Skocz do zawartości

[E36] BMW 318is coupe by Gandziorrr


Gandziorrr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Przedstawiam wam moje BMW e36, które kupiłem z myślą o modyfikacjach i wypadach na zloty. Zawsze chciałem mieć prawdziwego gremana :) Jest to moje drugie BMW, które posiadam od ponad roku. Początkowo szukałem fajnego zdrowego coupe w R6, lecz po ogledzinach kilku aut zrezygnowałem, aż w koncu kolega kolegi sprzedawał swoją bunię. Miałem mieszane uczucia wiedząc, że jest tam R4 ale po przejażdżce zmieniłem zdanie :)

 

 

Model description: 318IS Market: Europa Type: BE51 E-Code: E36 (2) Chassis: Coupé Steering: links Doors: 2 Engine: M42 - 1,80l (103kW) Drive: Heckantrieb Transmission: manuell Body Color: Mauritiusblau Metallic (287) Upholstery: Anthrazit (0383) Production date: 04.03.1993 Assembled in: Regensburg

 
  •  

Code Sonderausstattung Optional Equipment S240A Lenkrad Leder Airbag Leather steering wheel S320A Entfall Modellschriftzug Deleted, model lettering S354A Frontscheibe grün Grünkeil Green windscreen, green shade band S401A Schiebehebedach elektrisch Lift-up-and-slide-back sunroof, electric S428A Warndreieck und Verbandstasche Warning triangle and first aid kit S510A Leuchtweitenregulierung Headlight aim control S657A Radio Bavaria C Reverse III Radio Bavaria C Reverse III L801A Länderausführung Deutschland National Version Germany S848A Erweiterter Kabelbaum Extended wiring harness S915A Entfall Aussenhautkonservierung

Delete clear coat

 

Początkowo auto wyglądało tak

zHuDuM.jpg

 

I zaczeły się pierwsze prace. Brewki odrazu zostały usunięte. Oryginalna skóra była juz tak zuzyta ze nie opłacało się tego naprawiać i na zastepstwo zostały kupione zwykłe stołki. Zawieszenie gwintowane Ta Technix również za mówione. Auto wymagalo odswieżenia lakieru i zacząłem kompletować m pakiet. Najpierw zderzak przód: i auto wyglądało tak:

 

Yp1bN9.jpgDm2etW.jpg

 

Jako, że gwint juz był załozony to trzeba zrobić naciąg, udało mi się kupic oponki 185/35 ktore naciągnięte były na oryginalne 17 8j. Po sciągnięciu starych opon ranty wygladały strasznie ale naciąg wyszedł całkiem fajnie. Przód dystans 25mm tył 30mm.

 

l5oZwO.jpg0BisYy.jpg

 

Nastepnie udało mi się kupić reszte m pakietu i pare innych gratów m.in. wydech czy czarna podsufitkę.

I autko po montazu i malym detalingu wygladało tak:

 

tQ5OT1.jpgDF9DGj.jpgpytx3I.jpgOA4Kv6.jpgPhvEz9.jpgDEgSWX.jpg

 

Brak nakładek progowych na zdjęciach ale są juz zamontowane.

Po jakimś czasie stwierdziłęm ze auto na tych felgach i oponkach nie prezentuje się za ciekawie. Dlatego kupiłem niedawno repliki BBS felgi dare rs 8,5j przód et20 oraz 10j tył et15. Opony na przodzie 195/40 a na tyle 215/40.

Aktualnie autko wyglada tak:

 

l867Tx.jpg

 

Modyfikacje:

- zrolowane nadkola

- felgi Dare RS 8,5j i 10j

- zawieszenie gwintowane Ta Technix

- pełen m pakiet zewnetrzny

- czarna podsufitka

- kierownica m technic

- zegary stylizowane na M3

- gałka m podswietlana

W planach:

- ogarnąć srodek fotele

- na pewno bedzie swap silnika na cos wiekszego niz m52b28

- car audio

- poliuretany

- lepsze hamulce

Jeszcze pare zdjęć buni:

 

iHtqY4.jpghDpfG3.jpg

 

Nie długo małe poprawki i kumpel strzeli fajne fotki.

