Skocz do zawartości

[e34] MaxDamageDA - POS V8


MaxDamageDA

Rekomendowane odpowiedzi

 

Korzystając z pięknej wiosennej aury poskładaliśmy dziś wszystko do kupy. Tu pierwsze przejazdy jak już nie mogłem wysiedzieć po półrocznym rozstaniu :) Wszystko śmiga, żadnych wycieków, nieszczelności, stuków puków. Bardzo się cieszę :) Teraz tylko czekam na tłumikarzy, dyfer i lakiernika. Robimy kwasiaka na katach, zakładamy nowy dyfer, wszystkie te nowe czujniki, sondy, przepływkę itd i stroimy, a potem malen malen i mam nadzieję w czerwcu będzie jak nowa.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 5 miesięcy później...

Niestety w tym roku z malowaniem się nie udało. Lakiernik zawalił się robotą, a malowanie na koniec sezonu moim zdaniem jest bez sensu, więc uznaliśmy, że jeszcze sobie pojeżdżę, a przez zimę zrobimy całość razem z podłogą na nowo :)

Auto jeździ bezawaryjnie, cieszy michę, klei się do drogi i generalnie pozostało tylko cierpliwie czekać na założenie tych wszystkich gratów z domu i garażu. Mam nowe zderzaki p/t, wszystkie listwy, lampy, uszczelki szyb, szybę czołową. Zobaczymy jak to wyjdzie finalnie. A tutaj skromne foto jak to wygląda na chwile obecną - dla mnie czarne koło jest idealne - dokładnie tak chciałem żeby to wyglądało.

boczek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bandycko siadło jednak wszystko. Jednak trzeba mieć chyba jaja żeby RS pomalować całe na czarno. Ja bym się nimi chciał chwalić a Ty je ukryłeś. Mimo wszystko, że byłem na nie na początku jestem na tak. I dekle a'la Punisher :-P nawet dobrze leżą. Mają to coś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Dzisiaj po 1.5 roku doczekałem się terminu u lakiernika. Mam nadzieję, że auto nie spędzi tam całego roku i wszystko dobrze się skończy. Jeździ bezawaryjnie, kilka wiosennych dni pozwoliło nieco poszaleć i przypomnieć sobie brzmienie v'kl  :)

Udało mi się upolować nowe zaciski z klockami i tarczami z f30 w dobrej cenie. W 17" mają wejść na styk... zobaczymy :P Oczywiście jak wszystko w tym aucie również będą czarne.

Po lakierowaniu, założeniu tych wszystkich nowych części, które czekają od ponad roku i ogarnięciu hebli auto będzie można uznać za skończone. ( ta... )

e3b6e34d7c29318bmed.jpg

cac619387c8e4ccemed.jpg

 

zaciskmini.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Autko niestety nadal stoi u lakiernika i niewiele się zmieniło, gdyż większość prac przeprowadziłem sam, a on nic ponadto nie ruszył. Strasznie mnie to boli, bo robię zawieszki do wielu naprawdę ciekawych aut, oglądam zdjęcia i widzę radość klientów, a sam mogę tylko czekać i patrzeć jak sezon mi ucieka :( Słyszałem, że u lakierników to normalne... Ja rozebrałem całą podłogę do gołego, zrobiłem nowy zawias, nowe jeszcze twardsze poli. Wywaliłem tuleje uniball z wahaczy i je również zastąpiłem poli bo jednak na uniballach jest zbyt torowo. Auto prowadzi się jak po szynach, ale po godzinie jazdy ciężko utrzymać kubek z herbatą. Malarz kupił również maszynkę do zarabiania stalowych przewodów hamulcowych, więc mam nadzieję, że wszystko wyjdzie jak fabryka.

Dzięki uprzejmości Grabola oraz Grzegorza w pudełeczkach czekają ostatnie detale, których mi brakowało czyli wszystkie drobnostki w ocynku oraz nowe lampy BH na tył. Generalnie z zewnątrz używane zostaną tylko szyby i zaślepki słupków co niezmiernie mnie cieszy :)

1.jpg

2.jpg


Mam cichą nadzieję, że w tym roku jeszcze się tym autkiem przejadę.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.09.2018 o 11:09, lapka666 napisał:

Bandycko siadło jednak wszystko. Jednak trzeba mieć chyba jaja żeby RS pomalować całe na czarno. Ja bym się nimi chciał chwalić a Ty je ukryłeś. Mimo wszystko, że byłem na nie na początku jestem na tak. I dekle a'la Punisher :-P nawet dobrze leżą. Mają to coś...

sorry że odgrzeje kotleta ale niestety to jest fake bbs rs :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy później...

