Skocz do zawartości

[e30] Misiek M-Technik 1 V8 S62b50


bigshrek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące później...
Oj po moich ostatnich przebojach :( z partaczami odechciało mi sie etrzydziestek  i jakichkolwiek modów. Postanowilem sie nie poddawac i dokonczyc to co zaczelem mimo wielkiego wiatru w ryj.

 

W maju tego roku wyrwałem e30 z rak partacza w które sam ją mu powierzyłem. (AutoTechnika Lukasz Markowski Åapy) Cala historia pod tym linkiem : http://forum.bmw-syndykat.pl/index.php?/topic/16345-auto-technika-lapy-lukasz-markowski-koniecznie-przeczytaj/

 

W czerwcu zawiozłem do poleconego sprawdzonego mechanika, u którego aktualnie e30 sie znajduje  i powoli wraca do życia. (KmTurbo Bialystok). Jestem naprawdę zadowolony z podejścia do auta które ma Marcin. 

 

Tak wygladalo to w 1 dzien w KM Turbo , niby odmalowana komora, silniczek wyremontowany :) nic tylko podłączyć elektryke i zrobic wydechy.

 

Niestety okazalo sie inaczej, w silniku nie dalo zakrecic sie walem co nas lekko zdziwiło w wyremontowanym silniku. Jedyna opcja aby dowiedzieć sie co jest grane bylo rozebranie silnika na nowo.

 

Po rozebraniu silnika, lekko sie rozczarowałem widzac wszedzie piach, opilki i sylikon. Oczywiście wyszlo tez wiele wiecej innych akcji, takich jak stare panewki korbowodowe, stare pierscienie centrujace, wszystko polepione na sylikon.. kilka fotek nizej:

 

IMAG2525.jpg

 

6.jpg

 

5.jpg

 

Jedyne co dobrze bylo zrobione w silniku to bylo tulejowanie, glowice itp, czyli to co robila firma zewnętrzna.

 

W czerwcu tego roku zaczelismy wiec cala zabawe na nowo. 

Rozebralismy caly silnik, zamowilismy z ASO wszystko co bylo potrzebne (pierścienie centrujące, panewki uszczelki do wszystkiego co sie dalo) niestety tanio nie bylo :( 

Wszystko zostalo wyczyszczone i zlozone na nowo z pojeciem i podejsciem jakim nalezalo podejsc do tego silnika za pierwszym razem.

 

IMAG2453.jpg

IMAG2452.jpg

IMAG2455.jpg

IMAG2568.jpg

IMAG2454.jpg

IMAG2559.jpg

IMAG2530.jpg

IMAG2560.jpg

IMAG2566%202.jpg

IMAG2565%201.jpg

IMAG2537.jpg

IMAG2644.jpg

IMAG2534.jpg

IMAG2513.jpg

IMAG2512.jpg

IMAG2663.jpg

IMAG2507.jpg

IMAG2508.jpg

IMAG2655.jpg

IMAG2670.jpg

IMAG2577%201.jpg

IMAG2574.jpg

12782158_10205778486768831_2023763848_n.

 

Silnik na chwile obecna praktycznie złożony, wszystko porobione tak jak powinno byc :)

Jeszcze tylko trzeba zając się komora silnika, która została tak samo wyremontowana jak silnik (farba na rdze)

 

bylo :

 

13214431_1582195698776633_67943202_o%201

 

Teraz jest tak :) :

 

IMAG2566%203.jpg

 

Wydarliśmy cały nowy lakier, teraz piasek i od nowa malowac.

 

IMAG2571.jpg

IMAG2567.jpg

IMAG2565.jpg

IMAG2672.jpg

 

Srodek prezentuje sie tak :

 

IMAG2677.jpg

 

Mam tylko jedna fote, robione kiedyś kwadraty, tez będziemy to poprawiać..

 

Ogólnie podsumowując wszystko robię drugi raz po spiedolonej robocie pierwszego remontera, ale powoli wychodzę na prosta..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacjie za wytrwałość,tak to jest właśnie ciężko znaleść dobrego fachmana to pewnych spraw a jak już znajdziesz to połowa sukcesu...Nie podawaj się,skończ ją ale później będziesz się cieszył każdym kilometrem przejechanym jak małe dziecko...Dawaj do przodu i nie oglądaj się za siebie....pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PODZIWIAM!