Czekam na wasze opinie i rady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Folia bedzie wywalona, miala być już dawno zerwana, a co do felg wiem ze darki to darki nigdy nie bedzie to bbs ale nie mialem więcej funduszy a za to przynajmniej nie są spawane ;) Poczatkowo mialy byc futury albo kerscher, ale jak bedzie jakaś okazja to wpadna :) niedlugo dodam zdjecia wnetrza z ogarnientym audio :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 2 miesiące później...

Dawno mnie nie było, a troche się zmieniło. Więc mała aktualizacja ;)

Jako, że felgi 10J to trzeba było założyć cambery, niestety jeszcze ociera oponka także bedzie klepanie. Niby negatyw 5,5 stopnia ale sam nie wiem.

4oxw6.jpg

 

Folia z szyb w końcu zerwana :) i autko prezentuje się tak:

 

ippjxx.jpg

 

Po dlugim czasie szukania i oglądania różnych śmieci, przy okazji zwiedzając kraj, w końcu udało się kupić vaderki. Nie są może w idealnym stanie ale wszystko jest do dopracowania

 

2e2ib2c.jpg

 

Narazie zamontowane tylko fotele i kanapa a srodek wygląda tak:

 

fwj687.jpg

2808fnq.jpg

 

Bawarka poszła troszkę w dół. Odwiedziłą też kilka zlotó m.in. LowDaily, Styled, i kilka innych spocików :)

 

mwy1ec.jpg

2hgwwvd.jpg

2rq0y0g.jpg

120rtyr.jpg

2411s2r.jpg

zwkh8o.jpg

33yhrgp.jpg

2w235f9.jpg

2vaksah.jpg

Do zrobienia jeszcze:

-podłokietnik

-boczki drzwi

-zabudowa w bagazniku jakaś skromna

-jak pozwolą fundusze to swap

i kilka innych pierdułek które wyjdą przy okazji.

 

Postaram się teraz wrzucać fotki na bierząco ;)

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boczki teraz to typowa prowizorka ale fajnie gra ;) jak widac na zdjeciach wyzej boczki już czekają.

Myśle tylko jak zrobić by ładnie wyglądało i dobrze grało czy zabudowywać głośniki w drzwi czy szukać innych w oryginalne miejsca, jeszcze nie wiem ale przez zimę napewno będzie to zrobione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mała aktualizacja, przez ostatni czas przy aucie duzo nie zrobiłem, zdjęcia na szybko z telefonu ale zawsze cos ;) Kompletuje jasne elementy środka, deska, schowek, boczki już są, na dniach będzie podłokietnik i reszta szarych elementów.

2ywip9v.jpg

n4uoo6.jpg

 

Założyłem dystanse na przód 15mm, żeby troche wyrównać przód z tyłem. Wyszło jak wyszło, troche wystają ale miałem takie dystanse pod ręką to je założyłem. Docelowo wpadnie chyba 10mm

 

30200sy.jpg

 

35ko28y.jpg

 

Jako że cały srodek bedzie zmieniony to i głośniczki będą zmienione ale tym razem w oryginalne miejsca. Wskoczy tam DLS X-SA52, po wstępnym uruchomieniu wnioskuję, że będzie grało całkiem przyzwoicie. Oczywiście trzeba będzie dobrze wygłuszyć.

302uo2v.jpg

A skoro niedlugo zima to i trzeba było wybudować domek dla autka

2w65gjo.jpg

 

Niebawem montaż środka także bedzie kolejny fotoreportaż :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że nie zrobiłeś głośników w boczkach, fajnie zaczyna wyglądać auto właściwie gdyby nie te darki to już byłoby to niezłe suczysko. Tylko nie wrzucaj żadnych GT na klapę bo moda przeminie a Ty będziesz miał dziury w klapie i lipa, takie moje zdanie. A i nie wkurzaj już adminów tymi dare RS bo oni maja cierpliwość ale do czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie, żeby z tym negatywem dobrze to wyglądało to tylko zaklepywanie nadkoli na ostro i mocno w dół z autem bo teraz tył wygląda jak kaczka. No i przód położyć adekwatnie do tyłu, a nie z tyłu 5,5 a z przodu 2,5 Głośniki jak najbardziej tylko w oryginalne miejsca, jak kupisz dobre audio to i grało będzie dobrze. Poza tym zmiany mocno na plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...