Troszkę to trwało... ale w końcu lakiernik zabrał się do roboty i zaczął robić moje auto jakieś 3 tygodnie temu. Podłoga jest gotowa i generalnie składamy wszystko na nowo. Wzorem dla mnie jest Gamek i jemu podobni :) Niestety nie wszystko będzie 'od nowa' bo przód robiłem jeszcze przed wstawieniem do niego (remont pieca i skrzyni) no i troszkę tym jeszcze pojeździłem, ale wszystko umyjemy żeby zgrało się z całym nowym środkiem i tyłem.

Jak wszystko już będzie poskładane powrzucam fotki i bierzemy się za lakierowanie budy. Bardzo chciałem zdążyć na Germanfest, ale koniec maja/początek czerwca urodzi mi się Syn, także to będzie mój mały szpitalfest ;)

Sprzedałem też poprzednie koła i zrobimy takie same tylko szersze w 18". Wszystko będzie czarno złote tak jak sobie wymarzyłem. Jeszcze nie wiem czy uda się tak jak chcę (rotor ori rs wyskalowany pod 18" żeby nie było ani rantu miski do zupy, ani pustej blachy nad śrubami). Jak to nie przejdzie to zrobimy na stylingu 5 16>18.

Generalnie celuję w 9.5 i 11" p/t. Myślę, że uda się to idealnie zgrać z budą :)

Nie mam też pomysłu na napis na zaciskach, które również będa czarno złote. Może będzie to logo PK Coilovers ;)

 

7.jpg

6.jpg

8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad tym, ale obawiam się, że takie wielkie złote placki będą już Cyganerią względem małych śrubek w felgach.

Do tego tak jak pisał Bartosz - pod rotorem RS i tak nie będzie on zbyt widoczny. No i kwestia samego chromowania - nie wydaje mi się, żeby ten efekt na zacisku się utrzymał :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj skończyliśmy ostatni element układanki z dołu. Składamy w weekend i zaczynamy przygotowania do wjazdu do komory ;)

Co do kół... przyznam szczerze, że pomału łamię się i mam ochotę zrobić pełny poler. Zobaczyłem moje wymarzone koło z odpowiedniego kąta na stanced e24 i w wersji ze śrubą z rs w polerze to będzie baja. Bardzo prawdopodobne jest to, że jednak ugnę się pod samym sobą i czarny odejdzie do lamusa.

 

stanced e24.jpg

dyfer4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Sezon w pełni a auto dalej nie gotowe. Wszystko boli nieco mniej dzięki, a raczej przez rzekomy wirus niemniej jednak żal pozostaje. Mój malarz trzyma auto już drugi rok. Jest praktycznie skończone blacharsko, ale jakoś za malowanie zabrać się nie może. Próbowałem już różnych strategii i generalnie obawiam się, że w tym tempie zobaczę auto dopiero w 2021. Groźby, prośby nie pomogły. Auto stoi już na kołach, ale zabrać to wszystko z środkiem luzem to dla mnie strzał w stopę, więc pozostaje chyba cierpliwie czekać. Wkurza mnie też fakt, że umówiona cena została prawie podwojona choć do samej jakości wykonanych prac nie mogę mieć żadnych zastrzeżeń.

W między czasie na pocieszenie przymierzyłem powstające koła. Z tyłu niestety nie obędzie się bez lekkiego toczenia rotora bo przy wymarzonej szerokości et wychodzi ujemne i koło po prostu za bardzo wystaje, a ja nie chcę 'daszków'.

Tak cholernie zazdroszczę innym, że mogą sobie po prostu pojeździć, a moje auta stoją rozdłubane :(
 

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Mały up. Koła praktycznie gotowe. Oponki czekają... Teraz 'tylko' czekać na auto. Niestety tutaj rokowania są słabe, bo tempo prac szanownego malarza nadal pozostawia wiele do życzenia i nic nie wskazuje na poprawę sytuacji. Boje się, że wszystko będzie miało finał w sądzie, bo prośby i groźby nie pomogły.

1.jpg

2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...