Skocz do zawartości

[e34] kamils13 -->> E34 540iA remake


kamils13

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Tak mnie zaciekawiło ile tym jeżdżę. Zegarowe:
219.xxx przy zakupie 19.07.2014
223.963 - 28.08.2015 - miesiąc przed uturbieniem.
228.907 - 06.09.2016
230.920 - 06.09.2017
232.336 - 05.11.2017

IMO przebiegi optymalne jak na weekendową jazdę.

Przez ten czas 0 awarii. Silnik, skrzynia, napęd jak przed turbo. Wc**j więcej wypiaskowany przód ale ganianie się po 200+ niestety robi swoje.

Pewnie jedne z ostatnich jak nie ostatnie zdjęcia z tego roku.

YZAwlCf.jpg?1

TewQO8t.jpg?1

Znbxpp5.jpg?1

xaba8ss.jpg?1

JSJgF8F.jpg?1

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś w 2006 czytałem na forach beemkowych, że BBS RS to kultowa felga do e34 i że 16" robi robotę.

10 lat temu już tu na forum, te same osoby hejciły moje RS'y, że nie pasuje to koło do bryły e34 :D No i do tego gold, no ogólnie żenada :P

Tamtych już tu dawno nie widziałem, ani ich beemek, ja swoje RS'y mam do dziś, tak jak i e34,

a Kamila setup tylko potwierdza, że ktos się chyba jednak jebnął w ułamkach :D:D:D  Ot, taka mała dygresja oftopowa.

Kamil ma chyba najlepsze e34 w PL wg mnie, bo zawsze byłem zwolennikiem takiego setupu oraz tego, żeby auto było zrobione pod siebie i po swojemu.

Jeszcze raz gratki i dawaj jakieś nowe filmidło!

 

pozdro

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Kompletny projekt zrobiony ze smakiem i dbałością o detale, do tego świetnie zrobione zdjęcia :) Jest petarda!

Nawet brak perfekcyjnego lakieru nie przeszkadza bo jest oryginał, ale jak zrobisz nowy to chyba będzie ci szkoda nią ganiać 200+ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Cześć

 

540 po zimowaniu dostało nową w pełni aluminiową 10mm grubszą, custom chłodnicę z wysokoprzepływowym rdzeniem i termostat 85*C, całość robi robotę.

 

Yybm5IX.jpg

 

l1MafbX.jpg

 

xjWubsP.jpg

 

pvAbE4g.jpg

 

Za wspólnie wypitą butelkę kolega obszył i lekko pogrubił mi kierownicę

 

I7eL6FO.jpg

 

huBMxI4.jpg

 

4G2ItdK.jpg

 

TOuuzLV.jpg

 

XW39dLf.jpg

 

Półka pod lewarkiem od biegów dostała korektę

 

ANWxQnh.jpg

 

A770QpL.jpg

 

OcR5Yar.jpg

 

W długi weekend na blat dorzucone 606km z wycieczki w Świętokrzyskie. Było ciekawie o tyle, że towarzystwo motoryzacyjne mimo iż nie liczne to bardzo wymagające RSV1000r.

 

Udało się wrócić cało i bez strat, mandatów itp. Chyba nawet w teleexpresie o nas nie było a kierowca moto na nudę i tempo nie narzekał  ;)

 

35nHDm3.jpg

 

YVcyTpy.jpg

 

kdc106Y.jpg

 

jGFdknr.jpg

 

p5KScWn.jpg

 

zdQEmD6.jpg

 

 

I w końcu nygus posklejał kilka naszych ujęć z taboretu.

 

 

https://m.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=sarEryeyLtg

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...

Nie dzieje się nic, co by mnie zbliżało do GF.

Takie jest plan:

 

360mm w 17"

Obrazek

 

A w realizacji jest kierownica, :D

 

v1 łopatek w 25-cio letniej kierownicy

Obrazek

 

Obrazek

 

Auto od dwóch miesięcy stoi u Lamików na swapie starej ze starego kondona na 8 biegowego ZF 8hp70.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, kamils13 napisał:

Nie dzieje się nic, co by mnie zbliżało do GF.

Takie jest plan:

 

360mm w 17"

Obrazek

 

A w realizacji jest kierownica, :D

 

v1 łopatek w 25-cio letniej kierownicy

Obrazek

 

Obrazek

 

Auto od dwóch miesięcy stoi u Lamików na swapie starej ze starego kondona na 8 biegowego ZF 8hp70.

 

pozdro

O proszę, konkret skrzynia do tego samochodu. Duże komplikacje są ze spięciem tego? Koszty +-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, KUJON napisał:

cały czas miałem jednak nadzieję, że te łopatki to tylko podpucha :???:

bo?

 

Słabe to byłoby założenie całej kompletnej kierownicy z e46 e9x czy f serii do starzejącego się dość mocno e34.

 

Te łopatki nawet w ori kierownicy z e46 szału nie robią ale to jedyne na rynku łopatki (nie kosztujące 1000e) które działają w obie strony - biegi góra i dół jedną łopatką - przy mojej fizycznej niedyspozycji jest to wymóg bo szybkość skrzyni na custom programie jest taka, że już w ogóle zdejmowanie jedynej ręki z kierownicy nie wchodzi w grę.

 

Specjalnie kupiona kierownica na testy, adapter do mocowania łopatek to wersja 1 - prototyp rezany szlifierką i krzywy - zrobiony tylko po to, żeby w ogóle móc zainstalować tą skrzynię. Finalnie wytnie się to wodą, pomaluje proszkowo i nie będzie grama lipy.

 

Tu jest fajnie? :

 

Znalezione obrazy dla zapytania e46 330 smg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, KUJON napisał:

Czekaj, czekaj bo ja może czegoś nie rozumiem, pomijając aspekt wizualny to te łopatki mają przyczynić się do lepszego sprintu przy twojej niedyspozycji fizycznej ? W sensie że będziesz ręcznie zmieniać biegi z kierownicy i wtedy będzie lepszy sprint ? 

Zmieniam całą skrzynię biegów - z 5 biegowego starego 5hp30 na 8 biegowy automat np taki jak w M760il itp. - skrzynia z nowych BMW, Jaguarów i innych nowych szybkich.

Potrzebna jest mi łopatka bo jest 8 biegów do przodu i będę mógł klepać je ręcznie. Pobożnie życzę sobie urwania ~3s 0-200km/h.

 

EDIT: jednym z wymagań tej modyfikacji jest to, żeby jak najmniej ingerować w wygląd 540.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, KUJON napisał:

Czyli chcesz ręcznie z poziomu łopatek uzyskać lepsze czasy niż ta skrzynia zrobi w trybie auto ? 

 

Poniekąd tak.

Na sterowniku Lamików jest możliwość wybrania różnych trybów pracy - siedmiu. Jeden z tych trybów to full manual gdzie, żadne wpadnięcie w odcinę nie spowoduje zmiany biegu. Jest taka możliwość i chcę z tego korzystać bo dlaczego nie?

Każdy tryb ma inne czasy zmiany biegu, Pierwsze 3 tryby full auto i skrzynia działa komfortowo.

4 i 5 jest szybsza ale biegi bije automatycznie tylko przy odcinie.

6 i 7 tryb to full manual - skrzynia działa najagresywniej i najszybciej ale biegi musi już zmieniać kierowca - tak dokładnie było w jednym e36, którym miałem okazję być wożony z tą skrzynią.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...