Skocz do zawartości

[E36] 320ic Alte German Schule Project by Michaś


Michaś 523i

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!!

Wypadało by się pochwalić nowym nabytkiem 

z uwagi na to że e39 stało się wozem do codziennej jazdy postanowiłem sprawić sobie nową zabawkę do dłubania 

Plan był i jest konkretny miało być e36 (i jest) miało być cabrio (i jest) miało być czarne lub fioletowe (i jest fioletowe)

miało być bez rdzy (i jest prawie bez rdzy  )

reszta nie istotne ponieważ wszystkie dodatki będą nowe.

Objeździłem pół polski byłem w DE wszędzie same parchy bez podłogi bez progów z przeżartymi puklami, miałem się poddać aż dostałem cynk że w WND stoi ciekawa sztuka więc krótka piłka w niedzielę dzida do Wa-Wy szmalec na stół i wooz jest mój  

Plan jest duży finansowo musi się rozłożyć w czasie więc w najbliższą sobotę ostatnie wietrzenie auta i zaczynam powolną rozbiórkę na części pierwsze  

Mam nadzieję że za dwa - trzy lata uda się wyjechać już zrobionym na Tip-Top bezdasznikem.

Rozkodowany VIN

Dane do numeru podwozia: WBABJ110X0EE04548

Nazwa modelu: 320I

Wersja: Europa

Kod typu: BJ11

E-Kod: E36 ©

Nadwozie: Kabriolet

Kierownicy: z lewej

Liczba drzwi: 2

Silnik: M50 - 2,00l (110kW)

Napęd: napęd na tylne koła

Skrzynia biegów: manualna

Kolor zewnętrzny: Fioletowy Metallic Madeira (302)

Wnętrze: (0595)

Data produkcji: 25.08.1994

Pracy: Regensburg

 

 

Kod Wyposażenie opcjonalne

S240a

Koło kierownicy poduszka powietrzna, skórzana kierownica

S243A

Poduszka powietrzna pasażera Poduszka

S292A

Koła ze stopu lekkiego BMW Styling29

S320A

Usunięcie napisu modelu

S380A

przygotowanie pod Hardtop

S391A

Dach granatowy miękki

S464A

Ski bag - torba na narty

S510A

Regulacji zasięgu świateł reflektorów

S520A

Światła przeciwmgielne

S542A

Komputer pokładowy Check Control

S556A

Wskaźnik temperatury zewnętrznej

S651A

Radio BMW Rewers RDS

S690A

Uchwyt, kieszeń na kasety

L804A

Wersja Kraj wersja Szwajcaria Narodowy Commonwealth

S900A

Immobilizer elektroniczny

S915A

Eliminacja ochrona zewnętrzna

 

Zdjęcia z dnia zakupu   będzie widać w jakim stopniu i kierunku poszły zmiany

 

1zqd000.jpg

 

33et07t.jpg

 

 

988xev.jpg

 

 

10emvc2.jpg

 

ifrecg.jpg

 

 

Wstępna selekcja co zostaje a co wylatuje

 

8wcnpi.jpg

 

mjqmwk.jpg

 

2a82dzl.jpg

 

Kilka zdjęć z zabiegów odmładzajączych

 

w972ib.jpg

 

2uqlpon.jpg

 

Powoli kompletujemy fanty

 Lampy BOSCH w bdobrym stanie kompletne nie połamane zaczepy - ciężko znaleźć ale się da

10i5wt4.jpg

 

2u4twz4.jpg

 

do tego oczywiście własna produkcja BH -czyszczenie kloszy od wewnątrz a tak to wygląda(ło)

 

2zi4p6r.jpg

 

i251u1.jpg

 

Efekt widać poniżej

 

2ryn808.jpg

do kompletu doszły kierunki przednie dymione

 

2ewkvt1.jpg

 

Doszła również nowa osłona grila

sv10ci.jpg

 

 

 

Dalsze prace

 

Na początek trzeba było się  wziąć za bagażnik - po wybebeszeniu tapicerka poszła do prania plastiki odświeżyłem strukturą instalację el. na nowo owinąłem izolacją parcianą (oczywiście syf wymyty , wszystkie śruby oczyszczone i polakierowane w czarny mat, brakuje mi kilku spinek ale na to przyjdzie czas   efekt poniżej

 

24m7wvk.jpg

 

15ed0f8.jpg

 

ibi2pg.jpg

 

j8e90j.jpg

 

9hjkh2.jpg

 

 

I jak każdy już wie lubię dbać o szczegóły tak więc stara naklejka serwisowa na schowku na narzędzia została zastąpiona nową  

 

 

25qeiz5.jpg

 

 

Kolejny etap układanki - po sprzedaży lusterek ala M coś tam przyszedł czas na poszukiwania ori lusterek - co jest bardziej niż trudne ponieważ wszystkie dostępne są w stanie gorzej niż słabym więc zakupiłem dwa komplety lusterek i z nich postanowiłem złożyć jeden idealny komplecik

Tak przedstawiały się po rozebraniu na części pierwsze (oczywiście straty muszą być tak więc dwa komplety ori grzanych wkładów poszły się ………..

