. Boczki są seryjne, nie obszywane. Po zakupie całego wnętrza z innej e30, w kolorze cardinalrot, wyczyściłem wszystko i zamontowałem, tak jak było to montowane seryjnie w e30.

 

 

ten typ nadwozia nie przemawia do mnie nie mniej za***iscie że ktoś je ma w pl a na tych brzydkich felgach wygląda cudownie

 

Dużo osób twierdzi, że baur jest brzydki/dziwny/nijaki itp. Mi osobiście się podoba, przez co tworze germana, którego raczej nie spotkacie na zlotach. Tak jak Marek German zabłysnął swoim kompaktem na scenie tuningu w PL, tak ja udowodnię, że baur w germanie też potrafi dobrze wyglądać. Co do brzydkich felg, to zawsze na nie chorowałem, aż w końcu się udało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Boczki są seryjne, nie obszywane. Po zakupie całego wnętrza z innej e30, w kolorze cardinalrot, wyczyściłem wszystko i zamontowałem, tak jak było to montowane seryjnie w e30.

 

Ja pierdziele sorki bo myślałem że obszywałeś całe wnętrze a tu widzie że na samym początku tematu napisałeś że udało ci się dorwać dywan oraz ori boczki.

Ale to nie zmienia faktu że naprawdę te tylne boczki słabo wyglądają całe obszyte. Chociaż może jak zobaczę na żywo to zmienię zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziele sorki bo myślałem że obszywałeś całe wnętrze a tu widzie że na samym początku tematu napisałeś że udało ci się dorwać dywan oraz ori boczki.

Ale to nie zmienia faktu że naprawdę te tylne boczki słabo wyglądają całe obszyte. Chociaż może jak zobaczę na żywo to zmienię zdanie.

 

Spoko, nie każdy lubi wszystko w jednym kolorze. Może za rok będzie okazja na GF, bo w tym roku nie było dla mnie noclegu :P w tym roku, to może się wybiorę na E30 meeting, ale jeszcze nie wiem na 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Boczki są seryjne, nie obszywane. Po zakupie całego wnętrza z innej e30, w kolorze cardinalrot, wyczyściłem wszystko i zamontowałem, tak jak było to montowane seryjnie w e30.

 

 

 

Dużo osób twierdzi, że baur jest brzydki/dziwny/nijaki itp. Mi osobiście się podoba, przez co tworze germana, którego raczej nie spotkacie na zlotach. Tak jak Marek German zabłysnął swoim kompaktem na scenie tuningu w PL, tak ja udowodnię, że baur w germanie też potrafi dobrze wyglądać. Co do brzydkich felg, to zawsze na nie chorowałem, aż w końcu się udało. 

 

"brzydkie" to z zadro :) :)

i fajnie że realizujesz ten plan bo tych nadwozi nie widuje się nawet na zlotach i o to chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że zabrzmi to jak herezja na tym forum... Ale na 16'RS ten BAUR bardziej mi się podobał, wyglądał jakoś bardziej oldschoolowo ;)

Moim zdaniem na 16" czegoś brakowało, przez jakiś czas miałem 16" i 17", wiec miałem możliwość sprawdzenia tych dwóch opcji. Przy 17" nadkole jest całe wypełnione, czego mi brakowało przy mniejszych rozmiarach. Wszystkim nigdy nie dogodzę, dlatego Baura robię wg moich upodobań. Ale rozumiem, że Ci się nie podoba, każdy ma swoje zdanie :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...