Skocz do zawartości

orzeł-> e60 530d


orzel

Rekomendowane odpowiedzi

  • 6 miesięcy później...

Orzeł, Mam pytanie odnośnie aktywnych boczków, nabyłem komforty z takimi boczkami, w tym momencie regulacja działa tylko z panelu przy boku fotela,

jak to jest z działaniem tych boczków?

powinny się rozchylać przy wsiadaniu i zaciskać po zamknięciu drzwi ?

czy po przełączeniu na sport powinny zacisnąć się bardziej niż jak w ustawieniach pamięci fotela?

czy środkowy panel który jest u Ciebie jest opcją foteli ? czy panel był tylko w m5  ?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, szyha napisał:

Orzeł, Mam pytanie odnośnie aktywnych boczków, nabyłem komforty z takimi boczkami, w tym momencie regulacja działa tylko z panelu przy boku fotela,

jak to jest z działaniem tych boczków?

powinny się rozchylać przy wsiadaniu i zaciskać po zamknięciu drzwi ?

czy po przełączeniu na sport powinny zacisnąć się bardziej niż jak w ustawieniach pamięci fotela?

czy środkowy panel który jest u Ciebie jest opcją foteli ? czy panel był tylko w m5  ?

 

 

 

Cześć

Z tymi boczkami u mnie to wygląda tak że- otwierając drzwi fotel się przesuwa do stanu zapisanego w programie z którego korzystam , boczki dopinają się po zamknięciu drzwi, przy wysiadaniu analogicznie w drugą stronę.

Co do ich dopinania - jeżeli na fotelu np ustawiłeś na max - to po przełączeniu w każdy z trybów ( są ich 3 jak wiesz) one odpuszczają do jakiejś tam wartości % przypisanej do danego programu , a system je dopina w zależności od ustawionego trybu i sposobu jazdy.

Te dopinanie występowało w fotelach sport i comfortach- bez panelu nie ma prawa to chodzić poprawnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak patrze na ten Twój fotel na filmie, to boczki bardzo szybko się poruszają, 

u mnie jak nacisnę przycisk na fotelu to działa w takim tempie jak przesuwanie fotela np. przód tył.

druga sprawa to panel, którego w ogóle nie ma na portalach aukcyjnych, jest bardzo rzadki, nawet jak są ogłoszenia z  komfortami oraz panelem w zestawie, to bez przycisków aktywnych boczków w panelu, ale przy fotelu jest sterowanie...

wydaję mi się, że to są dwie różne rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To o czym piszecie to jest zwykła regulacja która jest w comfortach (opcja SA456)

To co wyżej wkleiłem to jest SA4MF - czyli fotele komfortowe z aktywnymi boczkami . Jeżeli twoje stołki są wyposażone w moduły sterowania tą opcją to do takiego działania jak u mnie konieczny jest ten panel który widać na filmie - bez niego boczki działają tak jak w każdych innych fotelach. 

Temat ciężki do wyrwania ale czasami na grupach albo na olx się pojawia . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

siema
Nowy rok , odrobina czasu wolnego, ładnej pogody i udało się zamknąć temat hebli tył, przód itp
porównanie starej tarczy od 530d i nowej z m5- w zasadzie nie ma co porównywać- obraz nędzy i rozpaczy, nawet nie sądziłem że są w tak kiepskim stanie
d361dc3d76616931gen.jpg
i na aucie
8a304605f2f60c14gen.jpg

7510c1942afd9976gen.jpg
Piona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

Mała aktualizacja- z autem ciągle coś dłubię.  
W końcu udało się po 20 miesiącach od kupna złożyć i założyć lampy przód. 
Trochę roboty było ale wyszło git . Lampy rozebrane - nowy klosz prawy,  nowe obudowy od Helli pod ahl, nowe przetwornice, moduły skrętu, żarniki xenonowe 5000k od osram, środki polakierowane w czarny połysk, sterownik zmieniony na lm2 ahl. Przerobiona wiązka- przypominam że auto jest przed liftem i nie posiadało lamp ze skrętem- a dodatkowo zostały tylne led bary od przed lifta.  Wszystko pokodowane, nie wali błędami więc jest bajka. 
Parę fot :
30ff5cd9d2ccc12bgen.jpg
964fa95d5f79b3e9gen.jpg
03dd111e0e8f4455gen.jpg
e0673c7d781d87bcgen.jpg
6c3fb7c4669eb935gen.jpg
1e8f6afd485d469agen.jpg


Dalej czekają dociągi drzwi, lusterka w full elektryce. 
Zderzak zmieniony na nowy, przed lakierowaniem.

Piona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, orzel napisał:

Mała aktualizacja- z autem ciągle coś dłubię.  
W końcu udało się po 20 miesiącach od kupna złożyć i założyć lampy przód. 
Trochę roboty było ale wyszło git . Lampy rozebrane - nowy klosz prawy,  nowe obudowy od Helli pod ahl, nowe przetwornice, moduły skrętu, żarniki xenonowe 5000k od osram, środki polakierowane w czarny połysk, sterownik zmieniony na lm2 ahl. Przerobiona wiązka- przypominam że auto jest przed liftem i nie posiadało lamp ze skrętem- a dodatkowo zostały tylne led bary od przed lifta.  Wszystko pokodowane, nie wali błędami więc jest bajka. 
Parę fot :
30ff5cd9d2ccc12bgen.jpg
964fa95d5f79b3e9gen.jpg
03dd111e0e8f4455gen.jpg
e0673c7d781d87bcgen.jpg
6c3fb7c4669eb935gen.jpg
1e8f6afd485d469agen.jpg


Dalej czekają dociągi drzwi, lusterka w full elektryce. 
Zderzak zmieniony na nowy, przed lakierowaniem.

Piona

Lampy wyszły super ale zderzak według mnie nie ma racji bytu, albo mpak albo Ori M5, bo ten teraz wygląda mi na chinola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zderzak zostaję jak najbardziej na swoim miejscu - 5 lat jeździłem wcześniej z takim samym i problemu nie było, zadowolony na maksa byłem. Teraz auto wygląda jak zlepek z różnych innych ale lakiernik wstępnie ugadany więc za jakiś czas będzie fajnie . Ja tylko tym razem dre lakier z całości auta i reszta to już tylko wybór koloru z mojej strony i tyle. 

Po za tym wywaliłem jakiś czas temu klapy wirowe z kolektora, no i ekologię w postaci egr.

df3396a74fbbbea0gen.jpg

No i wiem też już na 100% ze tuner który wcześniej mi grzebał w aucie dal du** i na stówę wgrał gotowca w sterownik. 

 

 

Piona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...