Skocz do zawartości

[E60] 530i MiSZ


MiSZgtv

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę już jestem na forum więc czas pokazać swoje następne autko. Wcześniej z BMW miałem E36 coupe 325i manual której temat gdzieś tutaj na furum jest i e34 Touring 525i manual, miło wspominam te auta dlatego następny samochód też chciałem BMW. Początkowo chciałem X5 3.0i manual ze względu na 4x4 i podwyższony prześwit, szukałem tego auta kilka miesięcy po obejrzeniu kilku perełek czy to u nas czy zagranicą po prostu zrezygnowałem bo szkoda mi było czasu, a x5 3.0i i manual jest bardzo rzadkim egzemplarzem. Przeglądając ogłoszenia i czytając trochę o e60 zacząłem się rozglądać za egzemplarzem który miał mieć: przede wszystkim oryginalny lakier i bezwypadkową przeszłość, silnik tylko i wyłącznie M54B30 z manualna skrzynią (na inny w ogóle nie zwracałem uwagi), sedan, szyberdach, ciemny kolor z naciskiem na czarny i najchętniej jasny środek z klimatyzacją dwustrefową. Po ok 2 miesiącach przeglądania trafiło się 241tyś przebiegu, 1 od nowości właścicielka we Francji, kupiona myślę że w bardzo dobrych pieniądzach, z oryginalnym lakierem w wersji jakiej chciałem czyli M54B30 manual sedan, czarna, szyberdach i jasny środek, dlatego nie wiele się zastanawiając kupiłem je i na razie jestem bardzo zadowolony.

IMG0456JP_wnepqnw.jpg
IMG0393JP_wnepqes.jpg
IMG0396JP_wnepqwh.jpg
IMG0420JP_wnepqwr.jpg
IMG0421JP_wnepqwx.jpg
IMG0409JP_wnepqwn.jpg
IMG0407JP_wnepqwe.jpg
IMG0413JP_wnepqws.jpg
IMG0461JP_wnepqsp.jpg
IMG0462JP_wnepqsx.jpg

Vin:

Przebieg: 241000

Numer podwozia B000761
Kod typu NA71
Typ 530I (EUR)
Typoszereg E E60 ()
Seria 5
Rodzaj konstrukcji LIM
Układ kierowniczy LL
Drzwi 4
Silnik M54
Pojemność skokowa 3.00
Moc 170
Napęd HECK
Skrzynia biegów MECH
Kolor BLACK SAPPHIRE METALLIC (475)
Tapicerka LEDER NASCA BEIGE (U6BA)
Data prod. 2003-07-07

Składanie Wyposażenie
Kod

Nazwa (interfejs)

Nazwa (ETK)
S217A AKTIVLENKUNG Aktywny układ kierowniczy
S226A SPORTLICHE FAHRWERKSABSTIMMUNG Sportowe dostosowanie podwozia
S229A DYNAMIC DRIVE Dynamic Drive
S302A ALARMANLAGE Instalacja alarmowa
S403A GLASDACH, ELEKTRISCH Dach przesuwno-uchylny, elektryczny
S423A FUSSMATTEN IN VELOURS Dywaniki podłogowe Velours
S428A WARNDREIECK Trójkąt ostrzegawczy i apteczka
S431A INNENSPIEGEL,AUTOMATISCH ABBLENDEND Lusterko wewn. ściemniane automatycznie
S438A EDELHOLZAUSFUEHRUNG Wersja z drewna szlachetnego
S441A RAUCHERPAKET Pakiet dla palących
S442A GETRAENKEHALTER Uchwyt do napojów
S453A AKTIVE SITZBELUEFTUNG VORN Klimatyzowane fotele przednie
S459A SITZVERSTELLUNG, ELEKTR.MIT MEMORY Elektryczna regulacja foteli z pamięcią
S465A DURCHLADESYSTEM System załadunku
S473A ARMAUFLAGE VORN Podłokietnik przedni
S494A SITZHEIZUNG FUER FAHRER/BEIFAHRER Podgrzwanie fotela kierowcy/pasażera
Kod

Nazwa (interfejs)

Nazwa (ETK)
S502A SCHEINWERFER-WASCHANLAGE Spryskiwacze reflektorów
S508A PARK DISTANCE CONTROL (PDC) Park Distance Control (PDC)
S522A XENON-LICHT Światło ksenonowe
S524A ADAPTIVES KURVENLICHT Adaptacyjne doświetlanie zakrętów
S534A KLIMAAUTOMATIK Klimatyzacja automatyczna
S540A GESCHWINDIGKEITSREGELUNG Tempomat
S606A NAVIGATIONSSYSTEM BUSINESS System nawigacji Business
S672A CD WECHSLER 6-FACH Zmieniarka CD na 6 płyt CD
S785A WEISSE BLINKLEUCHTEN Lampy kierunkowskazów białe
L801A DEUTSCHLAND-AUSFUEHRUNG Wersja krajowa Niemcy
S863A SERVICE KONTAKT-FLYER EUROPA Spis dealerów, Europa
S879A DEUTSCH / BORDLITERATUR Literatura pokładowa, niemiecki
S8SAA LAENDERSPEZ. NAVI.-FREISCHALTUNG Aktywacja nawigacji charakt. dla kraju
S8SCA LAENDERSPEZ. TELESERVICEFREISCH. Aktywacja syst. telem. char. dla kraju
S915A AUSSENHAUTSCHUTZ ENTFALL Dummy-SALAPA
Kod

