Skocz do zawartości

[E36] BMW 316i OEM+ /truskuuu


truskuuu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

Przestawiam Wam moje pierwsze auto, które sukcesywnie od 3 lat przechodzi drobne modyfikacje, które z kolei skutkują coraz częstszymi kontrolami drogowymi czy też zaczepianiem na ulicy. Jest to oczwiście E36 z, niestety, najsłabszym silnikiem. Przy zakupie kierowało mnie jednak co innego - stan podwozia, progów i powłoki lakierniczej. Koniecznie miał to być sedan, mimo, że podobają mi się wersje coupe, uznałem, że czymś "innym" będzie kupno własnie czterodrzwiowej wersji. Z uwagi na mój skromny, ciągle studencki budżet wszystko idzie bardzo powoli, ale staram się to ogarniać jak należy. Mam nadzieję, że zagoszczę tutaj na dłużej i w przyszłości spotkamy się na jakimś evencie ;)

 

 

VIN WBA*******FL89429
Type code CA71
Type 316I (EUR)
E series E36 (4)
Series 3
Type LIM
Steering LL
Doors 4
Engine M43
Displacement 1.60
Power 75
Drive HECK
Transmission MECH
Colour AVUSBLAU METALLIC (276)
Upholstery STOFF AMARETTA BOA/BOA/AVUSBLAU (E7AV)
Prod.date 1997-09-29
 
 
S243A AIRBAG FUER BEIFAHRER Airbag for front passenger
S260A SEITENAIRBAG FUER FAHRER/BEIFAHRER Side airbag for driver/passenger
S269A LM RAEDER/RADIALSTYLING BMW light alloy wheel, radial spoke 32
S401A SCHIEBE-HEBEDACH, ELEKTRISCH Lift-up-and-slide-back sunroof, electric
S410A FENSTERHEBER, ELEKTRISCH VORN Window lifts, electric, front
S423A FUSSMATTEN IN VELOURS Floor mats, velours
S428A WARNDREIECK Warning triangle and first aid kit
S481A SPORTSITZE FUER FAHRER/BEIFAHRER Sports seat
S498A KOPFSTUETZEN IM FOND Headrests, rear, mechanically adjustable
S510A LEUCHTWEITENREGELUNG ABBLENDLICHT Headlight aim control
S520A NEBELSCHEINWERFER Fog lights
S556A AUSSENTEMPERATURANZEIGE Outdoor temperature indicator
S658A RADIO BMW BUSINESS CD RDS Radio BMW Business CD RDS
S704A M SPORTFAHRWERK M Sports suspension
S710A M LEDERLENKRAD M sports steering wheel, multifunction
S715A M AERODYNAMIKPAKET M Aerodynamics package
S719A SPORT EDITION Sports Edition
S775A INDIVIDUAL DACHHIMMEL ANTHRAZIT Headlining anthracite
S785A WEISSE BLINKLEUCHTEN White direction indicator lights
L801A DEUTSCHLAND-AUSFUEHRUNG National version Germany/Austria
S863A SERVICE KONTAKT-FLYER EUROPA Retailer Directory Europe
S879A DEUTSCH / BORDLITERATUR On-board vehicle literature German
S915A AUSSENHAUTSCHUTZ ENTFALL Delete clear coat

 

 

Auto zaraz po kupnie:

21cvx5g.jpg

2iuw1g6.jpg2hyjhq9.jpg

 

Później auto raczej służyło, ale od pewno czasu ruszyłem i staram się nadrobić zaległości... Kupiłem parę fantów, przedewszystkim klasyka - czyli frontlip, lampy soczewkowe Bosch'a, czarna nerka i dodatkowo żółte halo. 

33lmbyf.jpg

 

Później przyszła zima i poczciwe 16'stki poszły na handel i założyłem ręcznie robione M-Systemy I  :ph34r:

 

zw1dtz.jpg

 

W międzyczasie ukradzione zostały szerokie listwy z drzwi, na zdjeciu powyżej widać już zwykłe. Przed 24/12/2014 wpadły jedne z najważniejszych rzeczy, mianowicie multifunkcja, tu już w aucie:

 

10810026_1575497162671684_1452504984_n.j

 

oraz koła, których szukałem ponad miesiąc, Styling 23 (M-Contour, 3x7,5J i 2x8,5J)

10838624_788499641229761_2094800592_n.jp

 

Wjechało również OBC18 z kompletną oryginalną wiązką, póki co czeka, aż znajde na nie czas i chęci...
 

iqcx00.jpg

 

Pierwsza przymiarka kół:

2wfljew.jpg

 

Wraz z nadjeściem lata trzeba zmienić opony, wybór padł na Federale 595SS w rozmiarach 205/40 (na 7,5J) oraz 205/45 (na 8,5J).

