Skocz do zawartości

[E36] 320ic Alte German Schule Project by Michaś


Michaś 523i

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Wisnia135i napisał:

Dokładnie prawda taka że, jak zaczniesz cwaniakować z tablicami  mając takie auta  jak na syndi  to nie dostaniesz  mandatu za  brak blachy  a lawetą  cię wywiozą ,bo przywalą się do felg, opon, wydechu, gleby i paru innych rzeczy zapewne  więc lepsza  opcja jak dawid zrobić dobra minę do złej gry i nie robić sobie problemu :)

Zgadza się jakbym był milicjom to takich cwaniaczków co mi paragrafami by rzucali szybko bym do parteru sciągał. Kozaczyc z tablica a masę innych rzeczy poza paragrafem to trzeba być durniem aby jeszcze się unosić że mi wolno 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, dawid82 napisał:

Zgadza się jakbym był milicjom to takich cwaniaczków co mi paragrafami by rzucali szybko bym do parteru sciągał. Kozaczyc z tablica a masę innych rzeczy poza paragrafem to trzeba być durniem aby jeszcze się unosić że mi wolno 

No dokladnie, tym bardziej jak by grzecznie zatrzymali i  zwrócili uwage o tablice aby założyć a tak to suto popodziwiać a ty wyskakujesz  z paragrafami to aż sam by się prosił o lawetę :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Michaś 523i napisał:

chyba nie zaczailiście tematu białej karty i auta unikatowego

jeździcie z blachami na froncie kłaniacie się nisko i jest fajnie

ja blachy nie zakładam i nie zaśmiecajcie postami co by było gdyby

Ale  biała karta zwalnia cie z obowiazku posiadania tablicy?  Sam wrzuciłeś przepisy  i jest  napisane  że, ma byc blacha w  miejscu do tego przeznaczonym konstrukcyjnie, chyba że cos mi umknęło i ty takiego miejsca nie masz lub masz zapis w tej karcie że, nie masz na to miejsca to ok..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, qbak napisał:

Michaś już nie mówię złośliwie - jak wszystko wyrobisz i będzie gotowe polataj po okolicy, traf na patrol i zobaczymy jak kontrola przebiegnie. Jeśli Cię puszczą bez tablicy - szacun

Puszczą bo, nie maja innego wyjścia w jego przypadku, bo auto jako zabytek więc podlega pod konserwatora zabytków, wiec w momencie jak nie ma miejsca  na  blachę  i ma to wpisane że, mięc nie musi to nie mogą mu nakazać założyć bo, bylo by to niszczenie zabytku tak łopatologicznie..

Tak samo jak sprowadzisz sobie auto z np usa gdzie maja  inne  wymagania homologacyjne np lampy nie są dopuszczone do ruchu w pl  to sikasz  na  nich,   jeśli będziesz mial jako zabytek nie mogą cię zatrzymać i zakazac jazdy bo, auto nie spełnia wymagań homologacji..  to takie troche prawo w prawie..  tyle  co w  miedzy czasie z  ciekawosci się sam dowiedziałem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.11.2020 o 11:38, dawid82 napisał:

Zgadza się jakbym był milicjom to takich cwaniaczków co mi paragrafami by rzucali szybko bym do parteru sciągał. Kozaczyc z tablica a masę innych rzeczy poza paragrafem to trzeba być durniem aby jeszcze się unosić że mi wolno 

Polać. Jeżdżę sporo czasu bez tablicy u siebie i jak normalnie się z nimi gada to bez problemu - "niech Pan założy, szerokiej drogi i proszę pamiętać żeby jednak z nią jeździć", co nie zmienia faktu że jednak 15-20 minut się traci, bo sprawdzają papiery albo spisują licznik, dlatego tak czy siak na wyjazd poza miasto zawsze zakładam bo szkoda mi czasu na tłumaczenie czy przegadywanie.

A tak jak Dawid mówi - zaczniecie sypać paragrafami, a nie gadać jak człowiek to powytykają Wam wszystko i dowód znika w 5 minut za chociażby same koła. Żeby się tak sprzeczać reszta samochodu musi być pryma sort w kontekście przepisów. Mi nawet chcieli raz zrobić pokazówkę pt. "a tam za drzwiami ma Pan taką tabliczkę z możliwymi średnicami felg", ale w tym miejscu podziękowania dla BMW, że tabliczka obejmuje też 19" z racji tego, że ta sama tabliczka jest dla M3. :D 

A co do bycia miętkim i jazdy z wystającymi kołami - mi np. najzwyczajniej szkoda czasu na przegadywanie - czas to pieniądz, dlatego ja zrezygnowałem z 0,5" rantu (3,5" i 4" to dalej niemało") żeby w razie "w" móc w 5 minut wyrzucić dystans i odjechać - jakby auto stało w garażu, a nie robiło 15-20k rocznie to bym to olał, ale jednak jazda na co dzień po Katowicach i okolicach stawia inne wymagania :D 

PS. "Przód pojazdu" to nie jest "za szybą" ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Michaś 523i napisał:

3,5" i 4" - to i tak masz ładny parapet :)

 

Przy średnicy 19" te wartości wizualnie giną, jescze jak jest rotor nakręcany na rant to następne 0.75" potrafi uciec.

Swoją drogą, tak patrząc na Twoje poczynania, masz warsztat czy mechanika/doposażeniem zajmujesz się hobbystycznie na własne potrzeby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • dawid82 zablokował ten temat
14 godzin temu, Michaś 523i napisał:

Auto sprzedane temat do zamknięcia

Po co piszesz takie bzdury jak małe dziecko skoro auto nie sprzedane. Szkoła podstawowa dawno za Tobą a Ty widzę nadal w ławce siedzisz a już nikogo w klasie nie ma od kilku lat 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • KUJON odblokował ten temat
  • 1 miesiąc później...
16 minut temu, Thepiekarz napisał:

Dobrze widzieć update w temacie :) Ale są jeszcze jakieś plany co do auta? :D

Tak cały czas coś zmieniam z dobrego na nowe 😁

Na pewno znikną dystanse bo czekają ranty szersze 

zmienia się front 

czekają lusterka 

czekam na nową kanapę 

i męczy mnie  temat Paul  Kle 

 

IMG_0284.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Michaś 523i napisał:

Tak cały czas coś zmieniam z dobrego na nowe 😁

Na pewno znikną dystanse bo czekają ranty szersze 

zmienia się front 

czekają lusterka 

czekam na nową kanapę 

i męczy mnie  temat Paul  Kle 

 

IMG_0284.jpeg

coś zdjęcie ostatnie się nie wrzuciło. Przepiękna jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...