Nazwa (interfejs)

Nazwa (ETK)
S969A REQUEST NAVIG. DVD E60 ON DELIVERY Przy dost. zażądać płyty DVD nawigacji

Składanie Wyposażenie seryjne
Kod

Nazwa (interfejs)

Nazwa (ETK)
S2RAA LM RAEDER TRAPEZSTYLING 134 BMW alloy wheel, trapezoid style 134
S548A KILOMETERTACHO Licznik kilometrów
S851A SPRACHVERSION DEUTSCH Wersja językowa, niemiecki

Nie wiem czy to we wszystkich E60 było ale można dodać jeszcze elektrycznie regulowaną kierownicę, opuszczające się lusterko przy cofaniu oraz nerki przednie z roletką.

Każde swoje auto przed włożeniem jakichkolwiek pieniędzy, zawsze muszę przetestować aby poznać jego wady, co trzeba zrobić i czy warto w ogóle je trzymać, wg. komputera z  wymianami nie było pośpiechu z silnika nie kapało więc spokojnie mogłem pojeździć i się z nim zapoznać. Po wizycie na stacji diagnostycznej byłem mocno zaskoczony co zobaczyłem, wahacze z ori naklejkami, praktycznie nowe hamulce, amorki i sprężyny, wynik niżej, myślę że zawieszenie będę miał z głowy przez jakiś czas. Co do mitów z pobieraniem M540B30 oleju fakt bierze olej, jak kupowałem na bagnecie było 80% normy po 6500km na bagnecie była większa połowa jakieś 60% więc bez tragedii, błędów na komputerze nie ma, licznik praktycznie zamyka czyli zostaje u mnie :)

IMG0501JP_wnehpaa.jpg

Wiec zrobiłem zamówienie:

IMG0499JP_wnepqqa.jpg

Czekam jeszcze na płyn hamulcowy Motul RBF 660 oraz ori przewód olejowy od vanosa z podkładkami i robię wymianę.

Co do rzeczy jakie zmieniłem w aucie to:

-dywaniki gumowe beżowe na zimę, na lato mam 2 komplety ori beżowych i cza
-okleiłem listwy folią aluminiową (będzie tak do puki nie uda mi się kupić ori wszystkich listew ze szczotkowanego aluminium) zastanawiam się też nad lakierowaniem tych jakiś kolor.
-wypolerowałem końcówkę wydechy, drążek zmiany biegów oraz idrive.
-dokupiłem latarkę w schowek:
IMG0343JP_wnehphs.jpg

Samochód stoi aktualnie na felgach zimowych 16" które zgadzają się wg. vin. Letnich felg szukam cały czas przeglądając allegro, teraz mam dylemat między 19" a 20" ogólnie zobaczę co się trafi, ale szukam czegoś z rantem i skręcanego. Co do zmian w samochodzie to priorytetem są felgi i spasowanie zawieszenia, jak założę koła na auto wtedy pomyślę jakie kupić sprężyny i dystansy aby ładnie wszystko wyglądało. Następne będą zderzaki z m-pakietu, zdjąć nerki oraz listwy chrom i pomalować na shadow line. Ze zmian w środku wymiana wszystkich listw na szczotkowane aluminium, bo na drewno jeszcze jestem za młody :) oraz wymienić podstopnicę i nakładki na pedały z m-pakietu. Czarnej podsufitki nie chcę, komfortów też nie potrzebuję, ponieważ te co są w 100% spełniają moje oczekiwania. Z dalekich zmian to chciałbym większą navi. Wszystkie zmiany będę opisywał na forum, radził się starszych stażem userów i dużo czytał ponieważ na razie poznaję się z e60 bo nie ma co porównywać z e36 czy e34.

 

W kwietniu odstawiam auto do gościa który zajmuje się car detailingiem, będzie czyszczony cały środek, komora silnika, a także 3 stopniowa korekta lakieru.

Auto ma też wady: jedną wgniotkę na tylnych drzwiach którą ogarnę i zderzaki przód tył porysowane, ale nie będę ich robił będzie większa mobilizacja do wymiany na mpakietowe :)

Czekam na opinie, pozytywne jak i te negatywne są też mile widziane bo mobilizują :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...