 

rbcmxv.jpg

spybsg.jpg

 

Na zdjęciu powyżej widać oczywiście tył, jak dla mnie kulturalny naciąg do miasta ;) Ostatnimi moimi działaniami była przymiarka dystansów, które pojawią sie w ciągu dwóch tygodni, razem z gwintem. Decyzja padła na 4x25mm. 

 

xpxwt2.jpg

29xvz40.jpg

 

Czas na obecne działania, zdjęcia z soboty:

2rfaonc.jpg

34qtqgw.jpg

osvjgk.jpg

fa24h0.jpg

28ireqt.jpg

 

A oto efekt końcowy i aktualny wygląd mojej E36:

2gxlgsj.jpg

2ep0mxj.jpg

286wpzo.jpg2gxjpc0.jpg

 

Wiem, że jeszcze wiele pracy mnie czeka, ale chciałbym wszystko to opisać na tym forum. W planach na pewno silnik - pytanie tylko kiedy. Mam nadzieje, że w przyszłym roku, jeżeli pozwolą fundusze. Na pewno pare innych drobiazgów takich jak wydech, zwłaszcza końcówka, spojler z Class II już czeka, acentryczne tuleje wahacza też będą i pewnie jeszcze sporo innych rzeczy... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bartas, znajomy ogarniał, ale sam bym się chętnie nauczył ;)

 

@Thepiekarz, nerka na pewno zostaje czarna. Mi z kolei chrom nie bardzo siedzi ;)

 

@Bullit, Hammanów na pewno nie zobaczysz, przykro mi, ale dla mnie są po prostu brzydkie. Inne koła jakie bym widział to BBS RK lub Styling 66.

 

Macie troche racji z naklejkami. Przez to, że mam je długi czas przestałem zwracać na nie uwagę... Dystanse i gwint w tym miesiącu, oczywiście TA-Tesco. Wydech następny w kolejności. Fotki wnętrza dodam jutro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

avus w fabrycznym m-pakiecie - niezła baza ;) swapa się zrobi jak będzie hajs (chociaż ja bym to na pierwsze miejsce na liście zakupów przełożył :P )

jak nerka czarna to w połysku, ale póki co chrom bardziej by pasował.

dziwny rozmiar opony wybrałeś na tył w porównaniu z przodem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no... zapowiada się. Rażą żółte halo, końcówka wydechu i wieśniackie naklejki.

 

Środek kwestia OBC i posprzątania jak widzę...

 

Można się kiedyś na spota ugadać ;)

 

Avus ma coś w sobie... zaraz po estorilu :P

 

Środek to kwestia OBC, posprzątania, podpięcia multifunkcji i tylnej kanapy, bo chciałbym z podłokietnikiem i cupholderami chowanymi.

 

Na spota bardzo chętnie ;) A co do koloru to z niebieskich to wiadomo, że Estoril najlepszy ;)

 

avus w fabrycznym m-pakiecie - niezła baza ;) swapa się zrobi jak będzie hajs (chociaż ja bym to na pierwsze miejsce na liście zakupów przełożył :P )

jak nerka czarna to w połysku, ale póki co chrom bardziej by pasował.

dziwny rozmiar opony wybrałeś na tył w porównaniu z przodem

 

Na razie chce gdzieś wyjechać odpocząć na wakacje, potem odkładamy na silnik ;)

Nerka w macie bo i listwy są matowe. Jak czernidłem smaruje listwy to i nerki, a wtedy nie różnią się odcieniem.

Opony z przodu były wybierane pod tył, niestety nie było dostępnych Federali w rozmiarze 195/45, a tym bardziej 185/45 więc skończyło się na 205/40 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

półka na razie czeka na oryginalną roletę... w międzyczasie sporo się zmieniło, na początek Syndykatowe ramki i smycz do kluczyków:

2mg4h76.jpg

30vlt2b.jpg

 

udało się kupić gwint w rozsądnej cenie, oczywiście nowy.

6563bc.jpg

 

I dystanse 25mm ze śrubami o twardości 10,9:

 

f2plrb.jpg

 

dzisiaj udało się założyć gwint, zajeło nam to nie więcej niż 4 godzinki, na spokojnie ;) tak auto siedziało na serii:

13zsw2b.jpg

 

pierwsza kolumna już siedzi

23wv78j.jpg

 

teraz druga strona:

 

5watkx.jpg

 

no i przód już siedzi:

 

5n7szc.jpg

15we17b.jpg'

 

jedziemy z tyłem

 

b663ie.jpg

35i2gxi.jpg

htv3a9.jpgE

 

efekt końcowy:

 

esm5gz.jpg

etvf5u.jpg

29ctc78.jpg

mij9xc.jpg

14wx4co.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...