 

2rdc7bt.jpg

oczywista że każdy plastik został wymyty

a tu wspomniane straty

ipvasy.jpg

 

 

natomiast szkielet musiałem wyszlifować i polakierować

najpierw podkład

e0k2zk.jpg

 

później czarny mat

 

2ia30pv.jpg

 

dzięki pomocy kolegi Flave obudowy zostały profi wylakierowane

2v8lers.jpg

 

Wpadły też LEDy do oświetlenia tablicy rejestracyjnej (świecą jak F10)

2d8nh3r.jpg

 

Zakupiłem również pełny pakiet dla niepalących ale po rozebraniu tunela środkowego doszedłem do wniosku że trzeba zakupić nową zapalniczkę oraz ramkę podświetlania (czas robi swoje)

 

2r5f1b4.jpg

 

otoq2o.jpg

 

Kolejne zakupy     - komplet w idealnym stanie ori lamp z białym kierunkiem do tego komplecik kierunków na błotnik dymionych i emblemat na maskę shadow

Jedynie nie mogę nigdzie znaleźć emblematu na tylną klapę bo jak to zwykle bywa do cabrio nie podejdzie ze standardu  

2i0yulz.jpg

 

 

 

doleciał taki gadżet  - pełne OBC wraz z manetką oraz

 

35kr7zs.jpg

 

lustro fotochrom

 

2qsmqls.jpg

 

tym razem taka sytuacja

było - jest

 

sv5gdd.jpg

 

tym razem takie zakupy   (ja lubię jak coś jest nowe lub wygląda jak nowe  )

ramiona piaskowane i w proszek poszły

do tego komplet wycieraczek

i zaślepka radia (co by dziura nie straszyła - kiedyś wpadnie ori CD Profesional - ale to daleka przyszłlość)

 

w988jn.jpg

 

Kolejne fant

- nowe podszybie

 

kapiex.jpg

Z cyklu zakupy dziwne  

 

6919cl.jpg

Po kosmetykach czas na grubszy zakup

udało się nabyć od kolegi Bartasa w bdobrym stanie boczki co prawda angole ale moje środki są w idealnym stanie więc zaadoptowałem je i z dwóch kompletów poskładałem jeden wzorowy

 

kei1ix.jpg

 

288xuz4.jpg

 

 

Dziś kolejne elementy układanki doszły nóweczki listwy M

 

 

5yi2qr.jpg

 

korzystając ze słońca poskładałem trochę kapelusznika wyciągnąłem go z garażu ale na pucowanie trzeba będzie poczekać  

Jest jeszcze masa pracy ale wciąż do przodu

vqgqrk.jpg

 

2uiejk0.jpg

 

doszła paczka z podłokietnikiem tylnej kanapy ponieważ w moim jakiś ........... wypalił z boku dziurę papierosem

Zakupiłem też klapkę wlewu paliwa w kolorze (ze względu na naklejkę wew. z informacją " PB itd..")

 

2552crc.jpg

 

 

25qf7dw.jpg

 

2ujrq7o.jpg

 

2yx2ot3.jpg

 

 

a tym czasem dostałem od żony w prezencie taki zestaw kosmetyków  ciekawi mnie jak sobie poradzą z 21letnim dachem (choć i tak jestem pod wrażeniem że dach ma jeszcze fabryczną szybę i nie połamana  )

 

154vhjm.jpg

 

Korzystając z chwili wolnej popracowałem trochę nad dachem i przy okazji przetestowałem produkty Meguiar'sa

a oto kilka zdjęć z prac 

Stan szyby - mleczna plus porysowana

28846lc.jpg

 

zmcggn.jpg

Poszycie dachu - auto poprzedni właściciel trzymał gdzie popadło - drzewa itp. więc pleśń itp.

eb7az7.jpg

 

W trakcie i po akcji  -jest dobrze - bardzo dobrze ale do perfektu trochę brakuje

 

mct1dv.jpg

 

245bnu0.jpg

 

10n93pi.jpg

 

312b5l5.jpg

 

A tak wygląda bagażnik po praniu 

of5z6e.jpg

 

 

2akaasp.jpg

 

 

Dołożyłem też pakiet doświetlenia nóg dla tylnych pasażerów zaczerpnięty z e38 (dodam że w e39 u siebie też taki mam i fajny bajer) 

 

345g1g0.jpg

 

 

zakupy cały czas są jakieś poczynane np:
nowa uszczelka anteny 
 
2j2c8as.jpg
 
nowe ramki klamek (stare jak i same klamki jakiś "cenzura" wylakierował w kolor nadwozia)

 

34qljjp.jpg

 

i klamki Indi

 

2mfn9mh.jpg

 

i na aucie z nowymi osłonami do kompletu 

 

29de648.jpg

 

A takie były wcześniej

 

