Skocz do zawartości

[E36] - Rosa 318Ci


Gabriel Rosa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Nazywam się Rafał, wołają na mnie Rosa i pewnie pod takim nickiem zna mnie już parę osób być może także z tego forum. To mój pierwszy wpis i także pierwsze auto, które będzie mniej lub więcej modyfikowane. Poprzednio posiadałem "pełne serie" w tym te ciekawsze: E34 540i manual, E31 850Ci (W8GREEN aktualnie) oraz E38 750iL (E0ROSA). Dziś na forum trafia E36 318Ci (vin EZ08109). Auto kupione całkowicie z przypadku, zależało mi na tym, aby dokupić drugie E36 w kolorze Orientblau Metallic 317 (Leder Casual/hellgrau - P7TH), a że miałem już wszystkie rodzaje nadwozia za wyjątkiem cabrio, to na cabrio bęc.

 

Krótko z Vinu:

Automatic Stability Control+traction
Window Lifts, Electric
Headlight Beam-throw Contr. F Low Beam
Speedometer With Kilometer Reading
Airbag For Front Passenger
Steering Column Adjustment Mechanical
Side Airbag Driver/frt Passenger
Lt/aly Wheels Radial Styling
Remote Control For Central Locking
Hardtop Preparation
Softtop Black
Softtop Operation, Fully Automatic
Floor Mats, Velour
Warning Triangle
Smokers Package
Armrest, Front
Sport Seats F Driver/front Passenger
Seat Heating F Driver/front Passenger
Headrests In Rear, Mechanic. Adjustable
Foglights
Automatic Air Conditioning
Radio Bmw Business Rds
M Sport Suspension
M Leather Steering Wheel
M Aerodynamics Package
Sports Edition
White Direction Indicator Lights
Germany Version
Main Battery Switch
Europe/dealer Directory
German / On-board Documentation
 
Oczywiście auto po zakupie dostało wiele nowych elementów, głównie eksploatacyjnych, z modyfikacji wykonane były:
- powrót do pomarańczowych kierunków, lampy z oryginału - według mojej oceny lepiej pasują do koloru nadwozia
- gwintowane zawieszenie AP-Sportfahrwerke
- zmiana dedykowanych do E36 felg styling 32 na ten sam wzór dedykowany do E38 (przód 8 cali ET 20 205/40 / tył 9 cali ET22 225/35)
- wymiana dachu materiałowego z czarnego standardowego na niebieski
- radio Clarion w miejsce "wyrwanego" :( fabrycznego - Clarion ma identyczne do fabrycznego podświetlenie, być może kiedyś trafi fabryczne, jeżeli uda się gdzieś trafić ładną sztukę :)
 
W planach na przyszłość prostowanie detali, poprawka kierownicy, nowa gałka już zamówiona, do poprawki podłokietnik itd. Na pewno będzie niżej, ale bez "szaleństw". Chciałbym zachować auto jak najbardziej zgodne z VINem, mi wystarczy jak będzie poniżona i na niskim kapciu, klamki już w oryginale:P. 
 
Wszelkie uwagi i komentarze mile widziane :). Pozdrawiam ROSA
 
PS. Zdjęcia dzięki uprzejmości http://adrianbiczysko.com/ oraz http://niezlyaparat.pl/
 
4jmb6b.jpgdqnib.jpgrlajo5.jpg2wrjjhs.jpgrlj39j.jpgoh4y9e.jpg2uhpidt.jpg2v9wu8n.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clarion DB189RMP (http://www.clarion.com/pl/pl/products/2008/audio/source_unit/1din/DB189RMP/pl-pl-product-pf_1172390384187.html).

 

Z z planowanych modyfikacji zapomniałem napisać, że prawdopodobnie rotory będę malowane na kolor nadwozia, myślę też o zrobieniu custom'ów na bazie styling 32 i wtedy też rotor na kolor nadwozia, ranty w polerkę, ale tą na razie tylko plany, zobaczymy jak wyjdzie w praniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam pierwszy dylemat :). Fabrycznie było ///M, ale mogę dać na ///M3 :) i tutaj pytanie do tych, co mają większa wiedzę. Z tego co wiem, w m-pakiecie był przedni i tylny zderzak, ale nie było progów od M3, jednak można było je dołożyć do m-pakietu. Jak sprawa wygląda z listwami na drzwi ? Można było mieć znaczek ///M3 ? I może ktoś wiec to to jest Sports Edition ? 