Mam bardzo podobną sytuację ze swoją E30. Ja niestety nie wytrzymalem nerowo i E30 stoi w krzakach :evil:

Zwróć uwagę tylko na wał który mowiles że był szlifowany. Wał ma na sobie warstwę ochronną i nie ma prawa długo chodzić kiedy będzie po szlifie. Lepiej kup ładną używkę i uwierz że pozbawi cię to wielu nerwów bo trzeci raz rozbierać S62 to już mozna się zdenerwować :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne felgi, bez dekla wyglądają obłędnie! Przygoda z ekspertem, "miłośnikiem motoryzacji" bardzo przykra! Dobrze, że trafiło w końcu w dobre ręce, ale co przeszedłeś, to Twoje, można by się załamać. Cieszę się, że wytrzymałeś, będzie pięknie! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Czytam  i czytam, robota profi, e30 kozak ale natrafiłem na nazwę zakładu i Nazwisko gościa ktory spartolił Ci silnik.

 

Uwaga na tego typka z Autotechnika Åapy, ksywka na forach Perlik

sam kupiłem u niego turbinę za ponad 2 tys, wysłał nie taką jak trzeba, odesłałem i mial wymienić na inną, oczywiście nie wysłał.

 Kasę odzyskałem dopiero po 2 miesiącach i interwencji pewnych organów....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Hym tak przypadkowo trafiłem na temat i patrzę , że od partacza do partacza auto prowadzasz... nie życzę Ci tego ale nie dalej jak 5lat temu ten pseudo tuner KM turbo odwiną taki sam numer dla mnie jak tobie Perlik. Pytanie jakie ma pojęcie o składaniu s62 (wiem gada pięknie na wszystkim się zna) Ale prawda jest taka , że to oszust i partacz i zna się na opowiadaniu pięknych bajek. Powodzenia z projektem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hym tak przypadkowo trafiłem na temat i patrzę , że od partacza do partacza auto prowadzasz... nie życzę Ci tego ale nie dalej jak 5lat temu ten pseudo tuner KM turbo odwiną taki sam numer dla mnie jak tobie Perlik. Pytanie jakie ma pojęcie o składaniu s62 (wiem gada pięknie na wszystkim się zna) Ale prawda jest taka , że to oszust i partacz i zna się na opowiadaniu pięknych bajek. Powodzenia z projektem!

 

Może rozwiniesz temat KM TURBO w takim razie bo bezpodstawne zarzuty to takie nie w porządku. Jak wolisz to napisz na PW, wręcz proszę Cie o to bo sam mam u nich coś do zrobienia i jakieś opinie by mi sie przydały, Gadłem z nim to tak jak mówisz, gada do rzeczy i robi wrażenie dobre. Na oko robotę robi dobra przy aucie Miśka bo byłem widziałem i na pewno nie jest to taki sam partacz jeśli w ogóle nim jest jak PERLIK, to jest pewne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

Musze przyznać ze Tedef i Krupek mieli racje.

 

Ostatni post 1 października 2016 roku, od tamtego czasu trochę się pozmieniało..

 

Auto jeździ. Aktualnie na dotarciu silnika. Było trochę przygód z mechanikiem jak zawsze. Jest jeszcze troche do poprawienia.

 

Musze być szczery, ze auto wygląda tylko ładnie na fotach, bo nie widać detali i szczegółów.

Po 2.5 roku tułaczki od partacza do partacza lakier jest w bardzo slabym stanie. 

Wiele nowych rys, wgniotek i pierdołek. Na zimę tego roku planuje malowanie calaka.

W tym czasie ogarne zawias. zobaczymy jak Bedzie z $$ i czasem.

 

Silnik w komorze wyglada nawet niezle, do poprawienia napewno dolot i zbiorniczek od spryskow slabo wyglada.

20170505_101326.jpg

20170505_101115.jpg

20170505_102655.jpg

 

Dalej wleciala kierka momo 36cm i galka alpiny.

20170505_101739.jpg

Fotele RECARO SPEED, srodek przeszylem na pepitke, boczki zostaly w alcantarze.

Troszeczke mniejszy wzor pepitki, ale nie wyglada tak tragicznie.

Nie mam jeszcze jakiegos sprecyzowanego planu na srodek.

20170505_112328.jpg

20170505_101407.jpg

 

Kola 17, 4x100, pasuja pod zacisk bez dystansu.

Do zapierdalania bedzie 1tlg "alpina". Do taczania 3 tlg custom alpina.

20170505_111850.jpg

20170505_112034.jpg20170505_112531.jpg

20170505_112616.jpg

20170505_112631.jpg

 

Kombinuje sobie z wystajacymi szpilkami i nakretkami, narazie to tylko jeden z pomyslow.

Troche to hondziarskie ale zobaczymy z czasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż przykro się czyta jak ktoś budujący tak gruby projekt musi się cały czas borykać z partaczami.

Że też ludzie nie mają żadnego honoru, nie potrafią się przyznać do błędu czy po prostu powiedzieć, że coś ich przerasta i nie zrobią.

Tym bardziej wielkie gratulacje dla Ciebie za wytrwałość, stracony czas, pieniądze i nerwy.

Powodzenia, świetnie to wygląda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...