2h3yc6w.jpg

 

Na mieście same polifty już tylko jeżdżą   a mnie się bardziej przedift widzi więc zakupiłem nowe nerki

 

sl7h2c.jpg

i na aucie 

2z7rl8h.jpg

 
poszukiwania zderzaka M spędzają sen z powiek więc przy aucie się nie za wiele dzieje
ale jak wiadomo lubię jak się dużo lampek świeci więc wymyśliłem taki trik
stop dwuwłóknowy i mamy dodatkową pozycję na tyłach -efekt luks 
 
zmiizc.jpg
 

 

 

 

Po długich poszukiwaniach w końcu pozbyłem się tego k…… laminatu  Zderzak M ori nie łatany nie gipsowany z nowym lakierem (podziękowania znów dla kolegi Flave za wzorowe ogarnięcie tematu ) szkoda mi jedynie Hellen ściemniać ale chyba trzeba będzie coś pomyśleć 

Do kompletu poszły na montaż wszystkie nowe śrubki spinki kołki jedynie z czasem muszę ogarnąć temat wlotów osłon itp.

 

s4cjed.jpg

 

fo2g5y.jpg

 

 

 

Tu w trakcie składania wnętrza 

 

214zdlg.jpg

 

gdyż kapelusznik miał wieźć kolegę klubowego do ślubu

 

kilka ujęć z tej okazji

 

2ue4ub7.jpg

 

 

11jlkp5.jpg

 

95v4w0.jpg

 

zxtfo8.jpg

 

 

 

Podsumowując :

niewielka część planów została zrealizowana teraz czekają na realizację natępujące plany:

- do środka Vadery i obszycie całego środka na nowo kiera M serducho gałka zmiany biegów M - radio wiadomo itd.

- na zewnątrz nowy lakier oraz koła - marzą mi się tylko BBS RS 17" oraz dach ze zmianą koloru na czarny

- od strony mechanicznej zawias - gwint ale tylko coś z regulacją dobicia 

- i na koniec serce - ja widzę tu S54b32

Tak więc trzeba czasu i PLNów na realizację ale do emerytury daleko więc się zdąży

 

Mam nadzieję że za jakiś czas uda się skończonym projektem wpaść na Festa

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za przychylne opinie :)

Natomiast mówię otwarcie że to auto w PL nie miało lekko co prawda jeden właściciel ale niestety fan agrotuningu  który nawet żeby podłączyć kierunki w lusterkach poprzerabiał fabryczną instalację głośników - generalnie masakra.

Auto ma zrolowane lekko nadkola ale niestety nieudolnie więc będzie trzeba to zrobić po ludzku (stąd nowy lakier na  całe auto pójdzie) na drzwiach o pasażera są dwie małe zagniotki parkingowe (da się je myślę ogarnąć bez gipsowania) ale na tą chwilę to jest  minus tego auta.

Tak więc trzeba serca i czasu, bo przeglądając galerie waszych projektów (zresztą byłem swego czasu e39 na Feście w Tarnowie) to jak na razie ten projekt raczkuje.

A pro po osłon - cena jak pamiętam około 60PLN

Na tym forum jest takie jedno cabrio w moim kolorze z pięknym vanila wnętrzem - wzór dla mnie - mam nadzieję że kiedyś będzie tak samo cieszyć oko :)

Co do kół to BBSy są dla mnie nr1 aleee

gdyby znaleźć ori Carline CM6 to mogły by tu nieźle namieszać 

 

4zwwuo.jpg

 

x1wwg1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idziesz w dobrą stronę, podoba mi się dbałość o szczegóły, choć samochód jako baza to chyba super igła nie była ;)

 

igłą nie byłą i nie jest ale w porównaniu z oglądanymi była naj lepszą 

generalnie auto 20letnie które grama rdzy nie ma bo właściciel pod kocem trzyma nie będzie tanie w zakupie i co najważniejsze będzie go szkoda modzić a tu jest pole do popisu. A naj ważniejsze że zrobienie coś samemu daj mega dużo frajdy a jak się to komuś przy okazji spodoba daje jeszcze większą mobilizację do działania :)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
Jak ja to mówię - Sezon Zbieracza Uważam Za Otwarty :D

Listwa USA

3486e7957769001dgen.jpg

Wiązka podświetlanej gałki M

6d29b9b0cc18cf4dgen.jpg

Brakująca lampka oświetlenia komory silnika - niestety nowa jest już nie osiągalna ale udało się znaleźć prawie jak nową używkę

654dab9311e30940gen.jpg

Etui do kluczyka

366622c2883d0ca9gen.jpg

Kluczyki wraz ze sterownikiem - mój przed lift ma tylko centralny w zamku a kluczyk jest z latarką bez pilota, a że lubie gadżety to wybór padł na Stiga z kilkoma bajerami

6af3d55420df51begen.jpg

 

jadą kolejne rarytasy o których już wkrótce  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • dawid82 zablokował ten temat
  • KUJON odblokował ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...