29dg6xl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Bo Touring jest na co dzień, a Cabrio na weekendy :P A tak poważnie, to tak wyszło jakoś, ale spokojnie, co się odwlecze .. Co masz na myśli piszą regulacją ? Bo widzisz własnie mam problem z "chowaniem" się szmaty przy składaniu dachu i "wyrywaniem" uszczelki przez szmatę, przy jego rozkładaniu. Według informacji, które posiadam, to kwestia wyrobionych pasów ściągających,które idą w dachu, ale tez mi coś się wydaje, że to nie to :). Póki wiosna za oknem, można się jakoś spotkać na dwa bezdachy i pogadać :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uparłeś się na znaczki :)

występowały wersje następujące:

 ///M 
- ///M Clubsport 
- BMW Motorsport International 
- ///M3 
- BMW MTechnic  

i Individual - tu można było skonfigurować auto bardzo mocno z kolorowymi kierownicami włącznie

dalej idąc

M pakiet można podzielić na kilka typów.

wewnętrzne i zewnętrzne dodatki plus zawieszenie

 wnętrze to fotele,kiera, gałka, podsufitka, nakładki progowe i tu znów ///M, BMW Motorsport International ,  ///M3 

zewnętrze to nakładki progowe skręcane, zderzaki (zderzak Mpakietowy ma szczebelki- siatka zarezerwowana dla M3) i listwy, lusterka chyba nie były m pakietem tylko były w m3... ale nie jestem tego pewien klamki BMW Motorsport , BMW Individual - ale to dla aut w wersji individual 

Oświetlenie - białe kierunki to była opcja nie związana ściśle z M pakietem

 

PS Gałki też były dwa rodzaje z logiem ///M jak wyżej i z paskami (szkoda żeś  sie nie pokusiłeś o podświetlaną gałkę :) )

Wpadnij do mnie to dam Ci katalog pakietów M i zobaczysz co i jak  występowało w  e36

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gałką to już wiem jak to było :). Były dwa rodzaje. Ta z paskami to jest M-technik, ta z logiem to jest M-Pakiet, na pewno M-pakiet była w wersji podświetlanej i bez, nie wiem jak M-technik, na pewno jest podświetlana, ale ja u siebie wyjściowo miałem M-technik właśnie i nie podświetlaną, więc chyba 4 wersje : pakiet/technik/świeci/nieŚwieci :).

 

Co zatem oznaczało M-technik, hmmmm 

diag_rwz.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

719 - zestaw zawiera listwy zewnętrzne z logiem M oraz gałkę z logiem M kierownicę z Logiem M

 

reasumując Twoje auto wg vin powinno miec wszystko z logiem M

 

gałki są dwa rodzaje -

1na rys- M Technic - tylko jeden rodzaj bez podświetlenia

2na rys- M sport- czyli z logiem M - i tu są dwie grupy - jedna podświetlana (ta mogła być z mieszkiem zespolonym lub bez) druga nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj było trochę czasu, to trzeba było trochę porobić :). Poprawione spinki przy dachu, posprzątana komora dachu i bagażnik przy kole zapasowym, przesmarowane wszystkie uszczelki coby szybki lekko chodziły no i najważniejsze, przełożone koła od starszej siostry :P Miałem taki problem, że mi lekko trzęsło przy wyższych prędkościach, teraz już wiem, że to albo felgi, albo opony, zawsze to mniejsze pole do dalszej diagnozy. No i takie foto rodzinne udało się ustrzelić :P

 

90oo5y.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 1 miesiąc później...

Zima, zimą, a przepalać projekty trzeba :P. Udało się w końcu dopaść podstawę anteny z używki w idealnym stanie, do tego nówka uszczelka i antenka wjechały prosto z ASO, więc moje maleństwo już dumnie prezentuje ogonek. Parę innych detali także już czeka na montaż, ale niestety pogoda nie pozwala :(. Tak czy inaczej, miło wyprowadzić auto z garażu i zobaczyć czysty, błyszczący lakier, kiedy obok stoi biedny touring cały w kamuflażu zimowym.

 

2us7fw8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiles cos z nadkolami zebyzmiescic te felgi .

Nie, nadkola są seryjne, nawet nie są zagięte, z drugiej strony auto nie siedzi jakoś nisko. Jest założony gwint, felgi są od E38, przód 8 cali przy et 20, tył 9 cali przy et 22. Opony przód 205/40 i 225/35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...