Skocz do zawartości

[E36] 320ic Alte German Schule Project by Michaś


Michaś 523i

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

no dobra to teraz tak
tej elektryki i elektroniki nigdy za wiele jak ja to mówię
więc pozwolę sobie pochwalić się czymś na co chorowałem od dawien dawna a są tu ludzie co pomagają spełniać marzenia (Bartek)  :)
więc mamy zestaw Navi

79d101e8595f.jpg

ale jak wiadomo nie sama elektronika stanowi ciekawy projekt więc po pół rocznym oczekiwaniu
przypłynął zestawik
6790b9a9d8b6.jpg

b5abdcc992b6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
1 godzinę temu, Michaś 523i napisał:

a propos dachu to kur... będzie jazda buda z manulanym dachem nie przewiduje montażu el dachu nie ma w karoserii otworów na silnik i cięgna nie ma śrub na rączkę od awaryjnego składania dachu po prostu dramat

Przypuszczam, że to ogarniesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Michaś 523i napisał:

a propos dachu to kur... będzie jazda buda z manulanym dachem nie przewiduje montażu el dachu nie ma w karoserii otworów na silnik i cięgna nie ma śrub na rączkę od awaryjnego składania dachu po prostu dramat

Co Ci wyciać z budy :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem u siebie w cabrio temat konwersji dachu z full manual na full electric.Tyle ze ja miałem obydwie budy na stanie,dzięki czemu było to łatwiejsze.W starej budzie,którą wysyłałem na złom były czujniki parkowania,zmieniarka,pakiet podświetlenia nóg i full elektryczny dach.Chciałem to przerzucić do nowej budy i jako że nie byłem tak odważny i wytrwały jak ty z dokładaniem kabli,to przełożyłem całą instalacje elektryczną.Zauważyłem również że fabrycznie nie ma przygotowanej opcji pod zmieniarkę,czyli otworów na uchwyty itp.No i jak napisałeś,nie ma otworu na ten silnik  który wisi po lewej stronie bagażnika.Po odseparowaniu silnika i całej reszty od góry miałem wszystkie otwory na tacy i mogłem zrobić szablon aby dokładnie przenieść pozycje pod wycinanie i wiercenie do drugiej karoserii.Nie obyło się też bez pomocy spawarki aby było jak fabrycznie.Jeśli się nie ma dostępnego dawcy na miejscu to zadanie jest utrudnione.Rączka od awaryjnego składania to kwestia taka że tam chyba oryginalnie są przyspawane gwinty mocujące,których wersja manual nie ma. Najłatwiej nawiercić otwory i zamocować na wkręty,chyba że tam też chcesz jak z fabryki.

Trzymam zatem kciuki za udany przeszczep,bo obserwując temat widać,że spokojnie dasz radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc tak nie robię tego u siebie tylko pod zamówienie a u siebie przygotowuję graty bo z cabrio już nie jest tak chop o idealny stan fantów

co do budy

dopatrzyłem się że buda ma tak jak pod pdc napunktowane miejsca pod wiercenie co już dużo ułatwia temat

załatwiłem dawcę do zrobienia wzornika

18c6ab6b8307.jpg

 

341f1b252a8f.jpg

 

4bef46dc74c0.jpg

 

1baeff2ea73a.jpg

 

teraz trzeba zaprojektować szablon wyciąć na laserze i zaczynamy swap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • dawid82 zablokował ten temat
  • KUJON odblokował ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...